Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnione wskazania zasięgu


Scottie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zachowanie wskazania zasięgu. Otóż kiedyś (rok/pół roku temu) kiedy zatankowałem bak do pełna, to – zaraz po bolesnych odwiedzinach w kasie – po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka, wskaźnik zasięgu pokazywał od razu max, czyli 1200 km. Teraz pokazuje zwykle ok. 1000 km (+/– 100 km) i dopiero kiedy przejadę kilka/kilkadziesiąt kilometrów zasięg wzrasta do 1200 km.

Pytanie, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czyżby czujnik zwariował, czy może auto zaczęło więcej palić? Albo coś z innej beczki?

Z góry wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,

--

Scottie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u siebie, to wskazanie zasięgu zaraz po zatankowaniu do pełna oczywiście, wskazywane jest na podstawie średniego zużycia paliwa od ostatniego tankowania. Także nie szukałbym przyczyny w czujnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rezerwę pokazuje dobrze i nie masz problemu z zapowietrzaniem to bym się tym nie przejmował.

Domyślam się, że nie masz pelnego FIS'A nie wiem na jakiej podstawie u ciebie przelicza spalanie, ale u mnie jest to średnia z komputera ale oznaczenie nr2 czyli tego który nie kasuje danych po 2 godzinach postoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) nie wiem na jakiej podstawie u ciebie przelicza spalanie

Z tego co czytałem w instrukcji obsługi, jest to spalanie z ostatnich (10?) kilometrów. Tyle, że wcześniej po prostu od razu po zatankowaniu komputer wskazywał zasięg 1200 km. Trochę to dziwne - tak jakby auto (komputer) "wiedział", że jest pełny bak. ;-)

1200 ? Jaki silnik ?

1.9 TDI PD, 131 KM, 2002 rok *

PS Z moich obliczeń (nie mam średniego wskazania) wychodzi mi spalanie na poziomie od 5,5 do 6,2 l/100 km, w zależności od pory roku i typu jazdy (miejska, trasa, korki, itp.).

*) Olej, filtry renomowanych producentów, regularnie wymieniane. Do tego zazwyczaj tankuję ulepszone paliwo w nadziei, że zawiera mniej syfów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim awx nie zeszłym ze spalaniem poniżej 6,8 l/100km

załóż manetke z fis, zrób kodowanie i będziesz miał pełny komputer.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...