Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 2.0tdi multitronic 7 biegów hałas przy odpalaniu na ciepłym


vadispila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o jakąś pomoc, od dłuższego czasu mam hałas podczas odpapania auta, wyłacznie z ciepłym silnikiem i wyłacznie podczas rozruchu.

Audi A4 2007 rok model B7 automat 7 biegowy multitronik.

Przebieg oryginalny 105tys km.

Kiedyś po naprawie powypadkowej tarła mi jakaś blaszka przy rozruszniku ponoć , tarła ciągle , ale hałasu nie było, obecnie to mechanik blaszkę niby poprawił, może podgiął , niewiem.

Ale blaszka nie obciera podczas pracy , za to hałas przy próbie rozruchu. Naprawde taki jakby rozrusznik nie trafiał na zęby itp. Ale wyłącznie na ciepłym silniku.

Może ktoś z Was już to miał ?

Kiedyś temat spotkałem w innej A4 dokładnie identyczny. Więc sądzę że to raczej częsty przypadek. Ale tamta sztuka miała manuala i wówczas sądziłem że to dwumasa. Może sie myle,ale w konfiguracji z multitronikiem chyba dwumasy brak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasa w automatach tez jest ale to inna bajka, mysle ze nie jest to zwiazane z skrzynia ale jesli auto ma na prawde 105 tys przelotu chodz w to watpie chyba ze jest to jakas perelka od dziadka to wypadalo by i tak wymienic olej w multi koszt mniej wiecej 600-800 zl ale co 90 tys trzeba tego dokonac, to tak na zas zebys spal spokojnie i uzytkowa ta skrzynie bez problemowo, co do tego halasu to takze stawialbym na rozrusznik moze jak ta blaszka tyle czasu tarla to narobila w nim malego spustoszenia i moze sie uslizgac, rozruszniki sa do naprawy wiec jak mozesz to zdejmi go i daj jakiemus elektromechanikowi do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o jakąś pomoc, od dłuższego czasu mam hałas podczas odpapania auta, wyłacznie z ciepłym silnikiem i wyłacznie podczas rozruchu.

Audi A4 2007 rok model B7 automat 7 biegowy multitronik.

Przebieg oryginalny 105tys km.

Uzupelnij słoneczko swoj profil... to moze bedzie mozna pomóc Ci cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas chłopaki, dwumas. :wink:

Możesz miec problem z bendixem rozrusznika.

Dwumas raczej będzie się odzywał przy wyłaczaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...