Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porysowane drzwi


BartZ84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Żona zahaczyła o kupkę kamieni/gruzu. Porysowane drzwi tył plus trochę błotnik też tył. Blacharz u którego byłem powiedział że drzwi do klepania(i oczywiście szpachla) plus lakier i do tego najlepiej jakby "wycieniował"(lakierem) drzwi przednich. Wtedy nie będzie widać różnicy koloru. Trochę to dla mnie dziwne że musi cieniować inny element dodając kolejną warstwę lakieru... Stąd mam kilka pytań:

1. Czy da się dobrać lakier tak aby nie było widać różnicy(mam kod lakieru oczywiście- goglowałem że w mieszalni lakierów powinni dobrać idealnie)

2. Na allegro znalazłem takie drzwi z takim samym kodem lakieru(rocznik podobny)-będzie pasować?

3. Czy ogólnie lepiej kupić drzwi nie klepane czy lepiej te co są naprawiać(cena podobna)

4. Czy te "cieniowanie" jest ok?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolor drzwi z allegro jest ten sam i nie były klepane to bym je brał.

Ja mam na swoim aucie lakier niekatalogowy z VW (ogólnie z innego katalogu, głęboka perła).

Przy lakierowaniu jednego elementu wystarczy pociągnąć mniej warstw, lub pod innym kątem i element pod światłem może odstawać od pozostałych, dlatego stosuje się to cieniowanie aby przejście było łagodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi które kupisz mimo że mają ten sam kod lakieru to na 99% beda się różnić bo jeden kod lakieru ma zawsze kilka odcieni, poza tym lakier blaknie z czasem. napraw Swoje drzwi jeżeli wgniecenia nie są wielkie to szpachli dużo nie będzie, a cieniowanie jak najbardziej, tylko skąpi handlarze nie cieniują i potem sa tego efekty jak widać różnice lakieru, szczególnie jak jest srebrny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. teoretycznie tak, praktycznie bardzo trudno, zależy w jakim kolorze.

2. odcień pomimo tego może się różnić.

3. zależy jak dużo jest tego klepania.

4. cieniowanie to normalna procedura przy malowaniu, dzięki temu tak bardzo nie widać że było coś robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mojego kodu koloru LY7L jest chyba 7 odcieni. Mój np. jest LY7L/5

Także trafienie drzwi na alledrogo w twoim odcieniu będzie cudem. Chyba że osobiście pojedziesz na szrot i coś poszukasz.

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

A co do szpachlowania to wolałbym kupić inne drzwi. Wiadomo szpachel prędzej czy później pęknie. Zwłaszcza te szpachle które stosują warsztaty. Aby tanim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć kod odcienia? Znalazłem tylko te 4 pierwsze znaki. I samochód, jak pisałem, oddałem już do naprawy. Drzwi mają co najwyżej głębsze rysy, plus trochę wgięte. Gościu mówił że to wyklepie a szpachle da na wyrównanie tylko(znaczy niewiele). Jak kiedyś coś popęka to pewnie wtedy będę myślał o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kodu odcienia jest tylko jeden kod lakieru i to wszystko, w mieszalni dajesz im klapkę od wlewu paliwa i oni Ci dobierają wg niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie jest wskazane, często warsztaty nie mówią o tym tylko tak robią żeby potem osoba była zadowolona że niby kolor idealnie dobrany,., ja pytam właściciela??? element cieniowany pół ceny naprawianego,

kolor metaliczny zmienia się wraz ze zmianą ciśnienia,kąta nakładania bazy , rodzaju rozpuszczalnika, i czystości lakieru bezbarwnego, wiedząc to i tak czasem jest do poprawy,

niestety w tym fachu tak jest, ten się nie myli co nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...