Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z uruchomieniem


tommy77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem auta. Po przekręceniu kluczyka na pozycję start zapalają się kontrolki ale silnik nie odpala , nie kręci nawet rozrusznik , jest cisza. Po kilku próbach odpala jak by nigdy nic. Są dni kiedy pali normalnie za pierwszym razem , a czasami potrzeba kilku prób aby odpalił. Czy to kostka stacyjki daje o sobie znać czy może immo? Po podłączeniu komputera , nic nie wykazało. Nie wiem czy to będzie miało jakieś znaczenie , ale nasiliło się to gdy padł mi komputer Fis , nic nie wyświetla tylko trzy kreski działowe. Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było immo, to najprawdopodobniej odpalał by Ci bez problemu, tylko po kilku sekundach gasł, więc to bym raczej wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kostka stacyjki. Szwankujące immo by się objawiało tak jak Kornel napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ta kostka , albo jeszcze coś innego

---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:33 ----------

kostka była wymieniana jakieś 2 miesiące temu , coś mam pecha do tych kostek. Jestem za granicą , mam nadzieje że wytrzyma do powrotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to był jakiś tańszy zamiennik, to mogą się dziać takie cyrki. A to szybko padają, a to powodują problemy z wyłączaniem napięcia po stacyjce i załączaniem blokady kierownicy - nie 'odskakują' po wyciągnięciu kluczyka. Jedne trafią się dobre, inne lipne - zależy jak się chińskie małe rączki przyłożą. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka 100% mialem to samo. Tyko u mnie dodatkowo rozsypal sie taki bolec ktory kreci kostka i nic nie dzialalo nawet zaplon:facepalm: musialem razem ztym wymienic cala stacyjke :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i problem rozwiązany - okazało się że było jakieś zwarcie na przewodzie od akumulatora , jakieś przebicie , ponadto kostka stacyjki okazała się sprawna - wymienione również szczotki rozrusznika - autko odżyło dzięki chłopaki za pomoc :) kończę temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, powiem Ci ze ja teraz mam podobny problem jeśli chodzi o zapalanie auta. Też czasem jak włoże kluczyk to nie zakręci, za 4,5 razem zapali normalnie. Jedni mówili że to kostka stacyjki, a tutaj dowiedziałem się ze to może być jakiś kabel? o jakim tym kablu mówisz? jeśli jescze pamietasz tą sprawę to daj znac, dzieki za pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...