Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek pod chłodnicą


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich kolegów,

zacznę od tego że parę razy poruszałem watek braków płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym dolewałem ok. 3 litrów na pol roku, diagnoza kolegów z forum - uszczelka pod głowica.

Oczywiście zignorowałem to z powodu że oleju mi nie ubywało i nie pluło mi do zbiornika olejem . Problem polega na tym że dzisiaj zauważyłem jak na chłodnicy (patrząc naprzeciw maski dolny prawy róg) wycieka w większych ilościach płyn chłodniczy. Gadałem z sąsiadem który tym się zajmuje żeby chłodnice podmienić oczywiście na początku musi zobaczyć czy to na bank chłodnica bo wróżką nie jest i nie jest w stanie określić czy to na pewno chłodnica.

Mam nadzieje że to będzie chłodnica bo nie chce robić głowicy :P Co o tym myślicie ?

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:56 ----------

Aha chciałbym jeszcze tylko dodać ze sam w sumie tak dokładnie jeszcze nie przyglądałem się bo dziewczyna na uczelnie musiała jechać :P

---------- Post dopisany at 14:20 ---------- Poprzedni post napisany at 11:00 ----------

Dodam kolejną rzecz po analizie internetowej mam półtora roku temu wymieniony termostat na walhera :P Jeżeli coś to zmienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co czekasz,odrazu demontarz i sprawdz szczelnosc.Tym bardziej ze widzisz miejsce gdzie owy plyn ucieka.Im szybciej ogarniesz temat tym zdrowszy bedziesz i dluzej pozyjesz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u sasiada ale dzis z rana bo wczoraj dal w palnik ze ohoho mowi ze chlodnica na 100% bo po nocy cala sie zalala pod spodem wymiana i patrzec co dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie bo zauwazylem maly wyciek kolo takiego pipka na wierzchu silnika

Bez_tytu_u.jpg

<br /><br /> ale to moze byc woda zobacze czy sie powieksza ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie to ni woda.

sciagnij te plastikowe korki ruchami (jak bys odkrecal nakretke) tam masz nakretki pod nimi i w tamtym miejscu wez ladnie silikonem do wysokiej temperatury (czarnym) posmaruj. Bywa ze tam lekko sie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak pisze kolega, że płyn leci z prawej strony chłodnicy, to istnieje jeszcze szansa, że nieszczelny jest korek spustowy chłodnicy. Wyciągnij zaślepkę ze zderzaka i rzuć okiem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze to nie uszczelka ! :D a to bedzie robione sasiad moj wszystko obejrzy ale mowi ze nie ma co sie bawic w dosypywania proszkow itp itd tylko odrazu cala wymieniac i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...