Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tempomat nie działa blad czujnika sprzegla G476 oraz jego wymiana


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z tempomatem wszystko działało jak potrzeba a tu nagle przestał działać pokazuje wszystko tylko nie chce sie załączyć jak ustawie prędkość i zrobilem diagnostyke vcds i wyświetlił bład 03182 clutch position sensor g476 co z tym zrobić ewentulanie jakie części itp oczywiście chodzi o audi a4 b8 2008rok
dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grzegorz możesz mi powiedzieć gdzie on jest i ewentulanie jak sie okaże że jest do wymiany jakie ma numery do zakupu bo w aso stwierdzili ze nic takiego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze ale jak bym mogl cie prosić ewentualnie o nr tej cześci żebym mógł zakupic nowe jak się okaże że nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze ale jak bym mogl cie prosić ewentualnie o nr tej cześci żebym mógł zakupic nowe jak się okaże że nie działa

Juz looknąłem gdzie on jest i niestety wystepuje razem z pompa sprzęgła jako całość :kwasny: ( miejmy nadzieje ,że nie dojdzie do wymiany bo pewnie koszta spore są )

Musisz ściągnąc obudowe ECU (komputer silnika ) w podszybiu tam jest własnie ten czujnik :wink: może woda ci stoi i styki zaśniadziały .

Przy okazji wyczyścisz sobie odpływy i wyrzucisz śmieci .

Zobacz i daj znać .

---------- Post dopisany at 12:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

Sprawdz bezpiecznik jeszcze :decayed: masz go po lewej stronie deski 5A drugi od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem bezpieczniki po lewej i wszystkie sa ok sciagnelem ta maskownice na podszybiu wyczyściłem liście ale nie wiem co tam porozkręcać zeby dojść do tego może grzesiu wrzucił byś jakis poglądowy obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miedzy obudową kompa a zbiorniczkiem płynu hamulcowego musisz szukać :wink:

Jutro wrzucę coś bo jestem na innym kompie :decayed:

---------- Post dopisany 16-06-2012 at 07:34 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2012 at 22:20 ----------

1_SPRZEG_O.jpg

11 - Pompa sprzęgła

12 - Czujnik położenia sprzęgła -G476-

Przełącznik pedału sprzęgła -F36- i przełącznik pedału sprzęgła uruchamiania silnika -F194- zintegrowane .

Można wymieniać tylko razem z pompą sprzęgła

2_SPRZEG_O.jpg

Podczas następujących prac uważać, aby płyn hamulcowy nie dostał się do podszybia lub na znajdującą się poniżej skrzynię biegów. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy dokładnie oczyścić to miejsce.

– Zacisnąć przewód powrotny 2 do zbiornika wyrównawczego płynu hamulcowego klamrą do węży , odłączyć przy pompie sprzęgła 1 i zamknąć.

– Odblokować klamrę zabezpieczającą 3 za pomocą wkrętaka i wyciągnąć do oporu.

– Odłączyć przewód rurkowy/wężowy 4.

Wtyczka -poz. 5 pozostaje jeszcze podłączona.

3_SPRZEG_O.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje grzesiu za pomoc dużo to wniosło spróbuje ta wtyczke wyczyścić ale podejrzewam że bedzie to do wymiany a jak bym mogl cie prosić o nr katalogowy tej cześci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to sprawdzić bo na 100% to nie wiem ale tak wynika z błedu .

Mam coś takiego (do sprawdzenia numer z twojego auta ) 8K1 721 401 E siłownik cena 613 PLN :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchaj wymiana tej pompy jest od srodka samochodu musze pedał zdemontować itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechu tak jak mówiłeś wymieniona pompa sprzęgła brak błędów i tempomat działa dzięki za nakierowanie.Ale co się okazało jak sprawdzali pompa działała tylko problem był z czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem do aso na porządny przegląd auta i przy okazji mi tą pompke wymienili sama pompa 620zł kosztowała plus wymiana ale powiem ci że trochę roboty z tym mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pompa sprzęgła jest dobra nie da ie samego czujnika do niej dokupić i dokręcić ? mam to samo.


ktos mi powie czy mozna oddzielnie kupic sam czujnik i wpiąć go w pompe sprzęgła czy niestety tylko razem bo jest to nierozbieralne?
w b6 b7 jest nad pedalem sam czujnik i tam jest bajka wymiana 5 min roboty. ze tez w b8 musieli mieszac zeby utrudnic i koszty podniesc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pompa sprzęgła jest dobra nie da ie samego czujnika do niej dokupić i dokręcić ? mam to samo.

ktos mi powie czy mozna oddzielnie kupic sam czujnik i wpiąć go w pompe sprzęgła czy niestety tylko razem bo jest to nierozbieralne?

w b6 b7 jest nad pedalem sam czujnik i tam jest bajka wymiana 5 min roboty. ze tez w b8 musieli mieszac zeby utrudnic i koszty podniesc!

Niestety tylko w całości do wymiany :angry:

U mnie z wymianą w ASO miesiąc temu wyszło 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tej usterce czujnika zapala się kontrolka od tempomatu na zegarach przy próbie włączania tempomatu czy tempomat wogóle nie reaguje i nie włącza nawet kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...