Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy kopci na czrno. Proszę o pomoc jestemz pomorza a teraz na urlopie w Zakopcu


cherry24

Rekomendowane odpowiedzi

NIE WIERZE!!!! Jak byk pęknięty wąż przed zaworem EGR ten krótki około 5 cm.

Karolu, a co pisalam w pierwszym poscie do Ciebie...?

Po pierwsze, poszukaj czy gdzies nie ma nieszczelnosci w przewodach, dziura albo cos takiego.

Najwazniejsze ze jednak to ogarneles i masz jak do domu wroci.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie hydraulicznym?? Co to za wąż?

Tak wiem Dana przyznam się szczerze że spojrzałem na węże tylko powierzchownie i nie zauważyłem rozdarcia.

Rozmawiałem z opiekunem mojego pokoju i jego kolega jutro z rana jedzie do Nowego Targu obiecał, że wjedzie na jakich szrot i poszuka takiej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam wystepuje takie cisnienie ze ciezko bedzie to zaizolowac, najelpiej poszukac sklepu z czesciami do ciagnikow i maszyn rolniczych, tam w gorach jest tego masa, tam znajdziesz tanio i dobre. 50mm srednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem na Słowację do Orivic na baseny zauważyłem, że tak do 2000-2400 auto idzie w miarę normalnie powyżej słabnie a na czwartym biegu pod delikatną górkę trochę więcej gazu i kopci. Jak go pocisnę na 3 i 4 biegu to też kopci tylko przy obciążeniu jak jadę delikatnie to nie kopci. Idę szukać nieszczelności.

NIEWIERZE!!!! Jak byk pęknięty wąż przed zaworem EGR tren krótki około 5 cm.

Gdzie mogę dostać taki wąż w Zakopanem ewentualnie czy mogę go tymczasowo zakleić taśmą izolacyjną.

Tak jak kolega wyżej napisał - sklep z częściami do maszyn rolniczych.

Powiedz żeby Ci ucieli kawałek węża zbrojonego o średnicy 50mm. Zapłacisz 5zł, w ASO conajmniej 50:wink:

Bardzo dużo osób przerabiało ten problem, ja też:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do sklepu rolniczego tam znalazłem kolanko rury zbrojonej sylikonowej obciąłem kawałek prostej i zamocowałem druga część pozostaje mi na wymianę drugiego łącznika za kolanko zapłaciłem 60 zł.

Coś takiego:

Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://kolanka.pl/photos/kolanko-silikonowe-zbrojone-turbo-ic-dolot-45mm-1722303586.jpg

Moc wróciła dymienie ustało.

Bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas i za pomoc.

Do moderatora: Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze sie udalo...

Karolu napisz mi jeszcze na koniec prosze... czy ten przewód silikonowy (silikon moze byc?) o srednicy 45mm pasowal bez problemu... Bo koledzy pisali o 50mm

Dobrze by bylo wiedziec na przyszlosc.

Acha i jeszcze bo niestety na tym sie nie znam, a chcialabym wiedziec.

Bo to jest przewod zbrojony, domyslam sie ze jakims drutem... jak to mozna przeciac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurkiem jest zbrojone, tniesz zwyklym nozem.

Sznurkiem jest zbrojone...?

Chyba sobie zarty ze mnie robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że zbrojone sznurkiem jak każdy samochodowy chyba, a średnice wewnętrzną ma 50mm pasował idealnie. Na koniec tylko opaski zaciskowe i finito. Jak ja się cieszę, że to było tylko to. Po rozebraniu okazało się, że wąż pękł w dwóch miejscach z dołu i z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurkiem jest zbrojone, tniesz zwyklym nozem.

Sznurkiem jest zbrojone...?

Chyba sobie zarty ze mnie znowu robisz...

Oj Dana :facepalm:

Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale wyglada jak zwykly sznurek, poczytaj w necie, jest opisane.

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ----------

To nie wylewka betonowa ze stala sie zbroi :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurkiem jest zbrojone, tniesz zwyklym nozem.

Sznurkiem jest zbrojone...?

Chyba sobie zarty ze mnie znowu robisz...

Oj Dana :facepalm:

Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale wyglada jak zwykly sznurek, poczytaj w necie, jest opisane.

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ----------

To nie wylewka betonowa ze stala sie zbroi :grin::grin:

O Boze... naprawde, no to sorry. Ale skad mialam wiedziec?

Myslalam ze tam jest drut stalowy... ale gafa.

No to dziekuje bardzo, juz wiem. Napewno sie przyda.

Pozdrawiam

Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurkiem jest zbrojone, tniesz zwyklym nozem.

Sznurkiem jest zbrojone...?

Chyba sobie zarty ze mnie znowu robisz...

Oj Dana :facepalm:

Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale wyglada jak zwykly sznurek, poczytaj w necie, jest opisane.

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ----------

To nie wylewka betonowa ze stala sie zbroi :grin::grin:

O Boze... naprawde, no to sorry. Ale skad mialam wiedziec?

