Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skyrznia 6-tka zamiast 5-tki 1.8T


psychol1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanowne grono, ostatnio wpadłem na pomysł zmiany skrzyni w mojej A4 1.8T z 5-ki na 6-ke. Mam pytanie czy ktoś przeprowadzał taki zabieg? Jest to możliwe? jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe na pewno jest i problemów też być nie powinno. Też się nad tym zastanawiałem bo u siebie mam wrażenie jakby brakowało jeszcze jednego biegu, mam 3tys obrotów przy 110km/h. W poprzednim aucie też benzyna miałem 2,5tys przy 120km/h.

Kwestia sensowności bo jak dla mnie najistotniejsze jest przełożenie na ostatnim biegu. A skrzynia 6-tka ma to samo przełożenie na 6-ce co 5-na 5-tce. Tyle że więcej biegów do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo wrażenie że brakuje tego jednego biegu, na trasie wrzuciłbym sobie 6 i spokojnie można by mknąć sobie z 130 przy niższych obrotach. Wtedy też spalanie jest mniejsze no i chyba też lepiej dla silnika że nie wpada na tak wysokie obroty. A interesowałeś się może o koszt takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty to głównie koszt skrzyni bo mocowania i przeguby to pewnie to samo. Tyle że jak już pisałem nie ma to większego sensu, analizując dane skrzynie 5 i 6-cio biegowe mają te same przełożenia na ostatnich biegach a więc czy to będzie 5tka czy 6tka to i tak będzie brakować kolejnego biegu. Tylko tyle że mając 6tkę mamy o jeden bieg więcej do dyspozycji jak ktoś lubi wachlować biegami:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...