Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Padła ,tylna ,wycieraczka !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Ledwo uporałem się z temperaturą silnika( czujnik), a dzisiaj przypadkowo sprawdzając "odkryłem" że nie pracuje tylna wycieraczka:facepalm:, wcześniej płyn ze spryskiwacza leciał tylko po wew stronie wycieraczki , nie wiem czy to dobrze czy nie. Teraz wycieraczka stoi bezpiecznik ok. Co robić??

Opublikowano

Po pierwsze rozebrać i sprawdzić czy nie zapiekła sie ośka. Jest to typowa usterka w audi i na 90% to pomoże.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Opublikowano

Lepiej kupić używany silnik na allegro - koszt ok 120-150zł.

Opublikowano
A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Ciężko mi powiedzieć bo nie widziałem tego zestawu masz jakiś numer.

Ja rozebrałem całość, wyczyściłem ośkę przesmarowałem i działał.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za informacje, jak zobaczę co wyszło to dam znać:hi:.

Opublikowano
A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Pomoże. O ile dobrze pamiętam w skład zestawu wchodzi rurka/oska z zębatką, dysza spryskiwacza, uszczelka pokrywy, mały o-ring, dwa rodzaje smaru i instrukcja obsługi

http://postimage.org/image/9u0zxih6rv/

Opublikowano

No konkretny zestaw ale cena też. Ważne są oringi bo to one sie wycierają i puszczają wodę. A potem to już leci.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano
A jeżeli to zapieczona oś to pomoże zestaw naprawczy z aso za chyba 170 zł :-)

Ciężko mi powiedzieć bo nie widziałem tego zestawu masz jakiś numer.

Ja rozebrałem całość, wyczyściłem ośkę przesmarowałem i działał.

Ależ proszę: 8L0 998 711

Numer wzięty z poradnika :-) : http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-naprawa-spryskiwacza-tylnej-szyby/

Naprawiłem i działa :-)

No i jeszcze zobacz tu: http://a4-klub.pl/showthread.php?186686-B5-AJM-Przewody-spryskiwacza-tylnego&p=2212208#post2212208

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie!! Jestem właśnie po rozebraniu mechanizmu tylnej wycieraczki i okazało się że pękła metalowa rurka mechanizm brudny z elementami rdzy , wyczyściłem ale tej rurki metodami chałupniczymi nie da rady zrobić z tym "wkładem od długopisu" za szeroki. Chyba czeka mnie zakup zestawu naprawczego albo coś ze szrotu.:kwasny:

Opublikowano
Witam ponownie!! Jestem właśnie po rozebraniu mechanizmu tylnej wycieraczki i okazało się że pękła metalowa rurka mechanizm brudny z elementami rdzy , wyczyściłem ale tej rurki metodami chałupniczymi nie da rady zrobić z tym "wkładem od długopisu" za szeroki. Chyba czeka mnie zakup zestawu naprawczego albo coś ze szrotu.:kwasny:

Moim zdaniem lepiej kupić zestaw. Ze szrotu możesz trafić na tak samo uszkodzone i bedzie powtórka. A tak dostajesz nowe części

Sent from my MT15i using Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

Założone!! Mechanizm działa elegancko tylko czeka mnie montaż tej rurki od spryskiwacza.

Opublikowano

sprawdzilem. nummer 8L0 998 711 jest poprawny. ale dla tego modelu tylko. nie sugerowac sie przy innych bo sa rozne zestawy.

Opublikowano
sprawdzilem. nummer 8L0 998 711 jest poprawny. ale dla tego modelu tylko. nie sugerowac sie przy innych bo sa rozne zestawy.

Najlepiej po prostu zgłosić się do ASO i podać swój VIN - dobiorą odpowiedni :-)

Opublikowano

nie do konca bo do samochodow starszych niz 01 etka nie wskazuje odpowiednich czesci... ale to juz inna bajka. do tego auto jest tylko jeden rodzaj.

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie! Spryskiwacz i mechanizm naprawiony, mianowicie jak pisałem wcześniej rurka metalowa zgniła , mechanizm zardzewiał ale oczyściłem nasmarowałem. Próbowałem naprawić metodą "na wkład od długopisu" ale nie dało rady. Poszukałem rurki która musi być na tyle cienka i plastyczna żeby główka dyszy spryskiwacza w miarę ciasno w nią weszła, i żeby dało się ją nałożyć na tą metalową która nam została. Wszystko dodatkowo skleiłem poxipolem(oprócz dyszy spryskiwacza) i zeszlifowałem papierem ściernym. Obeszło się bez zestawu naprawczego, 200zł w kieszeni i satysfakcja. Polecam :banan:

Opublikowano

No ja poszedłem na łatwiznę :-) Gratuluję i życzę długiego używania. Satysfakcja pewnie podobna do mojej jak naprawiłem klamki używając połamanej sprężyny. Też 0 zł :-)

Sent from my MT15i using Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.