Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Klimatronik, śmierdzi z nawiewów


kazeek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Sprawa z niemiłym zapachem byla poruszana jakis czas temu ale głównie w audi modelu B5, w B6 dokładniej jeszcze nie.

Sytuacja wygląda tak ze,jak zaczeło brzydko pachnieć wymieniłem najpierw filtr od klimy znajdujący się pod maską przy podszybiu.Śmierdzi dalej,czyli nie pomogło.Kupiłem środek do zabijania bakterii,odpaliłem go w środku kabiny,przy maksymalnym nadmuchu, przy zamkniętym obiegu wewnętrznym klimy,pomogło ale tylko jak nie włączam economy.dalej śmierdzi,to jest barzo uciążliwe szczególnie rano jak jeszcze nie jest bardzo gorąco.a zapomniał bym,problem ten się pojawił po wymianie odmy,miesiąc lub dwa jeżdziłem z uszkodzoną odmą i w korkach śmierdziało oparami z silnika w kabinie auta.

mam pytanie,czy mam wymienić jeszcze ten filter kabinowy,żeby sie tego pozbyc,jeśli tak to gdzie on jest?Lub co w ogóle mam z tym zrobić,dzięki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć schowaek od strony pasażera i za nim jest wentylator jego też odkręć i posikaj tam w kanały i nagrzewnice, ja tak robiłem i jest fajnie teraz. Jak odkręcisz wentylator to odrazu jego też wyczyść. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisaliśmy wyżej. Napewno pomaga, a nigdy nie zaszkodzi oczyścić. Popsikaj we wszystkie możliwe kanały klimatyzacji odkręć schowek popsikaj i wyczyść wentylator, wymień filtr przeciwpyłkowy. Napewno poczujesz zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, panowie na forum jest takie ladne FAQ opisujace odgrzybianie klimatyzacji w B6. Szukajka nie gryzie... http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_odgrzybianie_klimatyzacji-t39455.0.html :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej jest opis odgrzybiania B5, :decayed:więc to mała różnica, sposób jest ten sam tylko różnie mocowane elementy, więc wiemy że szukajka nie gryzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozon niech ci da nie na 30 minut a na 60 nawet jak masz czas a najlepszy srodek jest z .... niemieckiej firmy uzywany do odgrzybiania klimatyzacji pomieszczeniowych i najlepiej wlaczyc nawiew i psikac od strony filtra zapach na poczatku straszny ale daje rade jesli ozony i zwykla metoda ultradzwiekowa tym plynem + czajnik nie pomaga;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam będziesz odgrzybiał, to sprawdź czy masz klimatyzowany schowek, wtedy nie będziesz go musiał wykręcać.. afiltr przeciwpyłkowy jest pod maską przed pasażerem na podszybiu... jak nie wiesz gdzie jest. to pewnie nadaje się do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...