Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie dziala tylna wycieraczka. Jak ją zdjąć?


luknewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym ze nagle przestala dzialać tylnia wycieraczka w avancie. Zatrzymałą sie w połowie i po jej właczaniu przesówa sie ze 2 cm i stoi i tak za kazdym razem, uruchomie ja przesunie sie 2 cm i stoi. Co to może być? Chce ściągnąc ramie wycieraczki zeby dostać sie do silniczka ale nie moge go zdjac. Czy mam to ramie ciagnąć na siłe czy może odkrecać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by to profesjonalnie zrobić trzeba użyć ściągacza :naughty: proponuję użyć jakiegoś preparatu penetrującego kilka razy i najlepiej odczekać kilka godzin... powinno odpuścić. Co do mechanizmu to pewnie go szlak trafił od nieszczelności lub starości, trzeba tapicerę zdjąć i będzie wiadomo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczke zdjełem :) Tapicerke również, rozebralem mechanizm i wyglada OK, ten bolec na ktorym osadzona jest wycieraczka kreci sie bez oporu. Dziwne jest to ze zauwazylem teraz ze przy kazdym przekreceniu kluczyka w stacyjce wycieraczka przesówa sie sama o ok 1 cm. Czy do wycieraczki sa jeszcze jakies przekazniki czy cos? Co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek za kazdym przekreceniem kluczyka robi maly obrót tak ze wycieraczke drgnie ok 1 cm niewazne czy wlaczona czy wylaczona za kazdym odpaleniem auta przemieszcza mi sie po troche wycieraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wewnątrz mechanizmu jest bardzo dużo brudu i dlatego wycieraczka ma problem z prawidłowym działaniem, coś ją blokuje. U mnie po rozebraniu mechanizmu wyglądało to tak:

DSC02696.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona manetka nie może być powodem takich "checy " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...