Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lokalizacja telefonu po nr IMEI


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dziś zgubiłem bądź skradziono mi telefon (ciężko powiedzieć). Mam pytanie do ludzi siedzących w temacie. Czy jest możliwość namierzenia aparatu po nr IMEI?? Byłem na policji oraz w salonie i z początku rozmowy (czy to na komisariacie czy w salonie) wynikało, że jest to możliwe, ale trzeba zgody komendanta/kierownika salonu i tu był problem tzn. sprawa nie do załatwienia. Zależy mi nie tyle na aparacie (choć go niedawno nabyłem - samsung galaxy S+), ale na jego zawartości (kontakty itp.). Może ktoś ma jakąś możliwość i pomoże?? Jakoś się zrewanżuje.

ps. oczywiście karta sim zablokowana i włączona blokada telefonu przez operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak da radę ...ja tak miałem jak zagubiłem/ukradli mi HTC Sensation XL .Polega to na tym jak telefon ma wbudowany GPS , a zapewne twój ma , to jak ktoś go włączy , zaloguję się do obojętnie jakiej sieci jest namierzony co do 1 metra . Normalnie idziesz na Policje i zgłaszasz kradzież .i Machina idzie w ruch , mają zasrany obowiązek przyjąć od ciebie zgłoszenie bo wartość telefonu to powyżej 150 PLNÓW . I tym się zajmują kryminalni , namierzają telefonik i heja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na policji mi powiedzieli że jeżeli nie jest to sprawa związana z zagrożeniem zdrowia i życia to nie podejmą żadnych czynności no chyba że ktoś życzliwy przyniesie im telefon na komisariat to do mnie zadzwonią i o tym poinformują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahah ..Łukasz ale sory to pier**lą kopocoły . Telefon Kupiłeś Legalnie w Salonie , masz rachunek,fvat , albo coś . Idziesz i zgłaszasz kradzież . Ja tak miałem .zgłosiłem i kobita co przyjmowała zgłoszenie powiedziała że jak telefon ma wbudowany GPS , albo nawet się zaloguję do sieci to są w stanie go namierzyć .Co za obiboki w tym Krakowie robią ?? Szwagrowi z 3 lata temu w Krk ukradli Nokie Express Music czy jakoś tak , 6mc temu zadzwonili z krk'wskiej policji ze go znaleźli i wysłali go mu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby spisać protokół musiałem im pokazać f-rę zakupu i wszystko spisali, ale niestety "nic więcej nie mogą zrobić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu Ci go namierza tylko wartosc telefonu musi przekraczać te wspomniane 150zł, akcja trwa 1-1,5 miesiąca, telefon wysyła sygnał po właczeniu w byle jakiej sieci i czekaja, sprawdzajac użytkowanie telefonu przez nowego właściciela, po paru dniach jest odbiór od nowego własciciela a on dostaje sprawe za przywłaszczenie cudzego mienia:wink: wiec nie warto znajdujac telefon myśleć o sprzedązy czy jego uzytkowaniu bo tylko mozna sobie sprawe załatwić:wink:

U mnie bez problemu takie akcje podejmują w policji, tylko musisz udowodnić że masz telefon z legalnego źródła, druga sprawa nie można go zablokować u operatora po numerze imei, wtedy jest już po ptokach

zgłaszasz zgubienie/kradzież na komendzie, blokujesz swój numer wyrabiasz duplikat i czekasz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś będę się widział ze znajomym policjantem i może coś poradzi. Co do blokady telefonu poprzez blokady IMEI to faktycznie go zablokowałem, ale w salonie mi powiedzieli, że jak telefon się znajdzie to mi go bez problemu odblokują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś będę się widział ze znajomym policjantem i może coś poradzi. Co do blokady telefonu poprzez blokady IMEI to faktycznie go zablokowałem, ale w salonie mi powiedzieli, że jak telefon się znajdzie to mi go bez problemu odblokują

z tym że teraz już sie nie znajdzie jak go zablokowałes, chyba że go znajdziesz na alegro jako uszkodzony:wink: telefon by był znaleziony musi być w pełni sprawny, oddajac sprawe do policji sami mówią wyrób duplikat karty i telefonu w żaden sposób nie blokuj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na policji mi właśnie zasugerowali blokadę telefonu po IMEI, duplikat karty już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak już jest zablokowany po imei to nie połączy się ten telefon z żadną siecią a co za tym idzie nie da sygnału gps żeby ustalić jego położenie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na policji mi właśnie zasugerowali blokadę telefonu po IMEI, duplikat karty już mam

to masz strasznie nie kompetentny oddział policji u siebie, mozesz im skarge napisać za utrate mozłiwosci odzyskania telefonu, ja ten temat przerabiałem rok temu, zgubiłem nokie N8(800-1000zł wtedy na rynku) i pierwsze co mi powiedzieli to bym NIE BLOKOWAŁ TELEFONU PO IMEI a znajdzie sie bez większego problemu, no chyba że został rozłożony na czesci:wink:

