Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie można uruchomic silnika - rozrusznik nie kręci - dziwna sprawa


clintonix

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się szybko i na temat, chociaż będzie ciężko:)

Mam problem z odpalaniem mojej A4. Po np. nocy odpalam normalnie, jednak wystarczy że przejadę parę metrów, zgasze auto i już nie kręci rozrusznik. Wymieniłem już kostkę od stacyjki, elektryk odłączył odcięcie zapłonu i autoalarm (SEO), przejrzał przewody pod kierownicą, przewody przy rozruszniku i ... jest wszystko OK. Ale ujadę ponownie kilka metrów i znowu to samo. Ręce już opadają. Myślałem że może kluczyk źle czyta, zacząłem używać drugiego i nie ma poprawy. I tak jest co dzień, rano po dłuższym postoju odpali a za chwilę nic z tego. Nie wiem czy to komputer czy może jakiś przewód gdzieś nie styka a może jakiś przekaźnik. Zauważyłem jedną ciekawą rzecz, jak tak nie chce odpalić to jak go trochę pobujam na lewo i na prawo to znowu załapie i odpali. Bądź tu mądry, może w A4 Avant z 96r. jest jakieś zabezpieczenie które właśnie mi zwariowało? Dodam że rozrusznik był robiony rok temu u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wina rozrusznika, szczotki lub tulejki, następnym razem spróbuj w niego stuknąć jak nie będzie chciał odpalić

PS. cyka jak przekręcasz kluczyk, a nie kręci, czy nic się nie dzieje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowaliscie odlaczyc zasilanie odlaczyc kontakt rozrusznika ze stacyjki i podac na krotko napiecie sterujace? albo, zmierzyc czy pojawia sie napiecie na rozruczniku w momencie przekrecenia kluczyka w pozysje start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to wina rozrusznika, szczotki lub tulejki, następnym razem spróbuj w niego stuknąć jak nie będzie chciał odpalić

PS. cyka jak przekręcasz kluczyk, a nie kręci, czy nic się nie dzieje ??

Powiem szczerze że stukalismy z myślą o tym że się zwiesił, ale to nic nie daje. Jeżeli chodzi o "cykanie" to jak najbardziej przy przekręceniu kluczyka "cyka" ale nie kręci rozrusznik. Rozrusznik był robiony przez ludzi którzy tym sie wyłącznie zajmują.Nie wiem, moze coś spaprali.[br]Dopisany: 18 Maj 2008, 11:54 _________________________________________________

probowaliscie odlaczyc zasilanie odlaczyc kontakt rozrusznika ze stacyjki i podac na krotko napiecie sterujace? albo, zmierzyc czy pojawia sie napiecie na rozruczniku w momencie przekrecenia kluczyka w pozysje start?

W poniedziałek będziemy szukać dalej.Zrobimy tak jak mówisz i zobaczymy co dalej. Nie wiem tylko dlaczego jak auto stoi i odpala to potrafi odpalić sto razy, a jak się ruszy parę metrów to już jest nie tak jak powinno. Powiem szczerze że pomysłów już brakuje:) Ale będziemy walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cyka to albo szczotki się zawiesiły, albo tulejki wyrobione i wirnik łapie stojana i nie chce się ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cyka to albo szczotki się zawiesiły, albo tulejki wyrobione i wirnik łapie stojana i nie chce się ruszyć

Dokładnie, ewentualnie sprawdź czy jest wszystko ok z masą na rozruszniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...