Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wentylator Klimatyzacjii -Nie włącza sie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Mam problem ze swoja A4 2.8 1997r 193KM, wiatrak od klimatyzacji nie wlacza sie, nie wim czy jest za to odpowiedzialny jakis czujnik, czy poprostu wiatrak stracil juz zywotnosc. Co mam sprawdzic pierwsze? Prosze o pomoc

Opublikowano

Zepnij go na krótko, lub zapuść test vagiem.

Opublikowano

Jak otworzysz maskę to pod plastikiem od zbiorniczka z płynem wspomagania masz kable od wiatraka/jest kilka wtyczek ale łopatologicznie dojdziesz która to jest/ zepnij na krótko i sprawdź czy działa. Jeżeli działa to albo nie masz czynnika chłodzącego w układzie / możliwa dziura w gumowych przewodach bądź chłodnicy/ bądź tego czynnika jest za mało tzn. jest zbyt małe ciśnienie w układzie i klima się nie uruchamia, a jak klima nie startuje to i wiatrak również.

U mnie powodem braku czynnika był przetarty przewód gumowy idący od kompresora, wymieniłem przewód, klima nabita i wiatrak startuje :hi:

Opublikowano
  • Autor

tzn klima na panelu w srodku jak wlacze dziala , i dmucha zimne powietrze , ale wiatrak nie chce sie ruszyc...

Opublikowano
tzn klima na panelu w srodku jak wlacze dziala , i dmucha zimne powietrze , ale wiatrak nie chce sie ruszyc...

u mnie ta śnieżynka też była załączona a klima nie działała bo nie miało co chłodzić... Ci może sie wydaje ze to chłodne powietrze. Sprawdź wiatrak najpierw, jeżeli działa to jedź niech Ci sprawdzą czy masz ciśnienie /czynnika/ w układzie:hi:

Opublikowano
  • Autor

sprawdzalem , na 19 stopniach bardzo zimne powietrze dawalo, wiec prawdopodobnie jest nabita klima

Opublikowano

Ten wentylator u mnie się włączał jak na zewnątrz było 30oC a w środku ustawione 18oC ;)

Opublikowano
  • Autor

To teraz juz nic nie wiadomo , czy wentylator dziala tylko jak goraco jest?:)

Opublikowano

sprawdź na spokojnie to co napisałem a wszystko będzie jasne:wink:

Opublikowano
  • Autor

ok, sprawdze sobie to wszystko:) dzieki za pomoc;)

Opublikowano

On się włącza, gdy klimatronik stwierdzi, że przy obecnych warunkach nie jest w stanie wyparować ciepła i musi dodatkowo chłodzić skraplacz.

Opublikowano
On się włącza, gdy klimatronik stwierdzi, że przy obecnych warunkach nie jest w stanie wyparować ciepła i musi dodatkowo chłodzić skraplacz.

:facepalm:włączy się za każdym razem gdy odpalisz klimę i zacznie chłodzić

Opublikowano

Chyba u Ciebie...

Opublikowano
Chyba u Ciebie...

Chyba u wszystkich:facepalm:

Opublikowano
Chyba u Ciebie...

Najpierw się zastanów potem odpisuj :facepalm:

Opublikowano

Nad czym mam się zastanawiać?

Posiadam klimatronik jak poniżej i on zachowuje się jak opisałem.

Zastanówcie się przez chwilę, jaki sens miało by włączanie tego wentylatora przy włączonej klimie przy np. 10oC na zewnątrz...

Może twierdzicie, że kompresor też pracuje cały czas?

Przy pomocy vaga można sprawdzić załączanie się wentylatora.

audi-a4-naprawa-obudowy-klimatronika-2din-21.jpg

Opublikowano

u mnie jak wlaczam klime to zawsze wlacza sie razem z nia duzy wentylator niezaleznie od temperatyry zewn i z tego co czytalem na forum(nie tylko tym) ale i innych forach jest to normale:hi:

---------- Post dopisany at 19:42 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

przynajmniej w autach z lat 90tych

Opublikowano

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

Opublikowano
Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

nie, ja mam inny, ale chyba powinienes zapytac Anatola czy on ma taki jak twoj bo to jemu prubujesz pomagac, nie mi:whistling:

Opublikowano
  • Autor
Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

no a jaki ty masz? ja mam normalny klimatronik :) nie wiem jakie sa jeszcze inne;)

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

Mariusz, czy masz ten sam klimatronik co ja ?

no a jaki ty masz? ja mam normalny klimatronik :) nie wiem jakie sa jeszcze inne;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.