Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co się stanie gdy się w terminie nie zapłaci mandatu?


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jeszcze inaczej.

Jest jeszcze coś takiego jak kwota wolna i przekroczenie kwoty 3x średniea krajowej - dokładnie nie zagłebiałem sie w to, bo to jest prawo bankowe. Tak przynajmniej było do tej pory ale ja sie nie znam :gwizdanie:

Bank dopiero przekazuje nalezności jeśli nastąpi przekroczenie kwoty wolnej o której mowa w art. 54 prawa bankowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dowód wpłaty należy wtedy pokazać poborcy skarbowemu bo nie wierze żeby sam komornik sie fatygował :wink4:

Jeżeli mandat płacimy na poczcie, mam rozumieć że na konto wierzyciela a nie na konto US? To wierzyciel przysyła wycofanie tytułu wykonawczego do U.S. i US zameka sprawe. Gorzej jeśli już podjął jakieś czynności zmierzające do wyegzekowanie tych należności i w wyniku tego powstały koszty egzekucyjne. Wtedy sprawdzane są daty czynności, jeśli wpłata mandatu została później dokonana niż czynności egzekucyjne US to te koszty są należne i należy je zapłacić. Wysokość kosztów egzekucyjnych to zazwyczaj ok. 5% należności głównej i 1% opłaty manipulacyjnej o ile dobrze pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to dostęp US do konta.

Ważne jest jeżeli korzysta sie z takowego dosyć często aby przypadkiem nic za jego pomocą nie płacić do US.

Nawet marnej złotówki...

Ja się raz zapomniałem i teraz wiedzą jakie konto mi zajmować :wallbash

to nie do końca tak, jeżeli pracujesz u kogoś lub masz własną działalność pracodawca zgłasza US na jaki numer konta będzie przelewane wynagrodzenie, także i tak d*pa z tego, a jak US chce zająć wynagrodzenie najpierw zgłasza to do kadr zakładu pracy, przynajmniej tak jest u mnie w firmie, koledze z pracy ściągneli w ten sposób z wynagrodzenia, gadałem z kadrową skąd mieli numer konta itd i powiedziała to co wyżej napisałem

a co do mandatów, mam na koncie 1200zł do zapłacenia, w tym jeden z maja zeszłego roku, nie płacę nic i narazie odpukać cisza,zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak albo nie rozumiem co napisałeś bo troche nie jasno to ująłeś.

Każdy zakład pracy jest zobowiązany złożyć zeznanie PIT-11, stąd wiadomo że jesteś tam zatrudniony. Po co US ma pytać pracodawce na jakie konto przelewa tobie pieniążki ? Skoro może od razu zrobić zajęcie wynagrodzenia wysyłając je do pracodawcy a ten jest zobowiązany potrącić Ci z wypłaty, z tym że musi zostawić najniższą krajową. Więc ile Ci potrącą zależy od tego ile zarabiasz.

Więc nic wcześniej nie zgłaszają do kadr, bo zawiadomienie o zajęciu jest wysyłane równoczesnie do zobowiązanego oraz pracodawcy bądź banku a to kto pierwszy otrzyma to już bardziej zależne jest od poczty polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja zajmuje się podstawowymi sprawami kadrowymi w firmie także kłócił się nie będę, powtarzam to co mówiła kadrowa, w pierwszych dniach zatrudnienia musi wysłać do US pit 11 tak jak mówisz oraz numer konta bankowego, specjalnie nawet z nią o tym rozmawiałem bo zatrudniałem gościa i nie miał założonego konta, dzwoniłem i pytałem po co im konto skoro wypłatę i tak dostaje dopiero za miesiąc i tak mi powiedziała, ile w tym prawdy nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, bo jest obowiązek posiadania konta, nawet stazysta musi je miec. Ale cała reszta sie odbywa tak jak pisałem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...