Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tempomat - nie działa


sobol

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

auto to A4 1.8T AEB 97 rok - tempomat pneumatyczny.

od samego poczatku tempomat nie działa. co spradzwiłem sam:

manetka działa - po odłączeniu wtyczki z czujnika sprzęgła a później hamulca, na 4 biegu z włączonym zapłonem, pomiary woltościomierzem się zmieniają przy wciskaniu manetki, czy to + czy -.

wyciągnąłem sterownik, który rozebrałem by zobaczyć czy nie są poprzepalane jakieś elementy na ścieżkach, ale nic nie zauważyłem szczerze mówiąc.

w końcu zamówiłem nową pompkę tempomatu ale po podłączeniu dalej d*pa. więc dzisiaj zrobiłem nowe testy.

podniosłem auto na klockach wbiłem 3 tak aby auto mi się rozpędziło powyżej 40 km/h i żona próbowała włączyć tempomat ja wyciągnąłem sobie wąż z gruszki i patrzyłem czy zaczyna zasysać powietrze pompka. okazało się, że pompka nadal się nie włącza. a na pewno jest dobra. po dołączeniu jej na krótko reaguje włącza się, zresztą stara też działa :(

co to nadal może być?? przecież to jest takie proste działanie, nie wierze, że nie idzie do tego dojść. skąd sterownik bierze informację kiedy ma się włączyć tempomat, z czujnika prędkości ze skrzyni? czy ktoś zna dokładne wartości napięcia na czujnikach sprzęgła i hamulca po naciśnięciu manetki i włączonym zapłonie na biegu?

i jak dokładnie sprawdzić czy ta pompka działa, idą do niej 3 przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik pod pedalem sprzegla pewnie do wymiany, u mnie tez nie dziala od poczatku i wlasnie ten czujnik obstawiam, jest taki sam jak ten od stopu, jest odpowiedzialny za wylaczenie tempomatu kiedy naciskasz sprzeglo lub hamulec

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

nr 811907343B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te czujniki sprzegla i hamulca sa oba takie same - 811907343B?? i jeszcze takie pytanie czy one spelniają dwie niezależne funkcje pneumatyczna i elektryczna, ktora nie maja ze soba nic wspolnego?

tzn chodzi mi o czy podczas upuszczenia cisnienia wylaczaja jeszcze elektrycznie tempomat? czy te przewody do nich podlaczone odpowadaja za cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ci dokladnie jak dzialaja, trzeba by bylo sprawdzic, ale musza spelniac obydwie funkcje, bo zarowno wezyki jak i kable sa do nich polaczone, obydwa sa takie same

sprobuj zewrzec we wtyczce od czujnika sprzegla piny i wtedy w czasie jazdy odpalic tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. tez mi sie tak zdaje, ze spelaniaja obie funkcje i pneumatyczna i elektryczna. jutro bede dokladnie wszystko sprawdzal to dam znac.

---------- Post dopisany at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany at 09:09 ----------

sprawdzilem dzisiaj doslownie wszystko:

cisnienie szczelne, czujniki sprawne, pompka sprawna.

wiec zrobilem tak, ze wyciagnolem kable ktore ida do kostki pomki do wnetrza auta, podlaczylem miernik i probowalem wlaczyc tempomat, miernik milaczal, zadnego napiecia. wiec problem tkwi w elektryce, z tym, ze w czujnikach przy pedalach jest ok, 12V.

wychodzi na to, ze wina lezy po stronie sterownika tempomatu :(

ma ktos, moze schemat elektryczny tego ukladu?

---------- Post dopisany 02-10-2012 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2012 at 20:02 ----------

poddalem sie. wymienilem sterownik i nadal d*pa :(

---------- Post dopisany 04-10-2012 at 14:23 ---------- Poprzedni post napisany 02-10-2012 at 20:17 ----------

mam jeszcze jedno pytanko.

