Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podnoszenie - B5, quattro,avant


bstk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Dziś mam pytanie o to jakim sposobem (w grę wchodzą sposoby nie wymagające wielkich zasobów pieniężnych ) mogę podnieść swoje audi B5? Nie pytajcie o powód podnoszenia, dlatego że sprawę mam przemyślaną i z powodów mojej geolokalizacji podniesienie o każde kilka centymetrów ma dla mnie sens.

Tak naprawdę to interesuje mnie fakt, czy z jakiejś innej wersji (myślałem o A6 allroad) pasują sprężyny do mojego B5. Pytam, bo kolega w analogiczny sposób podniósł swoją subarę imprezę - podmienił sprężyny na wyższe z legacy. Tak więc chciałem poszukać używanych sprężyn od np A6'tki i podmienić - jeśli się tak da.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim zawieszeniu jest Twoje auto ?? może masz 1Be to wtedy wystarczy zmienić na 1Ba i już masz 2cm wyżej. Jak możesz to wstaw fotkę jak auto teraz wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega też nie napisał co ma więc dopóki się nie określi to wróżenie z fusów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostają Ci tylko gumy, albo wymiana sprężyn jeśli masz sedana to wsadź z avanta a na przód z auta z cięższym silnikiem to wtedy Ci się jeszcze podwyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostają Ci tylko gumy, albo wymiana sprężyn jeśli masz sedana to wsadź z avanta a na przód z auta z cięższym silnikiem to wtedy Ci się jeszcze podwyższy.

Nie rozumiem: "Zostają Ci tylko gumy". Tzn jakie wyjście pozostaje?

Mam avanta.

Czyli rozumiem, że sprężyny z A6 pasować nie będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie gumy do włożenia pomiędzy zwoje sprężyny, możesz takie coś zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze zawiecha 1BR wyższe o 5 cm od 1BA

ale to były specjalistyczne auta i cięzko je znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos sprzedawal ostatnio komplet sprezyn quattro wlasnie typu heavy duty

---------- Post dopisany at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany at 23:09 ----------

znalazlem http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/sprezyny-quattro-a4-b5-231590/ ale juz nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki kolor odpowiada zawieszeniu 1BB i 1BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie devastation i pioteros za dołączenie się do dyskusji.

Wygląda na to że muszę celować w inne sprężyny.

Pytania mam jeszcze takie:

1) Sprężyny z ogłoszenia pioteros'a wchodziły do sedana, natomiast ja mam avanta - czy szukając sprężyn typu heavy duty obojętne jest czy pochodzą one z sedana?

2) Gdzie na necie znaleźć jakąś rozpiskę tych modelów zawieszeń do B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przód pasuje, tył nie

2. w ETCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może od diesla w poprzednim aucie miałem z przodu w benzyniaku od diesla i był wyższy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z kolegów, kto ma u siebie ETCE, mógłby sprawdzić jakie są do tego autka (B5,1.9TDI 110km,quattro,avant) konkretne modele sprężyny wyższe od 1BA. Jeśli do wypisania modeli jesteście w stanie dorzucić rozmiary sprężyn to byłbym bardzo, bardzo wdzięczny!

Nie chcę odpuszczać tematu, bo jeśli okaże się, że sprężyny nie są aż takie drogie to być może zainwestuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z kolegów, kto ma u siebie ETCE, mógłby sprawdzić jakie są do tego autka (B5,1.9TDI 110km,quattro,avant) konkretne modele sprężyny wyższe od 1BA.

już to pisałem, powyżej.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...