Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk syczenia w okolicach przepustnicy


iglako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Zaobserwowalem ze za kazdym razem przy dodaniu gazu,(sprawdzalem recznie na zewnatrz) w okolicach przepustnicy slychac krótki dzwiek jakby syczenia tzn pojawia sie na chwile a potem znika .Tak mysle ze moze jakis przewod jest nieszczelny ale strasznie ciezko jest to zlokalizowac . Czy jest to moze normalny objaw czy jakas usterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszę takie jakieś syczenie ale stwierdziłem że to słychać jak benzyna przepływa przez regulator ciśnienia paliwa. Jak położyłem palec na regulatorze ciśnienia to syczenie ucichło. Sprawdź u siebie. Na zdjęciu zaznaczyłem strzałką gdzie położyłem palec. Jest tam takie jakby wgłębienie to spróbuj to zatkać palcem i posłuchaj czy ucichnie.

Foto1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to nie to . U mnie slychac wyraznie gdzies przy przepustnicy .Nawet odnosze wrazenie ze ,odglos dochodzi z wnetrza kolektora przy przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze wlatuje przez przepustnice to musi byc go słychać jak zasysa.Na forum passata jest o tym temat i potwierdzono tam ze tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nabierz nagle powietrza w płuca, to Twoje wymęczone nikotyną płuca również zaświszczą. ;-) Tak samo jest z silnikiem spalinowym - otwierasz gwałtownie przepustnicę to i słychać przez chwilę wzmożone zasysanie powietrza. Ciężko wyliczyć zużycie powietrza w samochodowym silniku spalinowym, ale nie pomylę się chyba wiele jeśli napiszę, że zużywa-przepompowuje kilkaset litrów na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz DV-kę
z miesiac temu wymienilem + ten cienki przewod ktory sie laczy z kolektorem i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pozostaje sprawdzenie szczelnosci dolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie pozostaje sprawdzenie szczelnosci dolotu
Dokladnie sprawdzilem wszystkie te gumowe rury,zlacza i itp . Co do uszczelki od przepustnicy ,przeczyscilem i zasylikonowalem -dalej nic. Widocznie jak napisano powyzej:tak ma byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...