Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

gdzie w vag-u moge zrobic Coding ??

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam,

Grzesiek powiedz mi jedną rzeczy, bo w pierwszym poście piszesz, że jest możliwość regulacji jasności DIOD LED ("Jasność diód LED przy włączonych światłach mijania (Fabrycznie mamy 9%)

09-Cent.Elektr. ---> Security Access-16 (kod 20113) --->Adaptacja 10--->Channel 3 wartości w zakresie 0-100")
jak wpłynie taka operacja na żywotność samych diod ? Czy przypadkiem jak ich nie podkręcimy bardziej to nie będziemy mieli efektu, że za lampy nam się zjarają (w sensie znacznie szybciej)?
Rozmawiałem ze znajomym z Lublina i on mówił, że raczej jest nie wskazane aby ten parametr przestawiać - znacznie skróci żywotność lamp. A jak Ty uważasz?
Pozdrawiam
Opublikowano
  • Autor

Witam,

Grzesiek powiedz mi jedną rzeczy, bo w pierwszym poście piszesz, że jest możliwość regulacji jasności DIOD LED ("Jasność diód LED przy włączonych światłach mijania (Fabrycznie mamy 9%)

09-Cent.Elektr. ---> Security Access-16 (kod 20113) --->Adaptacja 10--->Channel 3 wartości w zakresie 0-100")
jak wpłynie taka operacja na żywotność samych diod ? Czy przypadkiem jak ich nie podkręcimy bardziej to nie będziemy mieli efektu, że za lampy nam się zjarają (w sensie znacznie szybciej)?
Rozmawiałem ze znajomym z Lublina i on mówił, że raczej jest nie wskazane aby ten parametr przestawiać - znacznie skróci żywotność lamp. A jak Ty uważasz?
Pozdrawiam

Powiem szczerze ze nie znam przypadku o przepalonym przednim LEDZIE

Opublikowano

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!
01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

jest szansa że pojawią się w 2.0 TDI? :(

Opublikowano

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

jest szansa że pojawią się w 2.0 TDI? :(

Ja w swoim 2.0 TDI wyłączyłem START/STOP i jest wszystko ok.

Więc radzę ci próbować.

Opublikowano

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

jest szansa że pojawią się w 2.0 TDI? :(

Ja w swoim 2.0 TDI wyłączyłem START/STOP i jest wszystko ok.

Więc radzę ci próbować.

w jaki sposób wyłączyłeś?

Opublikowano

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

jest szansa że pojawią się w 2.0 TDI? :(

Ja w swoim 2.0 TDI wyłączyłem START/STOP i jest wszystko ok.

Więc radzę ci próbować.

w jaki sposób wyłączyłeś?

Wchodzisz 01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 (prawdopodobnie, nie pamiętam dokładnie.) I w którymś bicie pisze"START/STOP active" i odznaczasz to, akceptujesz kodowanie. I system start/stop jest nieaktywny :)

Co jest bardzo fajne. Jak byś miał jakieś problemy to pisz.

Opublikowano

Wyłaczanie systemu START/STOP :

UWAGA !!! W tej chwili dostepne dla silnika 2.0 TFSI !!!

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

jest szansa że pojawią się w 2.0 TDI? :(

Ja w swoim 2.0 TDI wyłączyłem START/STOP i jest wszystko ok.

Więc radzę ci próbować.

w jaki sposób wyłączyłeś?

Wchodzisz 01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 (prawdopodobnie, nie pamiętam dokładnie.) I w którymś bicie pisze"START/STOP active" i odznaczasz to, akceptujesz kodowanie. I system start/stop jest nieaktywny :)

Co jest bardzo fajne. Jak byś miał jakieś problemy to pisz.

u mnie nic z tego jak odznacze "start/stop system installed" to nieda się zapisać

http://i58.tinypic.com/10hn80z.jpg[/img]

Opublikowano

wpisz pierwsze login :)

nie kumam jaki login? :facepalm:

Opublikowano

security acces 16

sorki że tak męcze ale jaki tam trzeba wpisać kod

Opublikowano
  • Autor

security acces 16

sorki że tak męcze ale jaki tam trzeba wpisać kod

VCDS ci podpowie w chmurce jak najedziesz kursorem

Opublikowano

A to nie jest przypadkiem ten kod ????

Security Access-16 (kod 20113) ????

Opublikowano
  • Autor

A to nie jest przypadkiem ten kod ????

Security Access-16 (kod 20113) ????

taki jest w MCE 09 :)

Tu jest podany ===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/?p=2199530#entry2199530

Opublikowano

security acces 16

sorki że tak męcze ale jaki tam trzeba wpisać kod

VCDS ci podpowie w chmurce jak najedziesz kursorem

niestety nie podpowiada :( w każdym razie dzięki za pomoc :)

Opublikowano

To może napiszmy jasno dla tych co chmurek nie mają :facepalm:

Z tego co ja rozumiem to ma być ten 27971 ??????

Opublikowano
  • Autor

To może napiszmy jasno dla tych co chmurek nie mają :facepalm:

Z tego co ja rozumiem to ma być ten 27971 ??????

Z tego co pamietam to jest kod dla sterowników diesla, kodów jest kilka .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.