Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne rzeczy z audio...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W swoim aucie mam zamontowane nieoryginalne radio marki Sony serii Xplod po poprzednim właścicielu. Gra wszystkie 6 oryginalnych głośników (4 w drzwiach i 2 wysokotonowe). Tylko jest jeden problem. Mianowicie, gdy wsiadłem do auta kolegi (to samo rozwiązanie tylko inne radio) to oniemiałem. Jego zestaw oryginalnych głośników, plus gorsze radio grało o niebo lepiej niż u mnie. Doszedłem do wniosku, że coś jest u mnie skopsane. 1 myśl jaka mi przyszła do głowy, to porąbane "+" i "-" przy podłączeniu głośników. Szybko ochłonąłem po zobaczeniu kostek ISO wpiętych w radio, więc niby wszystko tak jak powinno być. Dodam, iż u kolegi wszystko też jest podłączone zwykłymi kostkami ISO. Nie posiadamy w swoich a4 oryginalnych subwooferów. U kolegi radio gasi się po wyciągnieciu kluczyka, a u mnie nie. Wiem, że to jest kwestią pociągnięcia zasilania ze stacyjki. Jakieś myśli co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma lepsze radio albo lepsze głośniki albo to i to :) a tył na pewno ci gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Jeśli Cię interesuje jak prawidłowo podłączyć radio to poczytaj sobie o logice zapłonu i przesunięciach fazowych. Pod tym linkiem masz ciekawy pdf o car audio http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf.

Rozumiem, że masz zamontowany w aucie fabryczny wzmak..??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo jest do d*py gra z przodu nowe glosniki z tylu oryginalne i radi dosc dobre jvc a gra koszmarnie na wyzszych poziomach glosnosci harczy trzeczy ch** wie jak to opisac po prostu traci na jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby, tył gra na pewno. Głośniki ma takie same jak ja, czyli fabryczne. Radio z biedronki za 100 zł. Wijar, wzmaka nie posiadam jako że nie posiadam tez oryginalnego suba. Nie widzę nawet wiązki puszczonej do podłączenia go. W swoim aucie posiadam chyba pakiet socjalny jeśli chodzi o audio. Nie wiem jakie było tam wsadzone poprzednio oryginalne radio. Dodam jeszcze, że głośniki praktycznie wcale nie posiadają basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam trzy pomysły albo membrany uszkodzone przez wilgoć lub inny czynnik albo nadpalone głośniki albo plus z minusem zamieniony jak nie na kostce ISO to na głośnikach trzeba grzebać:) może podepnij jakiś inny głośnik na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj sprawdź jaki system oryginalnego nagłośnienia jest w aucie. Jak się ostatnio dowiedziałem były montowane 3 systemy, a w tym nokii. Ja w swoim mam niestety ten nokii ( jak się przypadkowo dowiedziałem u fachmanów ) i aby przerobić na uniwersalne radio to nie wystarczy podpiąć pod standardowe przejściówki do kupienia na allegro, bo albo nie będą grały tylne lub przednie głośniki albo będzie bryndza. Podobno problem polega na tym, że oryginalne głośniki w tym systemie są dwu omowe, a standardowe cztero omowe. Fachman powiedział , że można normalnie podłączyć ale bez fachowych zmian w wiązce będzie nędza i nie będę zadowolony.

A nie mówił mi tego aby zarobić, ponieważ ja nie zamierzałem wymieniać mojego concerta, tylko wyszło przy okazji wymiany cholerycznej anteny ze wzmacniaczem zintegrowanym z nią ( jako ciekawostka antena ze wzmacniaczem do avanta ori 200zł i trzeba czekać 2 tygodnie, a akurat tej nie ma na allegro i nie spotkałem aby była gdziekolwiek dostępna - jeden przewód. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbebeszyłem przed chwilką jeszcze raz radio i wyciągnąłem mam nadzieję, wszystkie kostki. Moim oczom ukazała się jeszcze jedna, skrzętnie ukryta kość. Domyślam się ze to ta od subka. Jeśli ta 3 kość jest rzeczywiście od subwoofera to mam zagwozdke. Bo jak już wcześniej pisałem, nie mam wiązki w bagażniku gdzie mógłbym podłączyć sub. Pobawiłem się jeszcze raz opcjami radia i jestem pewien, że coś jest namieszane z głośnikami. Mianowicie, po zmianie "fadera" na tył i "balance" na lewo, grał prawy tylni głośnik i odwrotnie "fader" tył, "balance" prawo-gra lewy tylni głośnik. Załączam fotki tego co wyrwałem. Może mam zły adapter?

