Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1BE, a zamiana na standartowe


michalex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie:hi:

Mam takie pytanie odnośnie zawiechy 1BE. Chodzi o to, że chcę zmienić na normalne (miększe)

Czy wystarczy jak zmienię same sprężyny? czy dodatkowo muszę jeszcze wymieniać amory??

i rozumiem, że po takim zabiegu gablota będzie wyżej siedziała, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz amortyzatory typowe do 1 BE to musisz koniecznie amortyzatory wymienić ( + sprężyny) . Amorki do 1 BE są o skróconym skoku i wymiana spręzyn nic nie daje. Auto po takim zabiegu powinno isć 2 cm do góry ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam to samo chce też zmienić zawieszenie na wyże bo zaczepiam często:) wiesz może jaki to jest koszt chodzi mi o nowe części. Od gleby do zderzaka mam jakieś 10 cm to bardzo mało jak dla mnie. Telefon mi nawet nie wchodzi. Chyba nie jest to zawieszenie seryjnie od ski bo za nisko siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam to samo chce też zmienić zawieszenie na wyże bo zaczepiam często:) wiesz może jaki to jest koszt chodzi mi o nowe części. Od gleby do zderzaka mam jakieś 10 cm to bardzo mało jak dla mnie. Telefon mi nawet nie wchodzi. Chyba nie jest to zawieszenie seryjnie od ski bo za nisko siedzi.

koszty? na alledrogo takie graty powinny Cię wynieść ok 800-1000zł za nowiutkie 4 amorki i 4 sprężynki + ew. wymiana. Trochę sporo:kwasny:

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ----------

Ja mam 1be w quattro, ceny amorków masakra... Też myślę o zmianie na normalne

a rozglądasz się już za jakimiś gratami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj z ciekawości sprawdziłem moje zawieszenie to 1BV a nie 1BE. Tak się zastanawiam czy wymieniać? Auto siedzi naprawdę nisko, jest mega sztywne, na razie mi to nie przeszkadza ale co będzie w zimę? mogło by te 20mm być wyżej i bardziej miękkie. Na razie się nie rozglądałem ale coś już powoli myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tak... może 1be by bardziej mi odpowiadało bym musiał zobaczyć u kogoś bo na tym co mam to tragedia ale wyglądem nadrabia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nasze drogi i 1BA nie wyrabia. Na wysokość jest ok, jak dla mnie w sam raz ale zastanawiam się jak je prosto zmiękczyć żeby tak wszystko nie waliło jak się jedzie po tych "autostradach":kwasny: Teraz mam felgi 16" i oponki 205x55x16. W planach mam zamianę kółek na 15" i 195x65. Zawsze niech wyższa opona przejmie trochę więcej uderzeń od wertepów niż zawieszenie i buda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1be + 17/235/45/17 i jest duzy komfoert moze macie po prostu te zawiechy w salbym stanie technczinym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori 1BV,

i właśnie trochę posypał mi się ten zawias i czas na naprawę...... i właśnie się zastanawiam co robić, wkładać komplet lemfordera podobno dodatkowo utwardzany dedykowany dla 1BV, a może zwykły zestaw wahaczy lemfordera (jest znacznie tańszy) i wtedy miałbym chyba 1BE

no i drugi problem, jakie amortyzatory dobrać..... ? (chce zmienić cały komplet)

sprężyny do 1BE i 1BV są takie same podobno,

więc różnica w twardości 1BV i 1BE dają chyba tylko amortyzatory.....

a np w katalogu sachsa jest chyba tylko jeden pasujący amor sachs sports czy jakoś tak do zawieszenia obniżonego...

i pytanie brzmi - to jest uniwersalny amor do 1BV i 1 BE ? czy tylko do któregoś z nich ?

ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori 1BV,

i właśnie trochę posypał mi się ten zawias i czas na naprawę...... i właśnie się zastanawiam co robić, wkładać komplet lemfordera podobno dodatkowo utwardzany dedykowany dla 1BV, a może zwykły zestaw wahaczy lemfordera (jest znacznie tańszy) i wtedy miałbym chyba 1BE

no i drugi problem, jakie amortyzatory dobrać..... ? (chce zmienić cały komplet)

sprężyny do 1BE i 1BV są takie same podobno,

więc różnica w twardości 1BV i 1BE dają chyba tylko amortyzatory.....

a np w katalogu sachsa jest chyba tylko jeden pasujący amor sachs sports czy jakoś tak do zawieszenia obniżonego...

i pytanie brzmi - to jest uniwersalny amor do 1BV i 1 BE ? czy tylko do któregoś z nich ?

ktoś coś wie na ten temat ?

Radzę Ci nie kombinować, bo możesz być zaskoczony jak auto podniesie Ci się do góry po zmianie na zwykłe amory.

Szukaj amortyzatorów Monroe dla zawieszenia sportowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, o zwykłych amorach nie ma mowy,

zresztą przy sprężynach 1BV to amory długo by nie pochodziły chyba.

akurat wolałbym coś np z Sachsa itp za Monroe nie przepadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia odnośnie zamiany ori 1BE na 1BA??

Raczej każdy zmienia z 1BA na 1BV i to zawsze jest loteria. Nikt Ci nie doradzi na 100% jakie sprężyny dobrać, a w Twoim przypadku jeszcze amory trzeba by zmieniać:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia odnośnie zamiany ori 1BE na 1BA??

W Twoim wypadku to szukałbym po prostu amorów i sprężyn ori 1BA o takiej samej kategorii wagowej jak masz obecnie. Wtedy powinno się podnieść o 2cm + mniejsza twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadza ale co będzie w zimę? mogło by te 20mm być wyżej i bardziej miękkie.

Ja mam 1BV i na zimę kupiłem opony 225/55R16 w związku z czym mam 1 cm wyżej auto niż na letnich oraz wyższy profil na ewentualne dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz amortyzatory typowe do 1 BE to musisz koniecznie amortyzatory wymienić ( + sprężyny) . Amorki do 1 BE są o skróconym skoku i wymiana spręzyn nic nie daje. Auto po takim zabiegu powinno isć 2 cm do góry ....

Skok sprezyny w 1ba i 1be jest taki sam i jak wymienisz sama sprezyne z 1ba na 1be to auto siadzie pod warunkiem ze nie bedzie zbyt duzej roznicy klas klasy wagowej.Ja tak robiłem w swojej b6,a kolega w b6 z 1be na 1ba.Ja jestem zadowolony bo auto siadło i jest sztywne ale kolega nie bardzo bo auto sie podniosło ale stalo sie miekkie i teraz zle mu sie jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ...jakby ktoś chciał, jestem chętny na zamianę na 1BE lub 1BV. Obecnie posiadam 1BA kat wag. przód 9 tył 10 i chciałbym opuścić go niżej. Podkreślam że mam zawieszenie w bdb. stanie i też takie chciałbym otrzymać przy ewentualnej zamianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...