Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skaczące obroty


karelnati21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna zauważyłem w mojej Audi A4 S-Line 1.9 TDI 131km z 2003 roku że jak odpalę swoją audi i czasami jak stoję np. na światłach to widzę na zegarach jak lekko podnoszą i po chwili opadają obroty silnika. Jest lato i chyb coś jest nie tak jak to ssanie?? Ma może ktoś jakiś pomysł co to może być?? Jakieś 2 albo 3 tygodnie temu byłem w serwisie u naszych zachodnich sąsiadów w serwisie i inspekcja nie wykazała żadnych błędów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak skaczą obroty to silniczek krokowy kiedyś też miałem taki przypadek na moim pierwszym samochodzie co się okazało przepustnica się nie domykała zaszła syfem od filtra stożkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak skaczą obroty to silniczek krokowy kiedyś też miałem taki przypadek na moim pierwszym samochodzie co się okazało przepustnica się nie domykała zaszła syfem od filtra stożkowego.

Kolega jeździ tdi a nie benzyną i nie ma silniczka krokowego ..........

Leciutkie wachania wolnych obrotów to w tdi norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że falujące obroty są spowodowane pracą sprężarki od klimatyzacji.

Stoisz w korku, jest gorąco, nastawione 22 stopnie i sprężarka klimy musi pracować. Napęd ma od silnika, więc sterownik silnika podnosi obroty by sprężarka się wyrobiła.

Może ktoś obeznany w elektronice TDI zweryfikuję moją teorię.

PS. U znajomego w Tiguanie 2.0 TDI obroty falują w zależności od obciążenie silnika - pytał się o to i potwierdzili to w ASO. Auto prawie nowe - rocznik 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie to juz te nasze poczciwe tdiki u mnie faluja jak rano odpalam i jak wlaczam klime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest szansa że jest to od sprężarki. Byłem ostatnio na przeglądzie klimy i i mówiono mi że coś się z nią dzieje. Jak kupiłem tą audi to z padniętą sprężarką i kupiłem używaną i chyba ta też pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciutkie wachania wolnych obrotów to w tdi norma.

Zdrowe TDI pracuje równo jak pod batutą dyrygenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak uwazam skoki obrotow to z tego co pamietam byly oznaka konczacej sie pompy paliwa :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka to nie jest ponieważ dzisiaj rano odpaliłem auto z wyłączonym nawiewem i obroty od razu wskoczyły na prawie 2 tys obrotów. Masakra jakbym gazu dodał. i po chwili spadły na 1000 obrotów i po jakiś paru kilometrów zeszły na normalne obroty. Zachowani jakbym zima jeździł na ssaniu. I co to może być?? Czujnik temperatury płynu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...