Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drgania budy podczas przyspiesznai

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Od jakiegos czasu mamy w rodzinie tdika z ktorego bylismy bardzo zadowoleni do czasu....

no wlasnie problem zaczyna sie podczas gwaltowniejszego przyspieszania na plaskiej nawierzchni na 4 i 5 biegu zaczyna trzasc karoseria jakby gora dol( jest to ok 90-120km/h), natomiast po ujeciu gazu wraca do normy. Podczas bardzo spokojnego przyspieszania tez jest w miare ok... dodam ze auto na postoju pracuje rowno i nie ma absolutnie zadnych wibracji, 1,2,3 rwie asfalt i nic nie czuc... aha kola dopiero co wywazone

Moze ktos z Was przerabial ten temat i moglby sie podzielic informacjami

Opublikowano

Po pierwsze zrób logi - (może pompki nie domagają)potem zawiecha - może gdzieś guz na oponie jest, ew. poduchy silnika do sprawdzenia

Opublikowano

Jak z logów nic nie wyjdzie to będzie dwumas.

Opublikowano
Jak z logów nic nie wyjdzie to będzie dwumas.

bardzo prawdopodobne :wink:

Opublikowano
  • Autor

Ok pojade do mechanika i sprawdzimy na komputerze.... a nie spotkaliscie z takimi objawami przy uszkodzodzonym przegubie wewnetrznym?

Opublikowano

To że ci podepnie kompa do auta i sprawdzi błędy, to nie znaczy że wszystko będzie jasne musi zrobić logi poszczególnych grup.

Opublikowano

witam sprawdź przeguby miałem podobne objawy i wina była przegubu wewnętrznego.

pozdro.

Opublikowano
  • Autor

Dzieki oczywiscie pocisne mechanika zeby zrobil te logi.... (a czy da sie je zrobic samemu?? mam w domu polskiego vaga 4.9 moze by sie nadal??). Od razu sprawdzimy zawieszenie i przeguby.... Niesadze osobiscie zeby to byly pompki bo auto bardzo dynamicznie przyspiesza tylko wlasnie te wibracje sa strasznie dokuczliwe....

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie wrocilem od mechanika niestety siadl mu komputer i nawet go nie podpielismy , natomiast winowajca beda najprawdopodobniej luzy w zawieszeniu.... przeguby ok i na ucho doswiadczonego mechanika na dwumas nic nie wskazuje..... wymienie te wahacze i zobaczymy...

Majkel20 dzieki za linka z lektura

---------- Post dopisany at 16:52 ---------- Poprzedni post napisany at 16:52 ----------

Wlasnie wrocilem od mechanika niestety siadl mu komputer i nawet go nie podpielismy , natomiast winowajca beda najprawdopodobniej luzy w zawieszeniu.... przeguby ok i na ucho doswiadczonego mechanika na dwumas nic nie wskazuje..... wymienie te wahacze i zobaczymy...

Majkel20 dzieki za linka z lektura

Opublikowano

Miałem dokładnie to samo tzn. wibracje w przedziale 90-120 km/h, mój mechanik również stwierdził że to wina zawieszenia. po wymianie zawieszenia wibracje pozostały a winnym okazał się przegub wewnętrzny mimo, że nie miał wyczuwalnego luzu.

Opublikowano

kolego ja miałem to samo w benzynie...winowajca przegub

Opublikowano

wahacze sam sprawdzisz czy są wybite jeden rękę na wahacz a drugi rusza kierą najczęściej górne 2 siadają prosta metoda . Takie objawy jak napisałeś przegub, sprawdź jeszcze jak wchodzisz w zakręt czy nie słychać jakiś trzasków , albo jak wyjdziesz z zakrętu czy ci więcej trzęsie autem.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzieki za odpowiedzi oczywiscie wymienie wszystkie wahacze na nowe bo ewidentnie golym okiem widac ze sa stare a i 18 kola i chip robia swoje... oczywiscie jesli problem nie zniknie bede weszyl dalej i nastepna rzecza ktora wymienie beda przegoby... jeszcze raz dzieki... oczywiscie bede pisal w watku jakie postepy

fabii nie mam zadnych trzaskow podczas jazdy na skreconych kolach a jak wyjezdzam z zakretu to czasem mniej telepie dodam tylko ze mam jakby "trzeszczenie plastikow" podczas obrotow kolem kierownicy na postoju ale to raczej powiazalbym z koncowkami drazkow...

---------- Post dopisany 04-06-2012 at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany 11-05-2012 at 20:53 ----------

Witam u mnie problemem okazaly sie wywalone na maxa drazki kier + laczniki stab + pierscienie centrujace do alufelg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.