Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator Klimatyzacjii -Nie włącza sie


antol2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem ze swoja A4 2.8 1997r 193KM, wiatrak od klimatyzacji nie wlacza sie, nie wim czy jest za to odpowiedzialny jakis czujnik, czy poprostu wiatrak stracil juz zywotnosc. Co mam sprawdzic pierwsze? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepnij go na krótko, lub zapuść test vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz maskę to pod plastikiem od zbiorniczka z płynem wspomagania masz kable od wiatraka/jest kilka wtyczek ale łopatologicznie dojdziesz która to jest/ zepnij na krótko i sprawdź czy działa. Jeżeli działa to albo nie masz czynnika chłodzącego w układzie / możliwa dziura w gumowych przewodach bądź chłodnicy/ bądź tego czynnika jest za mało tzn. jest zbyt małe ciśnienie w układzie i klima się nie uruchamia, a jak klima nie startuje to i wiatrak również.

U mnie powodem braku czynnika był przetarty przewód gumowy idący od kompresora, wymieniłem przewód, klima nabita i wiatrak startuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn klima na panelu w srodku jak wlacze dziala , i dmucha zimne powietrze , ale wiatrak nie chce sie ruszyc...

u mnie ta śnieżynka też była załączona a klima nie działała bo nie miało co chłodzić... Ci może sie wydaje ze to chłodne powietrze. Sprawdź wiatrak najpierw, jeżeli działa to jedź niech Ci sprawdzą czy masz ciśnienie /czynnika/ w układzie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wentylator u mnie się włączał jak na zewnątrz było 30oC a w środku ustawione 18oC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się włącza, gdy klimatronik stwierdzi, że przy obecnych warunkach nie jest w stanie wyparować ciepła i musi dodatkowo chłodzić skraplacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się włącza, gdy klimatronik stwierdzi, że przy obecnych warunkach nie jest w stanie wyparować ciepła i musi dodatkowo chłodzić skraplacz.

:facepalm:włączy się za każdym razem gdy odpalisz klimę i zacznie chłodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym mam się zastanawiać?

Posiadam klimatronik jak poniżej i on zachowuje się jak opisałem.

Zastanówcie się przez chwilę, jaki sens miało by włączanie tego wentylatora przy włączonej klimie przy np. 10oC na zewnątrz...

Może twierdzicie, że kompresor też pracuje cały czas?

Przy pomocy vaga można sprawdzić załączanie się wentylatora.

audi-a4-naprawa-obudowy-klimatronika-2din-21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak wlaczam klime to zawsze wlacza sie razem z nia duzy wentylator niezaleznie od temperatyry zewn i z tego co czytalem na forum(nie tylko tym) ale i innych forach jest to normale:hi:

---------- Post dopisany at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

przynajmniej w autach z lat 90tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

nie, ja mam inny, ale chyba powinienes zapytac Anatola czy on ma taki jak twoj bo to jemu prubujesz pomagac, nie mi:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

no a jaki ty masz? ja mam normalny klimatronik :) nie wiem jakie sa jeszcze inne;)

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

no a jaki ty masz? ja mam normalny klimatronik :) nie wiem jakie sa jeszcze inne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...