Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Skrzynia automat nie zmieniała biegów, zapaliły się kontrolki


duczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów,

Od 2 dni mam problem ze automatyczą skrzynia w moim A4 (B5) 2,6. Zaczęło się od tego, że ruszajac z miejsca skrzynia pracowała tylko na 1 biegu, po zatrzymaniu włączeniu na N i ponownie na D było już O.K ale zapaliły mi się wszystkie kontrolik wskaźnikowe od skrzyni na desce. W tej chwili mam wrazenie ze niezaleznie czy właczę na D czy na S mam tylko 4 biegi, a przy przełączaniu na R troche szarpie.

Wyczytałem na forum, że powodem może być niski stan oleju (?)

Proszę o poradę, co możebyć przyczyną, jak sprawdzić poziom oleju (nie znalazłem pod maską żadnego bagnetu), czy olej wystarczy dolać czy wymienić, jak skasować wyświetlanie tych kontrolek.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Duczy

* prosimy o stosowanie prefixu w temacie [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów,

Od 2 dni mam problem ze automatyczą skrzynia w moim A4 (B5) 2,6. Zaczęło się od tego, że ruszajac z miejsca skrzynia pracowała tylko na 1 biegu, po zatrzymaniu włączeniu na N i ponownie na D było już O.K ale zapaliły mi się wszystkie kontrolik wskaźnikowe od skrzyni na desce. W tej chwili mam wrazenie ze niezaleznie czy właczę na D czy na S mam tylko 4 biegi, a przy przełączaniu na R troche szarpie.

Wyczytałem na forum, że powodem może być niski stan oleju (?)

Proszę o poradę, co możebyć przyczyną, jak sprawdzić poziom oleju (nie znalazłem pod maską żadnego bagnetu), czy olej wystarczy dolać czy wymienić, jak skasować wyświetlanie tych kontrolek.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Duczy

lepiej juz nie jezdzij samochodem bo byc moze skrzynie da sie uratowac a jak bedziesz dalej jezdzil to tylko tracisz na to szanse.Jedyne rozwiazanie to auto na lawete i do dobrego!!! warsztatu ktory zajmuje sie automatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaświecają Ci się wszystkie biegi na desce to skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i wtedy szarpie, ja mam to samo tylko u mnie to się objawia raz na jakiś czas cofnę kluczyk włącze zapłon jeszcze raz i jest ok. U mnie to najprawdopodobniej skutek uboczny po założeniu zabezpieczenia, coś gość w kablach pomieszał i jak jest wigotno na polu to daje mi to w kość.

U Ciebie może to być wina sterownika, trzeba by go wyczyścić bo jak się zabrudzi to może takie jazdy robić. Albo sprawdzić czy oleju w skrzyni nie jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...