Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy


ajezier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co to może być że samoczynnie załącza mi się wiatrak od chłodnicy?

Problem zauważyłem gdy któregoś razu podchodzę do auta i nie mogę odpalić - aku zdechło. Jakie licho myślę. Załączyłem inne (Nowe) kluczyki jeszcze w kieszeni a tu nagle załączył się wiatrak chłodnicy. No i aku całe zdechło od tego, ale czemu tak się dzieje.

Dodatkowo nie było ładowania, zdechł też alternator - teraz jest już z nim OK ale wiatrak chłodnicy dalej się załącza.

nie wiem jakie to licho, musze teraz za każdym razem wypiąć kostkę od wiatraka by nie stracić kolejnego akumulatora.

moje podejrzenie jest że jest złe ustawienie kompa który steruje wiatrakiem - mam wycięty DPF i jest zrobione obejście w systemie, ale po osotaniej wizycie w ASO może miałem zrobiony reset i problem się pojawił... a może nie to... może czujnik?

co Wy na to? Jaka radę możecie mi dać.

---------- Post dopisany 17-06-2012 at 00:16 ---------- Poprzedni post napisany 16-06-2012 at 23:48 ----------

... a moze termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to czujnik temperatury. Sprawdź błędy VAGiem.

Zgadza się :wink: pasuje kompa podpiąć i sprawdzić jakie są błedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj miałem po raz kolejny problem gdyż wiatrak musiał się ząłączyć i wyładował mi całkowicie aku.

nie wiem co jest... tak jak radziliście za pierwszym razem podjechałem na sprawdzenie VAGiem i po resecie wszystko było OK.

.... do wczoraj.

czy to może być czujnik od wiatraka/wentylatora ? a może walniety jest czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na pytanie które zadajesz odpowiedzią jest sprawdzenie VAGiem błędów. Jeśli ich nie zapisałeś to skąd mamy wiedzieć co jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego po ulewnych deszczach , zalało przekaźniki i wiatrak wariował , tylko nie powiem tobie który to jest bo miałem zalane wszystkie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Audi A4 B6 2.0 ALT i mam podobny problem. W nocy padało, a dziś rano podchodzę do auta i słyszę jak wentylatory działają, po włączeniu zapłonu przestają, a kiedy wyłączę zapłon po ok 5 minutach załączają się ponownie. Byłem u elektromechanika i powiedział, że raczej będzie to sterownik wentylatora, ale nie dał mi 100% pewności. Czy może problem został u was zdiagnozowany?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 już chyba nie ma przekaźników , tylko elektroniczny sterownik PWM, uruchamiany przez sterownik silnika i to raczej w nim lub okablowaniu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest prawie identyczny moduł : AUDI A4 B6 MODUŁ STEROWNIK WIATRAKÓW 2004 rok (2542723439) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Niewiem czy to w nim tkwi problem czy w czymś innym .. Dodam iż przez 2 tyg słonecznej pogody z autkiem nie było problemów dopiero po jednym deszczowym dniu problem powrucił.. moduł rozkreciłem ale nie widać tam śladu wilgoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracam na Waszą namową... sprawdziłem VAGiem.

mam bład:

Sterowanie wentylatora chłodnicy/zwarcie z masą

kod: 05746 P1672 000

oraz mam inny (zakłądam ze związany z tą awarią):

Napiecie zasilające nie osiagnieto granicy wartości sporadycznie

kod: 00532

czy to jest moduł/czujnik sterowania wiatraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podszybiu po stronie kierowcy znajduje sie komputer a pod nim przekażniki od wiatraka i pompy paliwowej w zbiorniku,zarzyj tam spewnoscią powodem włanczania się wiatraka jest przeciek w obudowie komputera,miałem tak u siebie.(przynajmniej od tego bym zaczął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...