Radio Concert 2 cd error

daniel01

Witam wszystkich mam taką sprawę. bo mam problem z radiem cd ponieważ gdy włożę płytę cd wychodzi mi Cd Error obojętnie w jakim formacie nagrane, orginalne, nie orginalne nie czyta mi nic. Miał ktoś coś podobnego u siebie wie ktoś jak to naprawić ?

Można samemu to zrobić jakoś czy trzeba iść do jakiegoś warsztatu gdzie się tym zajmują. Ciężko wg wyciągnąć te radio ?

Odgrzewam starego kotleta :) nigdzie nie znalazłem jednoznacznej konkretnej odpowiedzi. U mnie podobnie Concert II , ten sam błąd czyli CD ERROR ale radio nie chce nawet "wziąć" płyty cała reszta śmiga aż miło. co mogło paść ?

Jeżeli nawet nie łyka płyty to do czyszczenia mechanizm i laser.

no to mam zajęcie na wieczór :D mam nadzieje że nie pogorszę sytuacji. Mechanizm się czymś smaruję czy wystarczy go dobrze oczyścić ?

Wystarczy dobre czyszczenie. Nie zatop w WD-40. Mechaniczne elementy można przesmarować smarem teflonowym.

Ok, a myślałem o WD-40, jacek70 rozkręcałeś już takiego radio? orientujesz się czy est do tego jakiś manual ? Podejrzewam że filozofii wielkiej nie ma ale rożnie to bywa.

Czyściłem laser . Dasz radę. Wiara czyni cuda , a kasa w tym pomaga.

Ok idę wyciągnąć radio a co dalej to zobaczymy :D

Przeczyściłem mechanizm i laser, dalej nic nawet płyty nie chce połknąć. Zastanawiam się nad zakupem nowego, nie wiem czy jest sens coś z tym robić. Może zmieniarka mp3 jest tego trochę do wyboru do koloru tylko czy wtakiej sytuacji będzie ją widzieć i czy zechce się na nią przełączyć. Drugi typ to zamiana na concert III tylko z czym to się wiąże jakieś przróbki ?

ja mam ze mi jednej firmy plyty czyta drugich juz nie, kupilem sony, verbatim to nie odczytywalo, jak nagralem na maxwell to poszlo tyle ze juz tych plyt nie moge dostac

u mnie tez nie czyta płyt i wyskakuje cd error na concert II. po przeanalizowaniu wypowiedzi na forum i przemysleniu całej sprawy najlepszym wyjściem był zakup zmieniarki yatour. Tak zrobiłem i jestem zadowolony. naprawa samemu odpada bo jeszcze uszkodzę, a oddanie do czyszczenia strata kasy bo i tak może nie działać a ciagłe nagrywanie płyt wydaje mi sie ze odeszło do lamusa. teraz mam karte pamięci, kabelek jack-jack, pendrive. polecam. zmieniarke zamontowałem w schowku (na suficie schowka) takze jest nie widoczna. banalna jest instalacja tej zmieniarki. trzeba pamiętać o zakupie kabelka przejściówki zeby mozna było ją podpiąć do radia ale to zazwyczaj ten sam sprzedawca na alleg.. ma taka przejsciówke :)