Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami od S4


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

.. jakiś czas temu zamontowałem komplet hamulców od ESKi - przód i tył

Aktualnie problem polega na tym, że hamulce są jakby zapowietrzone.

Po wymianie zacisków wszystko odpowietrzone w tradycyjny sposób i nie było odpowiedniego efektu. Następnie odpowietrzanie VAGIEM, poprawiło się ale to nie to ;/

Trochę wkurzony pojechałem do firmy i tą specjalną maszynką wymieniłem płyn (ATE DOT4 SL6 bo nie mieli do maszyny ATE TYP 200) i odpowietrzono mi cały układ. Dalej rewelacji nie było - więc znowu odpowietrzanie VAGIEM - troszkę lepiej - ale to nie to :kwasny:

Po przejechaniu ok. 2tyś, km pojechałem na ponowne odpowietrzanie maszynką. Odpowietrzano mi układ z odpowietrzaniem pompy ABS (tak mi powiedziano) sam widziałem ze mechanik przy odpowietrzaniu każdego z zacisków 3 krotnie wciskał pedał hamulca (oczywiście przy załączonej maszynie)

Dalej nie uzyskałem odpowiedniego efektu.

Przy pierwszym wciśnięciu pedału auto hamuje, ale ma tak dużej skuteczności jak po delikatnym odpuszczeniu i dociśnięciu drugi raz pedału. Wg mnie układ dalej jest zapowietrzony. TYLKO POWIEDZCIE MI CO ZROBIĆ :(

dodam, że wcześniej siedział komplet od 3.0 TDI i wszystko było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś zaciski? może któryś jest uszkodzony, tzn. ciągnie lewe powietrze i zapowietrza przez to cały układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski są dobre. Poza tym, gdyby układ ciągnął lewe powietrze to z czasem uciekłby płyn a hamulce całkiem znikły :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze musi ciec płyn, przykład miałem w swojej b5. Wyrobił się tłoczek od ręcznego w tylnym zacisku i hamulce i ciągle się zapowierzały. Dlatego za sugerowałem Tobie sprawdzenie zacisków, choć nie wiem dokładnie jak rozwiązany jest ręczny w b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam tłoczek jest odpowiedzialny za ręczny i za normalny hamulec ;/ - sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny - może ktoś jeszcze się wypowie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru. Jutro jadę na maszynkę bo odpowietrzyć układ... oby pomogło bo jak nie, to będę w tym samym punkcie co kolega fotograf 87...

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył zapowietrzony

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ----------

Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru. Jutro jadę na maszynkę bo odpowietrzyć układ... oby pomogło bo jak nie, to będę w tym samym punkcie co kolega fotograf 87...

Jakieś pomysły ?

najpierw zrób to VAG-iem

tylko nie wiem po co zmieniałeś pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz napisane na górze mojej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ile juz wydałes kasy na te glupoty co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana płynu i odpowietrzanie maszynką 130zł i odpowietrzanie VAGIEM za 20zł - czyli razem 150zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2012 o 22:20, Dev napisał:

masz napisane na górze mojej odpowiedzi

 Witam czy moglby mi ktos pomoc, co to moze byc ? Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru.  Z ty.m ze to jest audi a4 avant b5 1.9tdi 85kv 116km AJM

Edytowane przez Przemyslaw Tokarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...