Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pilnie potrzebne dane ( wartości ) przepływomierza a4 b7 1.8t 163ps BFB


Gość adus20

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak w temacie kupiłem a4 b7 1.8T BFB 163ps 2005rok z uszkodzanym przepływomierzem, wiec kupiłem drugi uzywany oryginał o nr 0280218063, 06A 906 461 L założyłem i niepokoji mnie wartość przepływu ma max obiążeniu, jakie wartości powiniem miec m/s, jesli mogł by mi to ktoś sprawdzić był bym bardzo wdzięczny, przez chwile miałem założóny z diesela, bledow nie pokazywał, ale duzo palił, bardzo proszę o pomoc i z góry dziekuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na dieslowskiej mialem ponoc przeszlo 1000 ale kumpel patrzyl nie ja, wiec diesele ponoc maja miec ok 950, a na tej pokazuje mi 165 jak go max zyluje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ci air mass flow czyli w g/s porównaj, a przepływomierz masz dobry ewentualnie jeszcze podchodzi z końcówką LX. Wrzuć te logi może ktoś coś dopatrzy, błędów nie wywala silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka chyba dobra, zadnych bledow na kompie nie wywalilo, tylko problem ze znalezieniem LX, jutro jeszcze potwierdze ze ELSAWIN i u znajomego ale a6 1.8T zobacze co u niego mniejwiecej pokaze, a co do logów bedzie problem bo znajomy ma Launach i gutmana wiec ciezko bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bfb idzie z końcówką l i lx, patrzylem w etce.

Tutaj masz sporo danych do bfb http://a4-klub.pl/showthread.php?227654-B6-BFB-Bardzo-prosz%EA-o-pomoc-w-analizie-moich-pierwszych-log%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dobrze się zbiera? bo po przepływce i jej naliczaniu wychodzi jakieś 200KM,sprawdz kanał 115 będzie coś wiadomo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy benzyny turbo quatro, wiec ciezko porównac ale wydaje mi sie ze nie zamula jakos bardzo, dzisiaj sprawdze ten kanal, a powiedz mi co w tym kanale powinno byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepływka czyta 163g/s to doładowanie będzie pewnie ok. 1 Bar :kox: a auto jest po wirusie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie najwiecej było 147g/s oczywiście taki sam silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepływka czyta 163g/s to doładowanie będzie pewnie ok. 1 Bar :kox: a auto jest po wirusie :wink:

i jeśli na seryjnych gratach-to niezły wynik:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem dzisiaj doladowanie na kanale 115 i przy max bucie dochodzi do 2.1bara, kolo wtorku zrobie logi, na jakich kanałach zrobic, wiec cisnienie 2.1 przepływ 165, co o tym sadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy max bucie dochodzi do 2.1bara, przepływ 165, co o tym sadzicie
no to masz doładowanie 1,1 bara, a z przepływki wychodzi, że auto generuje 200+koni, co jest dobrym wynikiem, o ile auto jest na seryjnych podzespołach-takie kupiłeś, czy rezałeś coś sam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tak na seryjnych, turbo oryginał, intercooler tez na swoim miejscu, moze ma chipa tego nie wiem, i nie mam nic do poruwnania zeby stanac na kresce, we wtorek zrobie logi, tylko zastanawia mnie jeszcze spalanie, na uszkodzonej przepływce zatankowałem za 200zł i zrobiłem 400km a tutaj na załozonej przeplywce z diesela tankuje za 100zl i robie 100km ( troche dynamicznie ), a na chipa dopiero sie wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to spalanie w normie :grin:,na chipsa to nie ma poco już jest:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na hamownie to wszystko się wyjaśni. A jak się określa wartość doładowania, mógłby ktoś mi podać jakie mi wychodzi? http://vaglog.rtnet.pl/stomi5_84362.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, skomplikowane to nie jest:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...