Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z hamulcami od S4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

.. jakiś czas temu zamontowałem komplet hamulców od ESKi - przód i tył

Aktualnie problem polega na tym, że hamulce są jakby zapowietrzone.

Po wymianie zacisków wszystko odpowietrzone w tradycyjny sposób i nie było odpowiedniego efektu. Następnie odpowietrzanie VAGIEM, poprawiło się ale to nie to ;/

Trochę wkurzony pojechałem do firmy i tą specjalną maszynką wymieniłem płyn (ATE DOT4 SL6 bo nie mieli do maszyny ATE TYP 200) i odpowietrzono mi cały układ. Dalej rewelacji nie było - więc znowu odpowietrzanie VAGIEM - troszkę lepiej - ale to nie to :kwasny:

Po przejechaniu ok. 2tyś, km pojechałem na ponowne odpowietrzanie maszynką. Odpowietrzano mi układ z odpowietrzaniem pompy ABS (tak mi powiedziano) sam widziałem ze mechanik przy odpowietrzaniu każdego z zacisków 3 krotnie wciskał pedał hamulca (oczywiście przy załączonej maszynie)

Dalej nie uzyskałem odpowiedniego efektu.

Przy pierwszym wciśnięciu pedału auto hamuje, ale ma tak dużej skuteczności jak po delikatnym odpuszczeniu i dociśnięciu drugi raz pedału. Wg mnie układ dalej jest zapowietrzony. TYLKO POWIEDZCIE MI CO ZROBIĆ :(

dodam, że wcześniej siedział komplet od 3.0 TDI i wszystko było dobrze.

Opublikowano

a sprawdzałeś zaciski? może któryś jest uszkodzony, tzn. ciągnie lewe powietrze i zapowietrza przez to cały układ ?

Opublikowano
  • Autor

Zaciski są dobre. Poza tym, gdyby układ ciągnął lewe powietrze to z czasem uciekłby płyn a hamulce całkiem znikły :kwasny:

Opublikowano

Nie zawsze musi ciec płyn, przykład miałem w swojej b5. Wyrobił się tłoczek od ręcznego w tylnym zacisku i hamulce i ciągle się zapowierzały. Dlatego za sugerowałem Tobie sprawdzenie zacisków, choć nie wiem dokładnie jak rozwiązany jest ręczny w b7.

Opublikowano
  • Autor

ten sam tłoczek jest odpowiedzialny za ręczny i za normalny hamulec ;/ - sam już nie wiem gdzie szukać przyczyny - może ktoś jeszcze się wypowie:whistling:

Opublikowano

Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru. Jutro jadę na maszynkę bo odpowietrzyć układ... oby pomogło bo jak nie, to będę w tym samym punkcie co kolega fotograf 87...

Jakieś pomysły ?

Opublikowano

tył zapowietrzony

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ----------

Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru. Jutro jadę na maszynkę bo odpowietrzyć układ... oby pomogło bo jak nie, to będę w tym samym punkcie co kolega fotograf 87...

Jakieś pomysły ?

najpierw zrób to VAG-iem

tylko nie wiem po co zmieniałeś pompe

Opublikowano
  • Autor

jest ktoś kto mi podpowie gdzie szukać problemu :)??

Opublikowano

masz napisane na górze mojej odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

to jak skutecznie odpowietrzyć tył - skoro maszynka nic nie daje?

Opublikowano

a powiedz mi ile juz wydałes kasy na te glupoty co ?

Opublikowano
  • Autor

wymiana płynu i odpowietrzanie maszynką 130zł i odpowietrzanie VAGIEM za 20zł - czyli razem 150zł ;/

Opublikowano

info ponizej

  • 4 lata później...
Opublikowano
Dnia 18.05.2012 o 22:20, Dev napisał:

masz napisane na górze mojej odpowiedzi

 Witam czy moglby mi ktos pomoc, co to moze byc ? Mam ten sam problem... z początku pedał hamulca był twardy i praktycznie nie można było go wcisnąć .... na postoju po naciśnięciu hamulca wpadał w podłogę... powoli ... wymieniłem pompę hamulcową... i teraz po odpowietrzeniu hamulce wpada w podłogę i delikatnie łapie na samym dole ... jeżdżę na słowo honoru.  Z ty.m ze to jest audi a4 avant b5 1.9tdi 85kv 116km AJM

Edytowane przez Przemyslaw Tokarz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.