Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd - pytanie zagadka AJM a AWX


wicio82

Rekomendowane odpowiedzi

No i od razu lepiej... przynajmniej jesli chodzi o profil.

Zdjecia sa fajne, ale myslalam ze dasz zdjecie z bloku z tym numerem ktory tam jest...?

Bo jak dla mnie to ten numer jest zly.

Napisze Ci co ja wiem na ten temat, a o reszcie musza wypowiedziec sie lepsi fachowcy ode mnie.

Sprawdzales to co napisal kolega vauxhall95...?

I teraz tak...

Blok silnika 115... AJM 038 103 101 J.

Blok silnika 130... AWX 038 103 101 AB

Blok silnika 100... AVB 038 103 101 AA

Audi Audi A4 ON TDI

AVB 100KM... 1.9... 4/2001... 5/2003

I teraz dlaczego podalam ten trzeci silnik... bo koncowke w numerze silnika podales AA.

A tylko ten silnik ma numer bloku konczacy sie na AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi kolegi vauxhall95 nie sprawdzilem jeszcze bo ten anglik stoi u kolegi na wsi mechanika ktory wyjechal w trase wiec narazie nie mam jak spr.

Dzieki za poswiecenie czasu ale numer z bloku spisalem jak na foto widac ciezko dopatrzec sie przez te przedowy ale napewno nie pomylilem moze jedna literke ale watpie.

co to za nr silnika od czego 038 071 AA ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi kolegi vauxhall95 nie sprawdzilem jeszcze bo ten anglik stoi u kolegi na wsi mechanika ktory wyjechal w trase wiec narazie nie mam jak spr.

Dzieki za poswiecenie czasu ale numer z bloku spisalem jak na foto widac ciezko dopatrzec sie przez te przedowy ale napewno nie pomylilem moze jedna literke ale watpie.

co to za nr silnika od czego 038 071 AA ktos wie?

Wedlug mnie nie ma takiego numeru...

Numery w VW sa 9 cyfrowe...

Ale gdyby ktos wiedzial wiecej to prosze to poprawic.

PS. Na fotce widac numer glowicy i ten jest prawidlowy...

Ale te glowice byly stosowane w roznych silnika, nawet chyba w B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurka blad sie wdal maly nr silnika z bloku od strony filtra paliwa pod glowica zaraz to na 100% 038 021 AA

nr silnika moze rozrusznika? od strony turbo tej siatki plecionki dokladnie jak sie laczy skrzynia to 068 911 024

turbo garrett vnt 15 made in italy o nr 028145702H GS4

nr obudowy filtra paliwa 8DO 127 435

pasek 4PK 855 a drugi ma starty numer

Filtr powietrza Mann C26 168

Rozrzad mam bez napinacza hydraulicznego czyli rolka napinajaca ta z zawleczka i mala prowadzaca, pasek i pompa

moze ktos powiedziec co ja dokladnie pod maska mam, jaki silnik ile koni z ktorego roku, z audi czy vw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz nie wiem co mam zrobic? numer na 100% podalem pelne oznaczenie umylem te miejsca latarka przyswiecilem jestem pewien chyba ze to numer np obudowy silnika a nr silnika moze znajduje sie w innym miejscu? Podalem nr glowicy, turbiny itp czy nikt nie moze mi pomoc na podstawie tych danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz nie wiem co mam zrobic? numer na 100% podalem pelne oznaczenie umylem te miejsca latarka przyswiecilem jestem pewien chyba ze to numer np obudowy silnika a nr silnika moze znajduje sie w innym miejscu? Podalem nr glowicy, turbiny itp czy nikt nie moze mi pomoc na podstawie tych danych?

A mozesz zrobic zdjecie tego miejsca i numeru ktory podajesz...?

Po numerach głowicy i turbo trudno zgadnac jaki to jest silnik. Gdyz te elementy byly montowane do roznych silnikow.

Tu masz link, zobacz sam. Jak nie znasz niemieckiego to włacz tlumacza.

