Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimą/czujnikiem temp....


netoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników,

potrzebuję porady, opiszę dokładnie problem..

od ostatniego tygodnia coraz słabiej działa mi klimatyzacja... zimne powietrze leci tylko ze środkowych nawiewów.. z całej reszty... nogi/szyba oraz boczne leci letnio-ciepłe.... miesiąc temu klimatyzacja przeszła serwis.. filtry odgrzybianie i napełnienie..... i wtedy było OK.. objechałem kilka warsztatów, sprawdzono szczelność oraz kompresor ... są OK. Jeden z mechaników stwierdził, że wygląda to na elektronikę... sprawdziłem na kompie... brak błędów ale zastanawia mnie że,... na wyświetlaczu temp silnika jest 90st, na klimatroniku na kanale 51(temp silnika.. 90st) na kanale 49(temp płynu chłodniczego 0st), moje pytanie... czy to może mieć wpływ na klimatyzację?? Oraz, który to czujnik... gdzie się znajduje....

dzięki za pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik i kod. czujnik cieszy chlodzacej jest za blokiem silnika. niebieski. lecz watpie zeby to mialo wplyw klime. sprzegielko wogole ci sie zalancza? jedz tam gdzie ci nabijali i reklamacja jesli dzialalo wszystko ok przed serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej A4 B6 miałem inny problem. Klima raz działała a raz nie. Wyłączał ją czujnik, który jest przy samej chłodnicy klimatyzacji, a wyłączał ją dlatego, że miałem uszkodzone wisco i wiatrak czasami nie wyrabiał. Na uszkodzonym wiscu efekt był taki, że chłodnica klimy i węże nie były zimne, tylko ciepłe. Podejrzewam, że gdyby czujnik nie wyłączał mi sprężarki to pewnie też zaczęłoby lecieć ciepławe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...