Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po ilu przejechanych km regulacja nowej instalacji lpg?


sztajmes

Rekomendowane odpowiedzi

witam po ilu przejechanych km powinno sie wybrac na regulacje nowo zxalozonej instalacji sekwencyjnej LPG?

ja juz zrobilem 800km i coś mi teraz tak dziwnie przerywac zaczelo jak dodaje gazu

może to juz czas zeby odwiedzic firme ktora mi zainstalowala to?

przypoimne ze instalacja to stag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag to tylko komp wazne sa tez podzespoly. jedz gdzie ci zakladali gaz i niech robia bo przy swieżo zalozonej instalacji i ci przerywa to cos nie tak. gware powinienes miec przynajmniej rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi zacina na gazie ale tylko przy niskich obrotach nie wiem może to wina sprzęgła bo też mi ostatnio wymieniali

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:37 ----------

2 tygodnie temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na benzynie jak chodzi? Jak tylko na gazie przerywa to od razu jedź do instalatorów, przecież jest na to gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pierwszy przegląd jest po 1000km ale w twoim przypadku mogłeś trafić na jakiś wadliwy osprzęt w instalacji, udaj się do gościa co ci montował niech obada co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem rozwiązanie tego problemu chodzi o to że wyciolem katalizator i sonda wysyla zly sygnal do kompa i przez to zacinanie w dostawach mocy jest bo normalnie przy stalej predkosci nic sie nie dzieje. gaz wyregulowali i dalej to samo na benzynie tez ale teraz czekam na emulator ktory ma przywrocic dobry syngal dla sondy i mysle ze wraz z jego przyjsciem problemy odejdą. Jeśli nie to stawiam na przeplywke lub przepustnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy po 1000km (wymiana filtra fazy lotnej) drugi po 2000km (wymiana tego samego filtra) trzeci po 3000 (wymiana filtra fazy cieklej) .... i dalej taka sama kolejność - przy dobrze założonej i wyregulowanej na początku instalacji nie ma prawa nic się "rozregulować" ew. można nanieść małe korekty na mapę jak np: za dużo pali (gazownik podczas zakładania i pierwszej regulacji nie wyczuje ile pali ... przejedziesz ten pierwszy 1000km to można poprawić) - przy sekwencji więcej robić nie trzeba.

Zresztą masz to napisane w książce od gazu ... powinieneś taką dostać. Jak przerywa to może być 500 różnych powodów - tankujesz cały czas na tej samej stacji ? może ją zmień .... chociaż właściwie dla gazu to wszystko jedno, jak za uboga mieszanka to nie powinien przerywać najwyżej spalać więcej, gorzej jak jakiś syf ....

btw: rozwiązanie może niektórym wydać się głupie ale weź sprawdź czy masz w zbiorniku wyrównawczym wystarczającą ilość płynu ... podlane praktycznie na maxa - jak nie masz dolej - wbrew pozorom to bardzo istotne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy po 1000km (wymiana filtra fazy lotnej) drugi po 2000km (wymiana tego samego filtra) trzeci po 3000 (wymiana filtra fazy cieklej) .... i dalej taka sama kolejność - przy dobrze założonej i wyregulowanej na początku instalacji nie ma prawa nic się "rozregulować" ew. można nanieść małe korekty na mapę jak np: za dużo pali (gazownik podczas zakładania i pierwszej regulacji nie wyczuje ile pali ... przejedziesz ten pierwszy 1000km to można poprawić) - przy sekwencji więcej robić nie trzeba.

Zresztą masz to napisane w książce od gazu ... powinieneś taką dostać. Jak przerywa to może być 500 różnych powodów - tankujesz cały czas na tej samej stacji ? może ją zmień .... chociaż właściwie dla gazu to wszystko jedno, jak za uboga mieszanka to nie powinien przerywać najwyżej spalać więcej, gorzej jak jakiś syf ....

btw: rozwiązanie może niektórym wydać się głupie ale weź sprawdź czy masz w zbiorniku wyrównawczym wystarczającą ilość płynu ... podlane praktycznie na maxa - jak nie masz dolej - wbrew pozorom to bardzo istotne :)

Coś mi się wydaje, że chyba zapomniałeś dodać przy tych przebiegach wymian jednego zera bo na pewno po 1000,2000 tyś km i 3000 tyś. km się niczego w nowej instalacji LPG nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stagu po 1000km masz pierwszy przegląd, ale jest to jedynie regulacja układu.

A później przeglądy co 10k km z wymianami filtrów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...