Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za niskie napięcie.


Aldik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto zakupione w październiku 2011, klima nie działała, tydzień temu pojechałem ją napełnić ponieważ świecił się ECON i wywalało błąd czujnika ciśnienia, po napełnieniu okazało okazało się że chłodnica dziurawa - wsadziłem nową, pojechałem ponownie napełnić, nie chciała się uruchomić. Okazało się że kabel od kostki kompresora urwany - zlutowane, przejście jest - napięcie po odpaleniu auta ~ 9.68-9.8V ( chyba za niskie) po podaniu napięcia z aku słychać cewkę ale kompresor nie rusza.Wentylator na "krótko" też działa. Teraz Vag wywala tylko

1 Fault Found:

00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Z tego co wyczytałem na Elektrodzie to kompresor bez sprzęgła zrywalnego. Podczas testu Vagiem wentylator nie rusza.Pomocy bo mam już dość.Czytam teraz inne wątki i już zgupiałem do reszty. Jak to w końcu jest z tym sprzęgłem-mam go czy nie? Na elektrodzie pisali że gdy spreżarka jest pod alternatorem to jest ze sprzęgłem, a gdy pod turbo to bez sprzęgła?

Sprężarka rozebrana, okazało się że brakuje tego

http://allegro.pl/show_item.php?item=2299098913

zamówione całe sprzęgło - czekam na paczkę.

Teraz tylko pytanie czy te 9.8 V na wtyczce sprężarki to nie za mało?? Jeśli tak to gdzie szukać spadku napięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i jak tam kolego znalazles przyczyne za malego napiecia na kompresor?? pytam bo mma podobny problem sprzegiełko juz zrobilem klima nabita ... raz chlodzi (lekko) a raz nie ...

---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:18 ----------

witam

i jak tam kolego znalazles przyczyne za malego napiecia na kompresor?? pytam bo mma podobny problem sprzegiełko juz zrobilem klima nabita ... raz chlodzi (lekko) a raz nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się uporałem z tą klimą, po założeniu nowego sprzęgła klima ładnie chłodzi ( mimo tego niskiego napięcia)

shakal1 Vaga zapinałeś?? Kostka przy kompresorze sprawdzona??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ECON zgasł po naprawieniu sprzegła? bo mam taki sam poblem i wymienilem juzwszystko co mozna i nie dziala klima i wiei mi Econ caly czas tylko do kompresora nie zagladałem jeszcze ...:/

tylko czy od tego moze nie dialac klima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecia w B7 mam identyczne w mojej niesprawnej klimie. Sprawdzalem to ze sprawnym autem i sa dokaldnie takie same z tego wnioskuje ze napiecie w granicah ~9,8V jest prawidlowe.

Guzik ECO sie palil w zwiazku z brakiem cisnienia w ukladzie i czujnikiem G65. U mnie zgasl po nabiciu ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestty tylko dignostyka VAG pozostaje. Jak czytalem jest kilkka roznych przyczyn nie dzialania klima np: wskazania temperaturomierza ponizej -5 stopni.

Wiec po diagnsotyce mozna dalej prawic co jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik nr 6 jeśli dobrze pamiętam. Dlaczego nie czytasz tematów związanych z błędem tego czujnika, prawdopodobnie zupełnie niepotrzebnie kupiłeś nowy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie czy błąd powraca, może to był stary nie wykasowany? Jeśli powraca to masz uszkodzony lub źle dobrany czujnik. Ewentualnie sprawdź napięcia w wtyczce do czujnika, na dwóch (chyba 1 i 2 powinno być napięcie ok 11 V albo wyżej, na trzecim 0 V bo to jest masa). Do sprawdzenia potrzebujesz wyjąć lewą lampę, ale to na pewno wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vag żadnych błędów.

 

Napięcie ponad 9.8V ale podobno tak ma być bo tam jest sygnał nieciągły mniej więcej 3/4 na 12V i 1/4 na 0V

 

Że nie wiem co nie tak, a nie startuje sprężarka

 

Edytowane przez niekrasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło zerwane

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...