Myslalam ze tam jest drut stalowy... ale gafa.

No to dziekuje bardzo, juz wiem. Napewno sie przyda.

Pozdrawiam

Dana

Nie musialas wiedziec, przecież normalnie napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega trochę przepłacił ale przynajmniej auto sprawne i można się relaksować na urlopie:naughty:

Ogólnie, dobrze jest powymieniać wszystkie wężyki podciśnieniowe na silikony, nie tylko ten łącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam zapytam jeszcze tylko czo może ktoś z was zna jakąś stronę z wężami sylikonowymi do dolotu i turbiny oraz gruszki?

To tylko dwie przykladowe, ale sa dobre.

FMIC - Łącznik silikonowy 51mm

Przewody podciśnienia - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.

A gdybys miał jeszcze pytania, to tu jest reszta....

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/przewody-podcisnienia-239915/#post2939408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura? widzę kolego że masz jeszcze mleko pod nosem. popytaj dobrych mechaników czy z winy złego paliwa nie wykonczysz pompy .ale kazdy ma swoje zdanie .a tak na marginesie to pomóż koledze pisząc coś z senem i na temat.

Kolego Mariuszu

Widze ze jestes nowy, wiec dlatego cos Ci doradze.

Jak piszesz posta... w odpowiedzi do konkretnej osoby... to

Kliknik w "Odpowiedz z cytatem" i tam wpisuj swojego posta.

Napisales posta pod bardzo dobra odpowiedzia kolegi Sztomel

A Twoj post zaczyna sie od slowa bzdura itd

Jesli ktos nie zacznie czytac od pocztku calego watku... to pomysli ze odpowiedziales koledze Sztomel.

Mysle ze zrozumiales o co chodzi.

Pozdrawiam

witam .to ze zwykłego pośpiechu tak wysłałem. a Ty od razu jesteś nowy itp.wiem jak mam pisać i jak się zachować jestem dłużej na tym forum niż Ty.nie pisze postów tylko po to aby nabijać sobie licznik ile ja to tam napisałem ..choć teraz może to tak wygląda ,ale muszę Tobie odpowiedzieć. myślę że mnie zrozumiałaś.pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura? widzę kolego że masz jeszcze mleko pod nosem. popytaj dobrych mechaników czy z winy złego paliwa nie wykonczysz pompy .ale kazdy ma swoje zdanie .a tak na marginesie to pomóż koledze pisząc coś z senem i na temat.

Kolego Mariuszu

Widze ze jestes nowy, wiec dlatego cos Ci doradze.

Jak piszesz posta... w odpowiedzi do konkretnej osoby... to

Kliknik w "Odpowiedz z cytatem" i tam wpisuj swojego posta.

Napisales posta pod bardzo dobra odpowiedzia kolegi Sztomel

A Twoj post zaczyna sie od slowa bzdura itd

Jesli ktos nie zacznie czytac od pocztku calego watku... to pomysli ze odpowiedziales koledze Sztomel.

Mysle ze zrozumiales o co chodzi.

Pozdrawiam

witam .to ze zwykłego pośpiechu tak wysłałem. a Ty od razu jesteś nowy itp.wiem jak mam pisać i jak się zachować jestem dłużej na tym forum niż Ty.nie pisze postów tylko po to aby nabijać sobie licznik ile ja to tam napisałem ..choć teraz może to tak wygląda ,ale muszę Tobie odpowiedzieć. myślę że mnie zrozumiałaś.pozdrawiam .

A wiesz kolego ze nie bardzo rozumiem... :eusathink:

Bo ja do Ciebie nie pisalam tylko do forumowicza.... miko-piko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem na Słowację do Orivic na baseny zauważyłem, że tak do 2000-2400 auto idzie w miarę normalnie powyżej słabnie a na czwartym biegu pod delikatną górkę trochę więcej gazu i kopci. Jak go pocisnę na 3 i 4 biegu to też kopci tylko przy obciążeniu jak jadę delikatnie to nie kopci. Idę szukać nieszczelności.

NIEWIERZE!!!! Jak byk pęknięty wąż przed zaworem EGR tren krótki około 5 cm.

Gdzie mogę dostać taki wąż w Zakopanem ewentualnie czy mogę go tymczasowo zakleić taśmą izolacyjną.

Jak mi pękła ta guma przy samej opasce to uciąłem w tym miejscu i trochę zsunąłem ją z drugiej strony na tyle żeby starczyło ścisnąć opaskami,Jeżdziłem tak spory kawałek czasu i kupiłem drugą.Jak Tobie pękła pośrodku to zostanie Ci tylko odtłuszczenie,jakimś zmywaczem do-od paznokci i taśmą izolacyjną zawinąć dobrze

Mam podobną usterkę z gumą IC (tą w kształcie ~`) i testowałem izolację,zamiast wielkiego dmuchania słychać startujące fajerwerki bo gdzieś znalazło wyjście,jutro szukam gdzieś ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...