Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana wtrysków a twarda praca silnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Dzisiaj zmieniałem wtryskiwacze, oryginalne AFN wyleaciały a ich miejsce zastąpiły nowe z końcówkami 0.230 Fratelli Bosio.

Po odpaleniu silnika, jego praca jest bardzo twarda, czasami nawet delikatnie metaliczna.

Czy to normalne po zmianie wtrysków?

Ew. czy mógł sie rozjechać kąt wtrysku?

Opublikowano

konieczne jest przestawienie kąta wtrysku...

Opublikowano

i korekta czipa inaczej będziesz miał zadymę z tyłu

Opublikowano

Ja u siebie też wymieniałem tylko że pompowtryski, wrzuciłem od 2.0 tdi i też mi silnik twardziej chodzi. Zrobiłem oczywiście korekcję mapy wraz z chipem pod wtryski z 2.0, synchronizację mam ustawioną na 0, +1. Przyzwyczaiłem się do tego, chociaż wiem że powinien chodzić bardziej miękko. Nie wiem jaka może być tego przyczyna.

U Ciebie faktycznie tak jak napisał kolega SotoM do sprawdzenia kąt wtrysku.

Opublikowano

bedzie twardsza praca bo masz ustawione cisnienie 220/300bar.Do tego nowe wtryski,daj 1000km im sie ulozyc powinno sie troche uspokoic

Opublikowano
  • Autor

Dam znać dzisiaj po ustawieniu kąta wtrysku i skoryguje sobie tez dawke paliwa ;)

Opublikowano

Ogólnie bedzie inaczej pracował silnik, po chipie tez sie zbyt wiele nie zmieni, a jeszcze jak usuniesz EGR to usłyszysz prawdziwą potęge klekota pod względem hałasu:wink:

Opublikowano
  • Autor

Mam usunięty EGR ;) Zawór jest sprawny, wyciągnołem tylko wężyk i zaślepiłem go ;)

Opublikowano

widocznie egr Ci nie pracował, ale nie da sie ukryć że twardziej pracuje silnik a jeszcze przy wiekszych wtryskach to juz w ogóle klekot:wink:

Opublikowano
  • Autor

Ja już po.. kąt wtrysku wg. Vaga na rozgrzanym do 90*C silniku sie nie zmienił w porównaniu do starych wtrysków. Mam ustawiony na ok.56

Zmieniłem jedynie dawke paliwa, ustawiłem na ok. 4.0mg i troche mnej sie trzesie teraz na jałowym.

Ale jak klekotał tak dalej sobie klepie ;)

Opublikowano
a jeszcze jak usuniesz EGR to usłyszysz prawdziwą potęge klekota pod względem hałasu:wink:

Potęga hałasu to jest przy mega podbitym ciśnieniem w pompie ;-)

Opublikowano

Zrób jeszcze przelot - ryk zagłuszy klekot:grin:

Opublikowano
Zrób jeszcze przelot - ryk zagłuszy klekot:grin:

juz dawno jest tylko koncowy tlumik jest i cicho chodzi,to nie benzyniak...

ale to nie jest przelot, wywal ostatni zobaczysz co sie bedzie działo:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.