Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odkręceniem świec.


maniek990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem w swojej Audi wymienić świece i dwóch lokalnych mechaników nie podjęło się ponieważ nie da się ich wykręcić. Boją się że mogą uszkodzić gwint w głowicy a to już grubsza naprawa i bardziej czasochłonna a ja potrzebuję samochód. Pewnie przy poprzedniej wymianie dokręcił ktoś kluczem zwykłym a nie dynamometrycznym.

Czy ktoś przerabiał już taki temat?

Próbować odkręcał na ciepłym czy zimnym silniku? Czy są jakieś płyny, spray które pomogłyby o odkręceniu?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej troszke oleju silnikowego w gniazda. Tak zeby gwint przesmarował sie w trakcie pracy silnika. Jeździj tak kilka dni i spróbuj odkręcic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej lepiej naftą na noc i spróbuj rano odkręcić. Ale tej nafty to tak z umiarem ;)

Lepiej chyba na zimnym próbować odkręcać. Od ciepłego materiał świec "puchnie" bardziej niż aluminium głowicy, stąd odkręca się i przykręca na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykręcaj na ciepłym bo gwint głowicy uszkodzisz. Chyba, że ktoś przed tobą na ciepłym wymieniał świece i za mocno dokręcił. To wtedy zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciepłym nawet nie próbuj odkręcać. Tylko na zimnym, można spróbować podlać je jakimś penetrantem i liczyć że się odkręcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej klucz obmyka teraz to dopiero będzie problem zobacz co się wyrobiło czy klucz czy świeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcaj śmiało............w końcu i tak musisz odkręcić świece, nie będziesz przecież jeździł na jednych świecach przez pięć lat.........żaden środek penetracyjny nie pomaga, na świecy jest metalowa uszczelka która nie pozwoli na dostawanie się jakichkolwiek cieczy.........trzeba mieć nadzieję, że poprzedni właściciel nie wkręcił świec na klej (bo np miał zrąbany gwint w głowicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz na świecy na pewno nie przeskakuje i świeca chyba się pomału odkręca jednak bardzo ciężko idzie, no i te trzaski podczas odkręcania.

Wiem że świece muszę wymienić jednak drugi samochód będe miał dopiero za 2 tyg i nie chciałbym zostać bez samochodu gdyby się okazało, że trzeba podnieść głowicę do góry :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., że trzeba podnieść głowicę do góry :kwasny:

lub kupić dobrą używkę bo ta może zostać bez gwintów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej uszczelki na świecy to nie mogę sie zgodzić. Miałem wyciek oleju uszczelką pokrywy, olej wlał sie w gniazda świec i był problem z równą pracą silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...