do manetki tempomatu idzie 6 przewodow. moglby mi ktos powiedziec, ktore z nich ida do przycisku FIX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś przycisku od tempomatu na VAGu?? u mnie był jakiś problem ze stykami w manetce tempomatu, na VAGu dziwne wskazania wychodziły, więc rozebrałem manetkę, przeczyściłem styki i działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś przycisku od tempomatu na VAGu?? u mnie był jakiś problem ze stykami w manetce tempomatu, na VAGu dziwne wskazania wychodziły, więc rozebrałem manetkę, przeczyściłem styki i działa :-)

kurde przedwczoraj jak jechalem do pracy to mialem wrazenie, ze dwa razy wlaczyl mi sie tempomat. pozniej juz nie chcial :(, manetke rozebralem juz dwa razy, przeczyscilem. ale cholera wie, moze nadal nie styka.

w co wszedles vagiem. moze pdoepne i poszukam. tylko pytanie za sto punktow, masz linke do gazu czy elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linki, wchodziłem w kanał 006 i tam sprawdzałem wszystkie przełączniki, jak dobrze pamiętam to u mnie przycisk do zatwierdzania prędkości był cały czas zwarty. Myślę że jak masz linkę to i tak masz w którejś grupie diagnostykę przycisków, jeśli jej nie znalazłeś to od tego zacznij, musisz być 100% pewny że przyciski działają jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linki, wchodziłem w kanał 006 i tam sprawdzałem wszystkie przełączniki, jak dobrze pamiętam to u mnie przycisk do zatwierdzania prędkości był cały czas zwarty. Myślę że jak masz linkę to i tak masz w którejś grupie diagnostykę przycisków, jeśli jej nie znalazłeś to od tego zacznij, musisz być 100% pewny że przyciski działają jak trzeba.

kurde dzisiaj jechalem rano do castoramy i znow dwa razy udalo mi sie wlaczyc tempomat. pozniej juz nie chcial. chyba faktycznie wychodzi na to, ze problem jest w manetce. wlacza sie tym przyciskiem na srodku, poprzez chwilowe jego przytrzymanie, prawda? bo tym wlasnie udalo mi sie wlaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pociagasz najpierw w lewo az pstryknie a potem raz zeby ustawic dana predkosc. tempomat lapie od 40 przynajmniej u mnie. a styki od wtyczki manetki temp wyczyszczone. podegnij blaszki w manetce moze cos nie styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musze sie jeszcze tymi stykami zajac. wychodzi na to, ze cos nie styka bo skoro dziala, to wszystko jest sprawne.

---------- Post dopisany at 18:14 ---------- Poprzedni post napisany at 15:25 ----------

tak pociagasz najpierw w lewo az pstryknie a potem raz zeby ustawic dana predkosc. tempomat lapie od 40 przynajmniej u mnie. a styki od wtyczki manetki temp wyczyszczone. podegnij blaszki w manetce moze cos nie styka

teraz jechalem znow gdzies, ale tempomat juz nie dziala. jutro sprobuje podlaczyc vaga i sprawdzic czy da sie sprawdzic te przyciski, ale gdzies czytalem, ze w tej wersji na linke nie mozna polaczyc sie z tempomatem. a jak nie to, rozbiore jeszcze raz ta manetke, i przeczyszcze styki przy kostce oraz przy sterowniku. cholera jasna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa tempomat...ale słyszałem coś o czujniku wysprzęglenia czy coś takiego...nie wiem,nie znam się!!! jest coś takiego???pozdr.

a czytałeś Pan temat w "Warsztat - Zrób to sam" o montażu tempomatu :)? nie czytałeś... przeczytaj :D Jest czujnik wciśnięcia sprzęgła i hamulca, do naprawy tempomatu bez VAGa niema co podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterownika dawno temu u mnie podobnie próbował działać i du..., oddałem auto do mechanika od elektryki i stwierdził sterownik ściągnął elektronika który próbował naprawić i nie dało rady, VAG zero błędów, kupiłem używkę za 50zł i do dzisiaj jeżdżę:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterownika dawno temu u mnie podobnie próbował działać i du..., oddałem auto do mechanika od elektryki i stwierdził sterownik ściągnął elektronika który próbował naprawić i nie dało rady, VAG zero błędów, kupiłem używkę za 50zł i do dzisiaj jeżdżę:naughty:

ale raz dzialal raz nie? bo tak jest u mnie, wczoraj przez pol dnia dzialal a dzisiaj znow d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...