Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak jeździć ekonomicznie silnikiem 1.6 + pytanie o wskaźnik paliwa


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz jak zaoszczędzisz paliwo? Zatankuj do pełna a nie jeździj co pare dni na stacje...

Druga sprawa jak w ogóle można obliczać spalanie po patrzeniu na wskazówkę?!

Jeśli nie stać na auto to przesiądź się z powrotem na skuter albo rower, bo co zrobisz jak coś się zepsuje i będziesz musiał na raz wyłożyć 500zł? Połapiesz wahacze albo sprzęgło na trytytki, albo powertaśme?

Btw. Nie wiedziałem że jestem takim krezusem tankując do pełna auto które pali 10-11L PB :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował ci go pchac :grin:

schować w garażu i nie jeździć.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontować dobrą instalacje gazową na każdych 100 km 18 złych zaoszczędzone, daje nam wynik przy założeniu ceny instalacji 2400 zł . 13333km tyle robimy i instalacja się zwraca u mnie jest to 3 miesięczna jazda u ciebie do policzenia , raz na jakiś czas filtry do wymiany i potem reszta do skarbonki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony gaz sekwencja : )

2200zł :wink:

Teraz tylko sprawdzić ile się zrobi na pełnej butli, ale w sumie, już się mordka cieszy, jak wskaźnik paliwa nie leci na łeb na szyję w dół :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony gaz sekwencja : )

2200zł :wink:

Teraz tylko sprawdzić ile się zrobi na pełnej butli, ale w sumie, już się mordka cieszy, jak wskaźnik paliwa nie leci na łeb na szyję w dół :jerk:

gratuluje.:banan:gaz. to 1,6 teraz ekonomia.:thumbup1::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratki :D teraz jeździsz za pół darmo :D

Nawet nie wiecie jaka to frajda, jak się jedzie, a wskazówka od drogocennej cieczy w baku nie opada :D A tylko sobie jedna dioda na wskaźniku od gazu co 100km znika :naughty:

Ale chociaż zamontowales wlew pod klapka ? :kox:

Oczywiście. Wydaje mi się, że to już taki standard w instalacjach. Tylko w wyjątkowych sytuacjach nie robią pod klapką, np w T4, gdzie wlew jest koło kierowcy, a butla w kole, taki hektar nie opłaca się ciągnąć instalacji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka instalacja? Ten Stag4, o którym pisałeś wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratki :D teraz jeździsz za pół darmo :D

Nawet nie wiecie jaka to frajda, jak się jedzie, a wskazówka od drogocennej cieczy w baku nie opada :D A tylko sobie jedna dioda na wskaźniku od gazu co 100km znika :naughty:

400 km robisz na butli??jaka duża??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaro_22, Butla wchodzi 55litrów w miejsce koła, lecz gazu w nią, tylko 45-47litrów. Da się wsadzić większą butlę, lecz kosztem "płaskości" bagażnika.39Cris, Jeszcze nie wyjeździłem całej butli, póki co mam 260 albo 270km i dwie, z 4 kropeczek na wskaźniku od gazu. Mam nadzieje dobić do 400km przy tej jeździe Gonzus92, Szczerze mówiąc, zaufałem gazownikowi, którego dość długo już znamy u nas w rodzinie. Nikt nigdy nie narzekał, a ja jakość szczególnie się tym nie interesowałem co tam konkretnie siedzi, bo dla mnie to i tak tylko ciężkie do powtórzenia nazwy. Miałem do wyboru Stag lub Lovato. Po zapytaniu, jakie są różnice między nimi, usłyszałem, że tylko różnią się logiem i ze strony technicznej nie ma różnic. Dałem mu wolną rękę, bo w końcu nie o markę chodzi, tylko o jakość pracy, więc jako stary gazownik będzie wiedział jak to zrobić, o czym mnie zapewnił :) Założona jest Lovato, włoskie wtryski i butla 55l, więcej nic nie wiem i jakoś mnie to nie interesuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą padlinę jak Ty czyli ten sam rocznik, ten sam silnik AHL, a nawet taki sam kolor. Mogę tylko napisać, że bez względu na to czego byś nie wyczyniał w celu zaoszczędzenia paliwa, to ta paliwożerna krowa na mieście zeżre w granicach 10 l/100 km (zimą potrafił mi łyknąć i z 11-12 l) więc porównując z konkurencją wyposażaną w silniki o podobnej pojemności, to nie ma czym się pochwalić. Natomiast ten silnik 1.6 potrafi pozytywnie zaskoczyć na trasie. Właśnie dzisiaj wróciłem z 600 km wycieczki i średnie zużycie paliwa wyszło mi sporo poniżej 8 l/100 km (nawet bliżej 7 literków na setkę). Biorąc pod uwagę fakt, że klimę używałem często i zawalidrogą raczej nie byłem przyznać muszę, że jestem zadowolony i jeszcze z pół roku pojeżdżę tym przereklamowanym, niemieckim wynalazkiem, hehe. ;-)

Tu kolega słusznie napisał popieram :)

To może ja odpowiem Ci z doświadczenia .... 1.6 AHL gaśnie (czytaj zaczyna sie dławić aż w końcu gaśnie i nie odpala) w momencie aż wskazówka na liczniku od paliwa dotknie tej belki na której się opiera czyli teoretycznie poziomu przy wyłączonym zapłonie - auto na rezerwie (od momentu zapalenia się kontroli - ale jeszcze w momencie w którym kontrolka np: na wzniesieniu zgaśnie i zapali się ponownie na prostej drodze) zrobi jakieś 50-60 KM - przy końcówce zaczyna wyć pompka (prawdopodobnie przy kilku takich akcjach się zatrze) - sprawdzone podczas awarii gazu na pobocznej drodze gminnej - gaz się wyłączył zostało trochę PB i kaplica :)

Auto powinno jeździć na PB95 .... lanie PB98 nic nie daje poza większymi kosztami. Jedni mówią, że jest lepszej jakości to mniej pali itd .... mój akurat na tym paliwie nie koniecznie chce dynamicznie jechać - może ma za bogato - w instrukcji jest napisane PB95 to leje się 95.

Co do jazdy na luzie to już ktoś CI napisał - lepiej jeździć na biegu (zawsze!) bo różni byli "Kubice" którzy nie zdążyli wrzucić biegu i wylądowali np: na wysepce na rondzie :)

Samochód jest po to aby nim jeździć - kupiłeś 1.6 to licz się z tym, że będzie palił 10-11 litrów i nie ma mniej bo ten kto mówi, że jemu 1.6 pali 7 litrów to egoista i kretyn.

Co do gazu to mój za 30zł zrobi prawie 100km, na trasie 8.5-9 litrów (cały czas na obrotach jazda) .... babcina jazda do 100 km/h zejdzie na 8 litrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja też mam taki sam silniczek i też zastanawiam się na instalacją LPG. Ale mam też pytanko takie, czy nie będzie on za słaby, bo u mnie jak jedzie komplet pasażerów to auto zamienia się w czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...