Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tylnym zawieszeniem


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tylnym zawieszeniem ponieważ gdy jade po dziurach to czuje ze lekko rzuca mi tyłkiem lecz gdy jade z trzema osobami z tyłu taki objaw nie występuje. Jest jeszcze mały luz gdy chwycę za tylne koło. Sciągnąłem dzisiaj kolo i zauważylem ze lewy amortyzator jest ulany w oleju. Czy to wina amortyzatora ze rzuca tyłkiem ? czy moze tuleja ? albo łożysko do wymiany ? jak jade na rownej nawierzchni 140-150km/h ten objaw nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Lewy tylny wylał, więc założyłem nowy komplet na tył i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachsy są w miarę dobre i tanie. Sprawdź też tuleje belki bo jak są zerwane to zaczyna zarzucać tyłkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Touringach Sachs'a śmigam od dwóch lat mniej więcej( zrobiłem ok.80 tys. km) i jest dobrze póki co. Niektórzy KYB'e polecają. Cenowo podobnie wychodzi raczej.

A co do sprężyn, to jak są całe i nie klapnęły, to już tylko Twoje widzimisie. Ja jeżdżę na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem. w piatek moze przyjdzie to załoze. mam jeszcze pytanie poniewaz mam lekki luz na tylnych kołach, dokrecałem dzisiaj lozyska oczywiscie ostroznie zeby kolo krecilo sie swobodnie. i teraz tak jak samochod postoi i lozyska ostygna luz sie pojawia a gdy przejade pare kilometrów i sprawdze luz to go nie ma. dodam ze lozyska nie bucza ani nic z tych rzeczy czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj amorki na Sachs i jak ręką odjął. Na przeglądzie wykazało mi ze lewy tylni ma 1% sprawności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a ile płaciłes za wymiane amorków?? Bo dzis byłem na wymianie tulei i łozysk z tyłu i jeszcze okazało sie ze prawy tylny ma sprawnosci 2 %:grin: teraz czeka mnie wymiana amorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wymieniałem :)

Tylko jak chcesz samemu wymieniać to radze Ci zebys sie zaopatrzyl w sciski do spręzyn inaczej nie wymienisz :) cos takiego jak tutaj w 13 minucie VW Jetta Tdi Front Strut Replacement - YouTube Jest to banalne lecz najlepiej robić to w dwie osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sam sie z tym nie bede grzebał. a po za tym czasu nie mam a w niedziele to nie wypada robic:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do seryjnego amora moge zalozyc sportowe sprezyny?

tak, nic się nie stanie jak założysz 1BE albo jakieś -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, czy ktos może sprawdzić mi numer katalogowy amortyzatorów na tył do mojego numeru VIN?

Pytam bo jak dzwonię do sklepów i pytam o amorki do mojej A4 to mówią że wystepują dwa rodzaje i trzeba szukać po numerze VIN, normalnie Sachsa kosztują 340 z odbojami i osłonami a mi próbują wcisnąć też Sascha za 560 same amorki i mówią że takie właśnie idą do mojej furki. Z góry dzieki za pomoc.

---------- Post dopisany at 16:38 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

Numer VIN: WAUZZZ8DZXA254720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na geometrii i mechanik mowi mi ze zle mam zalozone amortyzatory z tylu. Amortyzatory+osłony+odboje na tył SACHS AUDI A4 B5 (2472172158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. kupiłem takie tak jak polecaliscie. chodzi mu o to ze amortyzator siedzi na tym plastiku a nie na kielichu. prosze o pomoc bo amorka mam juz wyjetego i nie wiem co robic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...