NEUER TURBOLADER - leider keine Ahnung für welches Auto !?! - Volkstreff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to mam nr silnika AWX 348 498 byl z tej samej strony ale duzo nizej niz ten co pisalem wczesniej

teraz nr kompa pod podszybiem czarna skrzynka a w srodku srebrny komp o nr 038 906 019 AN

glowice i turbo pisalem wyzej - wlasnie to pod maska mialem i calosc, nawet kata, chlodnice, amory wsio pod maska oprocz kompa przelozylem

to powiedzcie bo w papierach AJM co mam za silnik z jakiego auta, ktorego roku, i czy kompa przekladac czy tez jest z AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ,masz motor awx ,wiec mozesz latwo zrobic sobie duzo wiecej konikow ,wymiana turbiny na gt 1749 i wgranie wsadu z awx do twojego kompa -wsady orginalne sa za darmo w necie np tu www.chiptuners.org — Chiptuning forum, chiptuning news, information about chiptuning, ECU tuning and howto guides.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze sama turbine wymienie i ten wsad tzn oprogramowanie za free? wrzuce i mam juz tak poprostu 130 km?

a jak to jest ze spalaniem w chwili obecniej na turbo i kompie z AJM a dol AWX jaka roznica w spalaniu przy 115km?

a jakie bedzie spalanie z turbo gt 1749 i wsad z awx przy 130 km?

wogole to moze mi ktos po numerach powiedziec z jakiego auta byl ten silnik jaki rocznik moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wsad jest za free tylko muisz miec np galleto lub mpps i wgrasz sobie sam , turbine trzeba wymienic bo twoja vnt15 nie wytrzymała by takiego seryjnego doładowana jakie jest w awx na dłuższą mete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wsad jest za free tylko muisz miec np galleto lub mpps i wgrasz sobie sam , turbine trzeba wymienic bo twoja vnt15 nie wytrzymała by takiego seryjnego doładowana jakie jest w awx na dłuższą mete

zmieniaj turbo na AWX, jedź do ogarniętego tunera albo zapisz się na grupowe czipowanie i przy sprawnym motorku masz 160KM/350Nm......nie zmieniasz żadnego komputera a turbina od AJM wytrzyma sterowanie z AWX miałem 140KM przy turbinie AJM............robiłem swap z AJM na ASZ z turbiną AWX + wirusik =157KM/340Nm (przy pompkach z AJM)

nie trać czasu kupuj turbinę.......a spalaniem się nie przejmuj masz Audi a życie jest za krótkie żeby się przejmować wzrostem spalania o 0,3l/100km:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galleto lub mpps co to jest? Kolega ma kompa z kabelkiem a program ponoc za friko z netu ori to damy rade sami czy nie bardzo?

pomysle nad zmiana turbinki jesli w latwy sposob mozna uzyskac te 130 KM a jakie beda roznice w spalaniu bo to bardzo istotne ze wzgledow eko zaczalem duzo jezdzic ok 50tys km rocznie i chcialbym byc swiadomy wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galleto lub mpps co to jest?

Kolego Grzegorzu, zacznij troszke sam pracowac nad ta sprawa.

Zapewne znasz Google... wpisujesz dany wyraz ktory Ciebie interesuje... i juz masz.

Powodzenia

Zobacz wątek - Galletto 1260 @ 1.9 dCi • TUNINGFORUM.PL

---------- Post dopisany at 11:14 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

galletta1250.jpg

CHIPTUNING GALLETTO 1260 PL + VAG KKL 2w1 + GRATIS (2485217891) - motoAllegro

No to chyba teraz juz wystarczy wiadomosci...?

Pozdrawiam

PS. Acha, i prawdopodobni bedzie Ci jeszcz potrzebne to ponizej. Ale tego nie wiem na 100%.

To musi ktos Ci poradzic kto zna sie na tuningu.

WinOLS 1.721 / XP x32 / Win7 x32 - YouTube

Download WinOLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super tzn kompa mam czyli kupuje kabelek z programem i wsadem do AWX w komplecie z tej aukcji za jedyne 80zł z wysylka i sam wgrywam, dobrze rozumiem?

mam jeszcze pytania bo nr win nie mam szans sie dowiedziec z jakego auta ktos wyjal ten silnik AWX a nie mam pojecia od jakiego roku byly w jakich autach?

i jeszcze sprawa kata - jest na nim taki slimak po spawaniu w ksztalcie 2 razy wielkosc obrysu pudelka zapalek co to znaczy? wyciety? wiecej koni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytania bo nr win nie mam szans sie dowiedziec z jakego auta ktos wyjal ten silnik AWX a nie mam pojecia od jakiego roku byly w jakich autach?

Grzesiu, Ty mnie wykonczysz.... :wink:

Kody silników ť Kod: AWX, Model: 0 ť Audi Klub Polska

Mozliwe ze to byla Skoda Superb...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom kogos musialem wykorzystac:) nie jestem maniakiem od kompow a lubie tez cos sam zrobic z mala pomoca innych:)

dzieki za cenne info

jeszcze z tym katem mnie nurtuje pytanie i spalaniem ale chyba poszukam w innych watkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...