Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czyszczenie lasera rns e


Rekomendowane odpowiedzi

Pytaj lepiej na Regionalnych Spotach :wink:

CZYSZCZENIE SOCZEWKI LASERA RNS-E

Często w RNSach z 2004 i 2005 roku (oraz w nowszych sporo eksploatowanych) zdarza się że navi nie chce czytać "backup'u" hehe ori płyty. Często pomaga prosty zabieg wyczyszczenia soczewki (choć nie zawsze, ale warto spróbować zanim zdecydujemy się na wyrzucenie kilkuset złotych ;) ) Oto szybie "How to Do" :

1. Potrzebny sprzęt - poza sprawą oczywistą jaką są wyjmaki, 2 wkrętaki krzyżakowe (jeden strasznie cieniutki do 3 śrubek górnych, drugi może być trochę większy do pozostałych dwóch śrubek bocznych), IZOPROPANOL - środek do czyszczenia soczewek oraz patyczek do uszu (ale czysty a nie jużużywane hehe)

dsc00100yt.th.jpg

2. Odkręcam 5 w/w śrubek.

dsc00089u.th.jpg

dsc00090um.th.jpg

dsc00091c.th.jpg

3. Ściągamy górną obudowę.

dsc00095d.th.jpg

4. Lokalizujemy soczewkę lasera (nie da się jej nie zauważyć...)

dsc00099o.th.jpg

5. Zwilżamy patyczek Izopropanolem i czyścimy soczewkę delikatnie dociskając patyczek do niej oraz obracając go (patyczek) w jedną ze stron (np. w prawo jak na foto) ;)

dsc00103c.th.jpg

6. Składamy navi, pakujemy ją z powrotem do auta i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori wyjmaki kosztują coś około 40 zł w ASO. Jest sens kombinować z allegro? Spirytus Salicylowy to spirytus zanieczyszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori wyjmaki kosztują coś około 40 zł w ASO. Jest sens kombinować z allegro? Spirytus Salicylowy to spirytus zanieczyszczony.

ja kupiłem te z allegro i co prawda da rade nimi wyciągnąć ale ile przy tym srania to mała bania :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori wyjmaki kosztują coś około 40 zł w ASO. Jest sens kombinować z allegro? Spirytus Salicylowy to spirytus zanieczyszczony.

ja kupiłem te z allegro i co prawda da rade nimi wyciągnąć ale ile przy tym srania to mała bania :thumbdown:

Kolega z forum ma eleganckie wyjmaki po 5zl za dwa. bezproblemowo robia robote tylko nie pamietam nicku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjąłem 4x pilniczek do paznokci

a pewnie teraz kobita szuka po domu i sie denerwuje gdzie jej zniknęły :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...