Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twardsze zawieszenie do a4 , pytanie


Sebastian1983

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, moja a4 zaczela bujac na zakretach , i nie trzyma mnie juz tak jakbym chcial, byc moze przez duze szybkosci jazdy, m in po zakretach.

czy wystarczy ze zmienie sprezyny i amortyzatory? czy musze zmieniac wiecej rzeczy ? np wahacze, koncowki drazkow itd?

ogladalem zawieszenia, i widzialem ze amory i sprezyny od S4 uzywane , to wydatek rzedu ok 1000 / 1200 zl

raczej watpliwe zebym znalazl jakis gwint nowy czy cos podobnego w tej cenie, za nowe trzeba by wylozyc 2000...

i teraz pytanie czy takie zawieszenie od s4 spowoduje ze zaczne jezdzic jak heblem po desce ? czy az takiej roznicy nie bedzie ?

bo wiadomo ze im twardsze tym szybciej sie na naszych dziurach tez rozleci..... co bedzie lepsze ? zeby ją utwardzic i przykleic do drogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zawieszenie ori 1BE. Taki kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem w zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze zawieszenie jest dobierane pod wzgledem kategorii wagowej silnika... tak wiec takie zawieszenie od 2,7 bedzie dobre do jakiejs Vki(tylko Quattro):whistling: 1BE jest sztywne ale bez przesady:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co , mam sobie darowac do 1.8t zawieszenie od S4 ? i nie mam Q na pokladzie.. oska zwykla

dobieraja do wagi... to czemu 1be jest montowane w 3.0 tdi ?

ale poza zmiana twardosci moglaby isc troszke w dol ...

zrozum ze 1BE nie jest równe kolejnemu 1BE z innego silnika:facepalm:

chcesz 1BE, kup 1BE z twojej wersji silnikowej, mało tego nadwozie też jest ważne:wink: moze same przednie amory od S4 by cos daly wiecej w sztywnosci ale na sprezynach 1BE z 1,8t a nie S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że znalezienie używanego zestawu pod swój konkretny model będzie strzasznie ciężko. Najlepiej wejdź w dział "sprzedam" i pytaj gości którzy obracają częściami. Może coś akurat bedzie na stanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do kolegi Puma, miał gwinty Super Sporta w dobrej cenie. Jeśli chodzi o springi to ja miałem Eibacha Pro Kit -30mm, amorki bilstein i byłem zadowolony. Co nowe to nowe a 1BE będziesz miał przechodzone trochę :wink: Jeśli chcesz szybciej w zakrętach pojeździć to nawet się nie zastanawiaj tylko kup gwint :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gwincie wyregulujesz jak chcesz, -30mm to wcale nie tak dużo, eibach jest w miarę komfortowy, springi progresywne, nie odczułem nic na stracie komfortu, przeglądnij mój wątek i zobaczysz jak stała, wcale nisko nie było:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-aeb-niunia-;-176318/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 17cali optymalne jest -30. szpara na 2 palce, 1BE przy tym wydaje sie kozą:whistling: dobrać tylko dobre amortyzatory i będziesz zadowolony:wink: z tym że koszty wyjdą jak kupno niskobudżetowego gwintu, a im wyzej ustawiony gwint tym twardziej:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w rozsądnych pieniądzach możecie zaproponować do 1.9tdi 110km avant(coś w okolicach -30)ciekawi mnie jakie springi wg.was lepsze eibach czy mts?i pytanie kolejne... mam sprężyny oznaczone z tyłu 3 zielonymi kropkami a z przodu 2 żółtawe(czy pomarańczowe)i trzecia jakaś inna nie pamiętam,nie wiem co to za sprężyny takie auto już kupiłem na naklejce pisze 1 BA i czy chcąc założyć -30 to obniży się o 30mm względem tego co mam teraz?tak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.Zaproponujciecoś do mojego AHU.Myślę żeby na razie zmienić springi, a dopiero później amorki.Raczej zdroworozsądkowo coś max. -35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...