Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Avant 1.9TD - moje pierwsze upragnione ;)


greatbelow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem się pochwalić jak na razie udanym zakupem. Już prawie miesiąc mam przyjemność korzystać z niego. Jest to moje trzecie auto. Pierwszym miało być A3, skończyło się na Mercedesie C 2.2 benzyna+LPG z 95, którego rozbiłem w zimę wpadając w poślizg. Następcą był samochód tańszy. Golf III 1.9TD z 93. Teraz powiedziałem sobie że koniec, kolejny nie będzie wyborem z "rozsądku" bo trafia się dobre auto. Szukałem blisko z 2 miesiące, miał być automat ostatecznie jednak napatoczył się manual :)

Jak na razie jestem zachwycony.

Rocznik 2000 (pierwsza rejestracja z grudzień)

1.9TD AJM

Miłym zaskoczeniem było jak się okazało że auto posiada sportowe (fabryczne ale jednak) zawieszenie...

tak prezentował się na dzień zakupu...

7700b1d42768ef72m.jpg

62150792f1010a8cm.jpg

f3df2fdedd3cd54bm.jpg

----EDIT-----

Wyposażenie:

- kubełki przód, z pompowanym odcinkiem lędźwiowym, podgrzewane

- klimatronik

- el.szyby x2

- el. i podgrz. lusterka x2 :)

- dzielona tylna kanapa

- radio Symphony + BOSE

- ABS, EPS

- centralny zamek

- regulacja świateł

- felgi 16"

- zawieszenie 1BE

- szyberdach el.

- airbag x6

- nawigacja (ale wole tą w telefonie) :)

Plany na przyszłość:

- raczej lubuję się w seryjnych wyglądach... ale kto wie, może jakieś wskazówki okażą się pomocne i zachęcające do dalszych zabaw...

- na pewno głośniki z przodu muszę wymienić bo trzeszczą.

- przydałoby się naprawić FIS bo jak jest za ciepło to gubi linie, lub całkowicie zanika wyświetlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już działa :wink: zawieszenie to 1BE czy faktycznie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zawieszka to fabryka :wink: myślałem, że pisząc "sportowe zawieszenie" będzie jakaś opona dotykająca nadkola :naughty: auto ładne gratki zakupu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh dodałem malutki opisik z wyposażeniem autka....

---------- Post dopisany 14-05-2012 at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany 09-05-2012 at 15:31 ----------

Wielki MOD to nie jest, ale dziś kurier przywiózł mi siatkę do bagażnika :D

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ----------

Wielki MOD to nie jest, ale dziś kurier przywiózł mi siatkę do bagażnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak mój, tylko moja 3 miesiące młodsza :decayed: kiera :thumbup1: kubełki i ogólnie nieźle, koło przydałoby się ładniejsze niż te 16 :whistling: ale nie wszystko na raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw muszę rozrząd i filtry z olejem wymienić... A to już jest razem jakiś tysiaczek...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś koło tego niestety :facepalm: tarcze+ klocki, zależy jak tam też zawieszenie i inne cieknące pierdoły ..... ale pomyśl sobie, że jaki byś samochód nie kupił, Audi czy nie Audi to i tak musiał byś to wszystko zrobić. To tylko na początku tak po kieszeni boli, póżniej przy odrobinie szczęścia tylko płyny i filtry :wink: no i widzimisie własciciela ( zawiecha -35, ori koła itd :grin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tarcze z tyłu są już strasznie zjechane i kwalifikują się do wymiany. Do tego opony, ale jeszcze z nimi nie jest tak źle, ten sezon jeszcze pociągną :). Priorytet to rozrząd i filtry jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wozik identiko jak mój { prawie wszystko to samo } mój też jest 2000r. grudzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po wyjeżdżeniu pełnego zbiornika jestem. Średnie spalanie wyszło 5,96 l w trybie mieszanym. 60% trasa, 40% miasto. Więc wynik uważam za jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi FIS pokazuje średnie w cyklu mieszanym 5,5l, nigdy nie wyliczałem kalkulatorem czy to prawda bo wolę żyć w nieświadomości i twierdzić, że tak rzeczywiście pali :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...