Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy


r7adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem że podczas wciskania prawie do końca gazu na 3, 4 biegu gdy obroty dojdą do około 2500 auto jakby się dławiło i spadała moc, tzn zwalnia.W momencie gdy puszczę z gazu auto przyśpiesza. Co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie występuje chwilowe niedoładowanie turbo, musisz zrobić komplet logów, to jedyny sposób by dojść co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zauważyłem że podczas wciskania prawie do końca gazu na 3, 4 biegu gdy obroty dojdą do około 2500 auto jakby się dławiło i spadała moc, tzn zwalnia.W momencie gdy puszczę z gazu auto przyśpiesza. Co może być tego przyczyną ?

A moze to ma cos wspolnego z ostatnia naprawa, nie wiem, ale sugeruje.

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/nie-mog%EA-odpali%E6-auta-234749/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę gdyż robiło mi się to wcześniej tylko sporadycznie a teraz natomiast to prawie standart. To więc trzeba będzie podpiąć pod vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez długi czas cieszyłem się bezproblemowym użytkowaniem ale teraz mam podobnie jak r7adek

w pewnym zakresie pedału gazu praktycznie nic się nie dzieje wciskam do podłogi a on nic natomiast jak dam mniej to zaczyna przyśpieszać ale też nie zbyt dynamicznie

czy to przypadkiem nie wina przepływomierza??

słyszałem że w tym typie silnika można go odłączyć i przejechac się żeby sprawdzić czy jest różnica

proszę o opinie i porady

z Vagiem jestem zielony więc będe musiał się do kogoś usmiechnąć i troche potrwa zanim wrzucę logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić że to na pewno przepływomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko u mnie wygląda to trochę inaczej.Autko strasznie mulaste niby się zbiera ale do szału to mu daleko,jakby tego było mało auto blokuje moc stanie na 1300 i snuje się jaw wół a po chwili jak nie wyrwie to zasuwa jak durne.Dzieje się tak bardzo często przy wyprzedzaniu już nieraz miałem pełne portki wyprzedzę autko a ono przestaje jechać jak się zastanowi to znowu zasuwa.Nie mam dostępu do Vaga a to pewno by sporo wyjaśniło.Znajomy sugeruje że mam wodę w paliwie ja takowej nie widzę.Przepływkę wymieniłem w tamtym roku więc powinna być dobra.Z góry dziękuje za jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe objawy przepływomierza

To znaczy przepływka do wymiany?Ta ma rok,nie jestem biegły w te klocki moge się mylić czy przepływka to to usrojstwo przed filtrem powietrzna z taką siatką i drucikiem w środku bo to było wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem na allegro to właśnie jest to o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na o wygląda a powiedz mi jak ja wymieniałeś kupiłeś orginalna czy zamiennik?? Z doświadczenia wiem ze zamienniki to kicha w poprzednim aucie Nissan Almera zamiennik wytrzymał 3 tygodnie i zdechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za to 80zł a jak patrze na ceny to są droższe więc wygląda ze to zamiennik zobacze jutro.Jak można to sprawdzić czy jest dobry domowym sposobem? dopiero wymieniłem tarcze i klocki to prawie tysiak pękł i nie chce wydać kasy na darmo a nie mam od kogo pożyczyć przepływki aby sprawdzić czy to napewno ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zerknij do działu zlotów moze jest jakis w radomiu to bys podjechal koledzy pewnie chetnie by podmienili w celu sprawdzenia. Jak masz dostep do vaga to mozesz wrzucic tez logi z grupy 3; 10; 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można to sprawdzić czy jest dobry domowym sposobem? A nie mam od kogo pożyczyć przepływki aby sprawdzić czy to napewno ona.
hmmm zerknij do działu zlotów moze jest jakis w radomiu to bys podjechal koledzy pewnie chetnie by podmienili w celu sprawdzenia.

to jedyny sposób by dojść co jest grane

Kolego janeczek320, masz problem z autem, a nie znasz sie...?

I co to za problem...?

Pod nosem masz jednego z najlepszych diagnostykow na forum A4....

Napisz do kolegi Damiana, napewno znajdzie chwilke czasu dla Ciebie.

Pozdrawiam Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...