Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie do budowlancow- gruntowanie scian...


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czym zagruntowac swiezo polozona gladz- zielonego sheetrocka, dotartego i odpylonego, bo slyszalem juz tyle koncepcji ze boli glowa(gladz polozona na tynk maszynowy gipsowy):

1. uni grunt plus farba 15:85 albo druga wersja 50:50 i na to farba finalna

2. najpierw rozcienczony grunt 50% na to podkladowa sniezka i na koniec finalna

3. sama sniezka grunt

4. uni grunt bez rozcienczania i na to dwa razy tania farba

Ogolnie kazdy fachowiec ma swoja opinie na ten temat, mowiac ze inne koncepcje sa bez sensu.

Z tego co slysze u domoroslych malarzy a pytalem juz wielu- gruntuja albo zwykla farba, albo unigrunt z farba, zas "profesjonalisci" szydza z tej metody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowalem wiele lat w budownictwie, ale nie trzeba byc fachowcem zeby zrozumiec ze grunt jest do gruntowania a farba do malowanie.owszem, roznie fachowcy robią.kombinacji jest wiele. moja rada sprawdzona przez wiele lat,

1.unigrunt, jesli jest koncentrat to rozcienczyc troche z wodą lub taki najtanszy bez rozcienczania.

2. farba, 1 warstwa, drobne poprawki gipsowe bo zawsze cos drobnego wyjdzie i na to 2 warstwa na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, pod farbę zagruntować wypadałoby, tutaj użyj najtańszego gruntu, chociaż nie lubie castoramy to polece ci ten najtańszy w niej dostępny, ewentualnie atlas wprowadził grunt pod farby, taki niebieskawy kolor, tylko nie pomyl z tym białym atlasowskim unigruntem bo jest stanowczo pod farbe za mocny, ogólnie zasada prosta delikatny zwykły grunt i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to oznacza, żeby sobie "szkła" z tej gładzi nie zrobić i nie ma co przesadzac jeśli chodzi o grunt pod farbe. Nie wychodzić z założenia że nie bd rozcieńczał jak piszą bo bd mocniejsze i lepsze - bo co za dużo to nie zdrowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to będzie optymalnie- 2. najpierw rozcienczony grunt 50% na to podkładowa śnieżka i na koniec finalna.

Chociaż sama śnieżka grunt + farba finalna też powinno wystarczyć jeśli tylko tą śnieżką będzie dokładnie pomalowane.

U mnie ekipa od gładzi zagruntowała samą śnieżką gruntującą w dodatku rozcieńczoną i niebardzo dokładnie i później miałem problemy z równym pomalowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowlańcem nie jestem ale powiem Ci z mojego doświadczenia jak wyszło u mnie. Kładłem wszędzie karto-gipsy, wiadomo łączenia gładzią, wszystko przeleciałem uni-gruntem a potem z racji że całość jest biała to 3 warstwy Duluxa acryl matt i wyszło rewelacyjnie :wink: Próbowałem kilku rodzai farb i ten Dulux był najlepszy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz malował duluxem kup sobie grunt duluxa trochę kosztuje ale bardzo dobrze się po nim maluje ,jeśli chodzi o tanie grunty to odradzam bo to woda zabarwiona na biało i gęste farby mogą się łuszczyć na ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowalem wiele lat w budownictwie, ale nie trzeba byc fachowcem zeby zrozumiec ze grunt jest do gruntowania a farba do malowanie.owszem, roznie fachowcy robią.kombinacji jest wiele. moja rada sprawdzona przez wiele lat,

1.unigrunt, jesli jest koncentrat to rozcienczyc troche z wodą lub taki najtanszy bez rozcienczania.

2. farba, 1 warstwa, drobne poprawki gipsowe bo zawsze cos drobnego wyjdzie i na to 2 warstwa na gotowo.

i ja się pod tym podpisze, choć nie twierdzę, ze inne metody są złe- są inne, stosowane przez innych ludzi, bo pracując w innych Krajach-spotkałem się z wieloma technikami, czy to malowanie, czy tynkowanie... dodam tylko, że warto zostawić grunt do całkowitego wyschnięcia, wtedy mocno zwiąże, choć w UK spotkałem się z metodą malowania i tynkowania na mokry grunt, ale tylko na "świeże" tynki- tworzy się jednolita struktura pomiędzy ścianą, a warstwą farby- coś, jakby do farby dodany grunt...:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...