Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padła ,tylna ,wycieraczka !!!!!


swimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ledwo uporałem się z temperaturą silnika( czujnik), a dzisiaj przypadkowo sprawdzając "odkryłem" że nie pracuje tylna wycieraczka:facepalm:, wcześniej płyn ze spryskiwacza leciał tylko po wew stronie wycieraczki , nie wiem czy to dobrze czy nie. Teraz wycieraczka stoi bezpiecznik ok. Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rozebrać i sprawdzić czy nie zapiekła sie ośka. Jest to typowa usterka w audi i na 90% to pomoże.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić używany silnik na allegro - koszt ok 120-150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Ciężko mi powiedzieć bo nie widziałem tego zestawu masz jakiś numer.

Ja rozebrałem całość, wyczyściłem ośkę przesmarowałem i działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, jak zobaczę co wyszło to dam znać:hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Pomoże. O ile dobrze pamiętam w skład zestawu wchodzi rurka/oska z zębatką, dysza spryskiwacza, uszczelka pokrywy, mały o-ring, dwa rodzaje smaru i instrukcja obsługi

http://postimage.org/image/9u0zxih6rv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No konkretny zestaw ale cena też. Ważne są oringi bo to one sie wycierają i puszczają wodę. A potem to już leci.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Ciężko mi powiedzieć bo nie widziałem tego zestawu masz jakiś numer.

Ja rozebrałem całość, wyczyściłem ośkę przesmarowałem i działał.

Ależ proszę: 8L0 998 711

Numer wzięty z poradnika :-) : http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-naprawa-spryskiwacza-tylnej-szyby/

Naprawiłem i działa :-)

No i jeszcze zobacz tu: http://a4-klub.pl/showthread.php?186686-B5-AJM-Przewody-spryskiwacza-tylnego&p=2212208#post2212208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!! Jestem właśnie po rozebraniu mechanizmu tylnej wycieraczki i okazało się że pękła metalowa rurka mechanizm brudny z elementami rdzy , wyczyściłem ale tej rurki metodami chałupniczymi nie da rady zrobić z tym "wkładem od długopisu" za szeroki. Chyba czeka mnie zakup zestawu naprawczego albo coś ze szrotu.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!! Jestem właśnie po rozebraniu mechanizmu tylnej wycieraczki i okazało się że pękła metalowa rurka mechanizm brudny z elementami rdzy , wyczyściłem ale tej rurki metodami chałupniczymi nie da rady zrobić z tym "wkładem od długopisu" za szeroki. Chyba czeka mnie zakup zestawu naprawczego albo coś ze szrotu.:kwasny:

Moim zdaniem lepiej kupić zestaw. Ze szrotu możesz trafić na tak samo uszkodzone i bedzie powtórka. A tak dostajesz nowe części

Sent from my MT15i using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone!! Mechanizm działa elegancko tylko czeka mnie montaż tej rurki od spryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem. nummer 8L0 998 711 jest poprawny. ale dla tego modelu tylko. nie sugerowac sie przy innych bo sa rozne zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem. nummer 8L0 998 711 jest poprawny. ale dla tego modelu tylko. nie sugerowac sie przy innych bo sa rozne zestawy.

Najlepiej po prostu zgłosić się do ASO i podać swój VIN - dobiorą odpowiedni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca bo do samochodow starszych niz 01 etka nie wskazuje odpowiednich czesci... ale to juz inna bajka. do tego auto jest tylko jeden rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Spryskiwacz i mechanizm naprawiony, mianowicie jak pisałem wcześniej rurka metalowa zgniła , mechanizm zardzewiał ale oczyściłem nasmarowałem. Próbowałem naprawić metodą "na wkład od długopisu" ale nie dało rady. Poszukałem rurki która musi być na tyle cienka i plastyczna żeby główka dyszy spryskiwacza w miarę ciasno w nią weszła, i żeby dało się ją nałożyć na tą metalową która nam została. Wszystko dodatkowo skleiłem poxipolem(oprócz dyszy spryskiwacza) i zeszlifowałem papierem ściernym. Obeszło się bez zestawu naprawczego, 200zł w kieszeni i satysfakcja. Polecam :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja poszedłem na łatwiznę :-) Gratuluję i życzę długiego używania. Satysfakcja pewnie podobna do mojej jak naprawiłem klamki używając połamanej sprężyny. Też 0 zł :-)

Sent from my MT15i using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...