Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła przeciwmgielne jako dzienne


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy da się VAG-iem zaprogramować światła przeciwmgielne tak by świeciły jako światła do jazdy dziennej? (Wyprzedzając odpowiedz co po niektóych, tak wiem że jest to niezgodne z polskim prawem i przeciwmgielne świecą inaczej niż te przeznaczone do jazdy dziennej ale chodzi mi o to żeby przeciwmgierlne przednie wlaczaly sie same po wlaczeniu silnika, bez postojowek i gasly po wlaczeniu swiatel mijania).

Znalazlem w necie cos takiego ale nie wiem czy do Audi B6 tez bedzie pasowało:

"Światła przeciwmgielne jako światła do jazdy dziennej

Zanim rozpoczniemy docelowe kodowanie musimy aktywować automatyczne włączanie świateł (tryb Skandynawia lub tryb Ameryka) zgodnie z pierwszym postem z pierwszej strony tego tematu.

Teraz przystępujemy do ustawienia świateł przeciwmgielnych jako świateł do jazdy dziennej

1. Wchodzimy do modułu <09 - Cent. Elect.> następnie <07-Coding> następnie <Long Coding>

2. W bajcie 17 zaznaczamy "bit 4"

3. Wychodzimy poprzez exit i wkonujemy"

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie da się tego zakodować , tam nawet nie ma Długiego Kodowania :wink:

Nawet to kodowanie co napisałeś jest niepoprawne :doh: skąd to wziąlęś ? ................ powinno być : Bajt 2 Bit 3 :decayed:

64042356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwmgielne świecą... jako wersja świateł "SKADYNAWSKA"

koduje się je za pomocą VAGcom...po włączeniu stacyjki świecą do momentu włączenia świateł mijania, gdy chcemy ponownie je włączyć (np. bo jest MGŁA) wystarczy odpowiednio ustawić przełącznik

zapomniałem dodać, że tył i zegary również świecą....więc nie jest to dokładnie to co powinno być, nie mniej jesteśmy widoczni

[09] - Central Electronics,

07 coding

  • 0?xxx: Light Sensor
    • 0 = Light Sensor not installed
    • 1 = Light Sensor installed

    [*]0x?xx: Trailer Hitch

    • 0 = Trailer Hitch not installed
    • 1 = Trailer Hitch installed

    [*]0xx?x: Headlights

    • 0 = Halogen Headlights
    • 1 = Xenon Headlights

    [*]0xxx?: Country

    • 1 = Rest of World
    • 2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)
    • 3 = USA
    • 4 = Canada

ostatnia pozycja 2 to właściwa skandynawska ŚWIECĄ PRZECIWMGIELNE

4 świecą światła mijania....jeśli mamy HIDy wtedy trzeba również zmienić kodowanie przedostatniej cyfry bo może powodować miganie ksenonu....(tak jest u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tez mam ksenon(nie bi). Moglbys kolego zdradzic Co trzeba zrobic zeby nie migaly ksenony?

Przeciez napisal -"trzeba również zmienić kodowanie przedostatniej cyfry"

:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do b6 kup sd2 dzieki niemu po zaplonie swieca dlugie na 20% mocy
Tak jak mówi czaki kup sd2 ja mam i jestem mega zadowolony a co do jasności świecenia możesz u "kogiela" zamówić sobie jak ma ustawić moduł żeby odpowiednią jasnością świeciły światła. Może np zrobić nawet 40%:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest ze sprawami policyjnymi, jak mamy włączone przeciwmgielne jako niby dzienne??

np w skodzie octavii są podwójne klosze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam, raczej te patrole od ochrony środowiska oto mogą się skapnac ze jakiś machloj ze światłami jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coprawda, jak napisalem wczesniej nie chcialem montowac zadnego dodatkowego urzadzenia ale widze ze SD2 ma coraz wiecej zwolennikow. Czy jest to jakas duza ingerencja w instalacje samochodu? Do tej pory mam wszystko fabryczne i nic mi nie szwankuje i obawiam sie ze jak zaczne grzebac to cos sie zacznie psuc(auto jest z 2003 roku). Slyszalem tez ze te urzadzenia lubia sie grzac. Czy wie ktos czy ktos w Lodzi zajmuje sie montażem takiego ustonstwa? Wiem ze ja sam nie dam rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie sobie zamowilem taki wlacznik swiatel AUTOMATYCZNY WŁĄCZNIK / MODUŁ ŚWIATEŁ DZIENNYCH (2417696606) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

podepne to pod halogen przedni i tylko halogen bedzie sie palic..:) dam znac jak bedzie na aucie i jak dziala to ..

---------- Post dopisany 26-06-2012 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 12:54 ----------

no i zamontowane ..auto wlacznik podpielem na halogeny przez przekaznik bo na diodach sie grzalo jak holera...i dziala..po wlaczeniu auta auto wlacznik uruchamia tylko halogeny ..nic wiecej a jak wlacze siwatla pozycyjne lub mijania halogen gasnie tak jak powinno to byc..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzeje trochę kotleta ;]

Mam problem z ustawieniem tych funkcji... Jak zmieniam region pochodzenia auta to zapala się wszystko to co ma tylko nie światła przednie... Co może być powodem tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaśniej.

Poza tym jaki masz moduł MCE,

Jeśli LOW to nie zadziała

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaśniej.

Poza tym jaki masz moduł MCE,

Jeśli LOW to nie zadziała

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak zmieniam z reszty świata na np Skandynawię to włącza się podświetlenie zegarów i tylne światła wraz z postojowymi a nie świecą się przednie, a jak zmieniam na kanadę to wszystko się zaświeca jak ma tylko nie przeciwmgielne...

Możesz coś więcej powiedzieć na temat co to jest moduł MCE, lub gdzie go odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...