Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luzy na przegubach?


michael_b18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie przegubów, a mianowicie jak jest wrzucony bieg to ruszając pół osią to czy ona powinna ruszać się w każdą stronę tak na około 1-2cm. Nie wiem czy tak ma być? czy może są to objawy zużycia przegubów wewnętrznych bądź satelitów w mechanizmie różnicowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w moim 1,8 mam tak samo i zużycia przegubów nie czuję, może tak powinno być. Po wymianie jak i przed wymianą zewnętrznych przegubów na biegu delikatny luz był i został. Może tak powinno być, aczkolwiek czekaj na wypowiedz kogoś kto ogarnia bardziej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ma być, ale jak miałem wyciągniętą połoś z auta i sprawdzałem łapiąc jedną ręką za jeden przegub a drugą za drugi i próbując przekręcić, to nie było żadnych luzów . Auto miało 93 tyś. mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczytałem że koledze chodzi oprócz luzów na przegubach też o luz w skrzyni biegów... :wink:

nawet jeśli elementy skrzyni biegów nie mają luzów z powodu zużycia, na skrzyni będzie i tak minimalny luz ponieważ jest koło 2 masowe które pozwala w niewielkim stopniu na obrót wałka sprzęgłowego w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podłączam się pod temat gdyż mam luz ma lewej i prawym przegubie. Ruszając półosią w lewo lub w prawo słychać wyraźnie stuknięcie w przegubie.Słychać puknięcie również w skrzyni jakby mechanizm różnicowy.

Problem jest tego typu że jak ruszam to słychać głośne stuknięcie i jak hamuję z małej prędkości to również to słychać.

Pytanie do znawców tematy czy można z tym jeździć?Co wymienić przeguby może coś w skrzyni?

Dzięki za wszelkie sugestie.

Tak sobie myślę jeszcze że to może to przegub wewnętrzny puka a nie mechanizm różnicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...