WP_000268.jpg

WP_000269.jpg

WP_000271.jpg

<br /><br />

Supi9, jak się mogę dowiedzieć, jaki mam wariant zamontowany w swoim aucie? Muszę się udać do jakiegoś fachury, czy może jest to gdzieś zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 3 kostka może być od wyświetlacza w fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przerobioną instalację trzecia kostka to fis. Instalacja na wzmacniacz jest z boku. Ty masz wszystkie cztery głośniki zasilane z iso. I adapter jest ci zbyteczny.

tu masz opis iso z concerta I 15_1234876534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując. Moje problemy z audio są bezpośrednio związane z przerobioną instalacją? Czy rzeczywiście mają tutaj wpływ jeszcze inne czynniki, np. takie jak pisał juby_p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY masz przerobiony tył. Przód jest ori. Sprawdź głośniki może są na wykończeniu. Zdejmowałeś tapicerkę u kolegi i patrzyłeś co ma w drzwiach?

Ori są 13 może ktoś już coś tam modził, może ma wytłumione drzwi?

Rozbierz tapicerkę i obejrzyj swoje głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedziano, że można się zoriętować po głośnikach ( pewnie po ich opisie ) i po kostkach - ale nie po ich wyglądzie ( bo są takie same ), tylko po pinach w środku. Porównywał gotowe kostki jakie miał w sklepie do sprzedaży z moimi i stwierdził, że w moim trzeba by zrobić małą przeróbkę, bo samo podłączenie przez ogólnie dostępne kostki na zasadzie plug & play nie będzie dobrze działać.

A słuchaj czy przypadkiem u ciebie komplet głośników nie jest podpięty tylko pod przód? - patrzę na kostki oraz na schemat powyżej. Jeżeli mam rację, to szału z jakością nie oczekuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedziano, że można się zoriętować po głośnikach ( pewnie po ich opisie ) i po kostkach - ale nie po ich wyglądzie ( bo są takie same ), tylko po pinach w środku. Porównywał gotowe kostki jakie miał w sklepie do sprzedaży z moimi i stwierdził, że w moim trzeba by zrobić małą przeróbkę, bo samo podłączenie przez ogólnie dostępne kostki na zasadzie plug & play nie będzie dobrze działać.

A słuchaj czy przypadkiem u ciebie komplet głośników nie jest podpięty tylko pod przód? - patrzę na kostki oraz na schemat powyżej. Jeżeli mam rację, to szału z jakością nie oczekuj.

Aleś palną wywód.

Trzeba było przeczytać cały temat to byś wiedział że ma nie ori radio a schemat który zamieściłem odnosił się do pytania o kostkę mini iso. Dwa posty wyżej masz zdjęcia kostek kolegi na których widać że ma głośniki podpięte do czterech kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - zadał mi pytanie, to odpowiedziałem na nie tak jak mnie przekazano w firmie zajmującej się audio - nie jestem w tej kwestii fachowcem. Poza tym przecież widzę, że ma przerobioną instalację, ale skoro nie jest ok. to znaczy, że coś może być zwalone lub też przeróbka instalacji źle zrobiona. Z podpisu wynika że to ty się na tym znasz i ja tego nie kwestionuję, natomiast przed pytaniem o kostkę był opisywany ogólnie problem z nagłośnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Odstawiłem auto do magika który ma pojęcie o car-audio. Przerobił mi to tak, że działa troszkę lepiej (coś tam przelutował). Jednak nie zmienia to faktu, że kazał mi się zastanowić nad chociażby wymianą głośników bo swoje już wysłużyły. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi klaczek, okablowanie też wypadałoby zmienić? Czy może zostać te standardowe co jest? Zagłębiłem się w temat montażu 16-tek do b5. Z tego co widzę, to jest to troszkę mozolna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...