Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie podczas ruszania - tylko po długiej jeździe w korku (i podczas).


freezoneQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem przedstawia się następująco : po ok. 20 min jazdy w korku - non stop ruszanie na 1 biegu i hamowanie - podczas puszczania sprzęgła auto zaczyna strasznie szarpać, trzęsie całym samochodem.

Na nic zdaje się dodanie więcej gazu, czasem nawet pogarsza sytuację. Jeżeli podczas tego szarpania wcisnę i jeszcze raz puszczę sprzęgło - Audi najczęściej rusza normalnie.

Sprzęgło nie ślizga się, łapie bardzo wysoko - jak to w A4 B5. Problem występuje tylko wtedy, kiedy stoję w korku ~20 minut. Podczas normalnej jazdy miejskiej nie ma tego problemu.

Chciałem jeszcze dodać, że dzieje się to tylko podczas ruszania z 1 biegu, kiedy delikatnie "popchnę" auto na pół sprzęgle i wrzucę 2 - Audi jedzie normalnie, nie szarpie.

Czytam od ok. godziny o tym problemie i nikt jeszcze nie napisał rozwiązania. U niektórych wymiana kompletnego sprzęgła pomagała jedynie na 2 miesiące.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i również nie wyczytalem konkretnej odpowiedzi. Jedni piszą ze dwumas, inni ze sprzegło a jeszcze inni poduszki pod silnikiem ale to ostatnie wydaje mi sie najmniej prawdopodobne bo niby czemu jakby byly uszkodzone to szarpaloby tylko po dłuższej jeźdz jezdzie w korku? Wymiana tego wszystkiego to ponad 2000 zł a to nie mało jak na takie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...