Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jak się to ma do XI.2011 ???

masz POLIFTA ? czy przed ?

tu u tu bedzie działac kodowanie jakie chcesz zrobić /

przed liftem.

dodatkowo pytanie: jak zrobić aby pokrętła przy nawiewach klimy były podświetlone ?

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Wyświetleń 1,2 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

UPS....Pakiet QQ1 itd.

Sorry, nie zauważyłem, że tyczy się też "kratek".

BTW: a co z tym kodowaniem dla przedliftowej A4 B8 ? Będzie działało?

Opublikowano

A jak się to ma do XI.2011 ???

masz POLIFTA ? czy przed ?

tu u tu bedzie działac kodowanie jakie chcesz zrobić /

przed liftem.

dodatkowo pytanie: jak zrobić aby pokrętła przy nawiewach klimy były podświetlone ?

o co chodzi? jak podswietlone? przeciez pokretla sie swieca?...

Opublikowano

A jak się to ma do XI.2011 ???

masz POLIFTA ? czy przed ?

tu u tu bedzie działac kodowanie jakie chcesz zrobić /

przed liftem.

dodatkowo pytanie: jak zrobić aby pokrętła przy nawiewach klimy były podświetlone ?

o co chodzi? jak podswietlone? przeciez pokretla sie swieca?...

w moim OOOO się nie świecą, tak jak i brak jest oświetlenia przestrzeni nóg oraz schowka :( <-taki pakiet ;/

Opublikowano

@Luk82 używaj szukajki. Na tym forum naprawdę ona działa, a jak nie działa to wpisz zapytanie w googla i zakończ "a4-klub.pl". Na temat tych kodowań masz w tym dziale wszystko. Czy działa? Tak u mnie działa, a czy działa u Ciebie to musisz sprawdzić. Co do oświetlenia QQ1 też jest temat. Jako nowemu użytkownikowi polecam przejrzeć wszystko co jest nagromadzone w Warsztacie-same nazwy tematów mówią dużo, a potem przejrzeć sobie ten temat. Poźniej zachęcam do zadawania pytań. ;)

Edytowane przez matriw

Opublikowano

@Luk82 używaj szukajki. Na tym forum naprawdę ona działa, a jak nie działa to wpisz zapytanie w googla i zakończ "a4-klub.pl". Na temat tych kodowań masz w tym dziale wszystko. Czy działa? Tak u mnie działa, a czy działa u Ciebie to musisz sprawdzić. Co do oświetlenia QQ1 też jest temat. Jako nowemu użytkownikowi polecam przejrzeć wszystko co jest nagromadzone w Warsztacie-same nazwy tematów mówią dużo, a potem przejrzeć sobie ten temat. Poźniej zachęcam do zadawania pytań. ;)

Wszystko gra, tzn. przeglądam forum i szukam interesujących mnie tematów. Mój błąd - nie zauważyłem, że jeden z tematów dotyczy też oświetlenia pokręteł.

A co do działania kodowania - na forum w tym temacie nie doczytałem czy działa też w autach przed-liftem. Stąd moje pytanie o to.

No nic - dziś to sprawdzę...

Opublikowano

Kodowania będą działać w przedlifcie

Opublikowano

OK,

Jestem po "akcji". Prawie wszystko poszło sprawnie, poza jednym -> dezaktywacja systemu START/STOP.

Zgodnie z opisem powinno być:

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6
09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

Dezatywacja przycisku START/STOP dla 2.0 CR TDI ( nie wiem czy we wszystkich silnikach działa ! )
09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24

Niestety w moim przypadku miałem takie możliwości:

Ponieważ mam silnik 2.0 CR TDI, chciałem wykonać:

09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24

desascog.jpg

- po wybraniu kanału .34 otrzymałem komunikaty o błędzie...

Spróbowałem rozwiązanie pozostałe:

01 Silnik---> Coding 07---> Long Coding Helper--->BYTE 5 wyłaczamy Bit 6

567wils9.jpg

- wybrałem z listy rozwijanej opcję 00 Cruise Control System (CCS) not installed

09 MCE--->Coding 07---> Long Coding Helper---> BYTE 20 wyłaczamy Bit 2

f84m9ci2.jpg

- niestety nie ma tu żadnych Bit'ów do modyfikacji

Macie na to jakieś rozwiązanie ??

Pzdr.

Opublikowano

Kolego do start/stop zrób sobie to kodowanie 09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24 odwraca to działanie przycisku SS normalnie masz SS włączony i żeby wyłączyć musisz wcisnąć guzik, po tym kodowaniu jest odwrotnie czyli guzik od razu wali czerwonym a jak chcesz żeby SS zaczął działać to wciskasz i nie wali czerwonym no chyba jasno napisałem :decayed:

Dobra doczytałem że to już robiłeś :facepalm:

A Security Code wpisałeś?

Edytowane przez andynl

Opublikowano

Hm..nie wpisywałem Security Code.

Gdzie go wpisać i jaki to kod (gdzie go znaleźć?).

Opublikowano

Wchodzisz w sterownik i tam gdzie masz przycisk adaptacje bodajże niżej jest przycisek security code jak to klikniesz otworzy Ci się okno a w dymku/zwijaku powinieneś mieć podpowiedź jaki kod trzeba wpisac

Edytowane przez andynl

Opublikowano

powtorze moje wczesniejsze pytanie:

w samochodzie u kolegi (ma mmi 3g z dyskiem) po wlaczeniu samochodu radio jest na mute, da sie to jakos zmienic zeby wracalo do stanu sprzed wylaczenia samochodu ? Jesli tak to gdzie ?

Opublikowano

Na mój gust szukałbym tego w zielonym menu. Od zawsze tak było?

Opublikowano

no to ze szukalbym w zielonym menu to sie domyslam ale gdzie tego szukac w tym menu ? Odkad kupil samochod zawsze tak bylo

Opublikowano
  • Autor

no to ze szukalbym w zielonym menu to sie domyslam ale gdzie tego szukac w tym menu ? Odkad kupil samochod zawsze tak bylo

a daj jakiś scan ze sterownika

Opublikowano

tzn jaki skan bo nie bardzo rozumiem o jaki chodzi

Opublikowano
  • Autor

tzn jaki skan bo nie bardzo rozumiem o jaki chodzi

:ph34r:

Podepnij pod auto komputer diagnostyczny ( np. VCDS , VCP ) polacz sie ze sterownikami a najlepiej z adresem 5F

Wklej tu scan z informacjami ( dane sterownika , numeru oraz kodowanie)

Moze masz błedy jakieś typu ( ochrona komponentu itp. )

Opublikowano

Jak działa dogrzewanie silnika (zawór N279)?

Kabel mnie nie puszcza do modułu webasto i nie wiem czy mam włączoną tą opcję. Ciecz chłodząca poniżej 0*C nie może się nagrzać do 90*C przy jeździe miejskiej.

Opublikowano
  • Autor

Jak działa dogrzewanie silnika (zawór N279)?

:wink:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/289814-montaz-i-dzialanie-webasto-diesel-oraz-wentylacja-postojowa/#entry4161567

Kabel mnie nie puszcza do modułu webasto i nie wiem czy mam włączoną tą opcję.

a jaki masz kabel ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.