Mozesz pójsć do operatora i zapytać sie czy jest jakaś szansa na odblokowanie telefonu "na odległość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem na infolinie i telefon został już odblokowany po pracy będę działał dalej w tej sprawie bo za***iście mi na nim zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja to instytucja w każdym mieście taka sama teoretycznie... a z praktyki wynika, że każdy policjant podchodzi do sprawy inaczej.... mi w Sosnowcu porysowali auto w niedziele... a dostałem dokumenty o umożeniu sprawy napisane w .... poniedziałek... czyli dzień później :) także też im siię nie chciało nic robić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja to instytucja w każdym mieście taka sama teoretycznie... a z praktyki wynika, że każdy policjant podchodzi do sprawy inaczej.... mi w Sosnowcu porysowali auto w niedziele... a dostałem dokumenty o umożeniu sprawy napisane w .... poniedziałek... czyli dzień później :) także też im siię nie chciało nic robić :decayed:

tego typu sprawy zawsze tak sie kończą bo niby jak mają znaleźć sprawce:wink: a w przypadku tel jest to pewne że znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i .urwa wielka lipa, byłem ponownie na komisariacie i powiedziałem, że chce zmienić zeznania z zagubienia telefonu na kradzież, policjant prawie mnie zabił krzykiem. Powiedział mi czy zdaje sobie sprawę co grozi za oświadczenie nieprawdy i w ogóle rzucał jakimiś paragrafami i w ogóle - i jestem w czarnej d*pie :facepalm: Najlepsze to były jego pytania typu w której kieszenie miał pan ten telefon, gdzie go panu ukradli i w ogóle czekałem tylko na pytanie kiedy mnie spyta kto mi go ukradł i gdzie mają go szukać:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole faktycznie dno....

Ale zaraz, jeśli to Galaxy S+ to na pewno na androidzie o ile się orientuje to Google robi automatyczną kopię zapasową zawartości twojego telefonu (ustawienia, kalendarz i kontakty właśnie nawet hasła do wifi!! Wielki brat..) Jeśli miałeś tylko ustawioną tą funkcję to na pewno się da. Skoro ci leserzy nie chcą dupska ruszyć, to musisz radzić sobie w inny sposób.

Głośno myślę ale jeśli miałbyś zapasowy telefon z Andkiem to, jestem zdania że przywróciłby kopię kontaktów na telefon. Zaznaczam że tylko głośno myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzacie a sie nie znacie i w prowadzacie w błąd !!!

zadnego namierzania sie nie wykonuje a zwłaszcza przy zagubieniu aparatu, zagubienie zdarzenie losowe wynikające z winy właścicela aparatu, owszem wykonuje sie namierzanie ale tylko w wypadku zagrożenia życia lub zdrowia w innym wypadku nigdy i dobrze Cie pouczył Policjant ! przed zgłoszeniem powinieneś sie dobrze zastanowić co chcesz zgłosić bo zagubienie a kradziez to zupełnie dwie różne i odmienne z punktu widzenia prawa sytuacje i poświadczenie nieprawdy, składanie fałszywych zeznań jest w naszym kraju karalne !!!

zanim udzelicie pomocy koledze proponuje zaznajomic sie z obowiązującym prawem!

tyle w temacie , za dużo filmów USA . :wink: albo detektywów czy w11 i co tam jeszcze jest w TV.

czy ktoś sie zastanowił co by było gdyby przy kazdej kradziezy aparatu czy nie daj Boże zagubieniu Policja namierzała każdy aparat telefonczny ? nie wykonalne i nie praktykuje sie takich rzeczy, powtarzam tylko i wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:59 ----------

aha i nie wiem skąd wzieliście kwote 150 zł , jak juz cos to przestępstwo kradziezy zaczyna sie od kwoty 250 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...