Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak podlączyc fotele elektryczne + podgrzewanie ?


loco87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam elektryczne fotele z modelu po lifcie (99`) (przycisk jakby przod tyl - moze pompowanie twardosc lędzwi bo nie mam tego na galce?) najprawdopodobniej z funkcja podgrzewania. Jak przeciągnąc do tego instalacje ? Zaznaczam ze sa tam airbagi takze nie chcialbym tam czegos popieprzyc (oczywiscie air bagow nie podlanczam) Moge zrobic zdjęcie wtyczki jest tam sporo kabli. Może Ktos mogłby mi pomoc ?

Mam tez dodatkową sprawe. Siedzenie pasażera mi sie kiwa cale. Widzę ze po stronie keirowcy jest takie mydelko smarujące a po pasazera nie.... ono chyba stabilizuje ślizg i przez to fotel sie nie rusza. Bo jak tam wsadzilem byle co to juz sie mi to nie ruszalo. Da sie to gdzies zakupic ?

Proszę o pomoc...

Loco[br]Dopisany: 24 Maj 2008, 17:01 _________________________________________________ :hi: :hi:

Nikt nie zna rozpisu wtyczek tych na dole pod siedzeniem.... ? To nie moze byc az tak trudne... zasilanie podciagnac od zapalniczki dobrac odpowiedni bezpiecznik przeciągnąc instalacje.... Potrzebuje tylko znac co omijac z daleka (poduszki boczne) a ktore piny w określony sposób wykozystac...

Mam nadzieje że Ktoś pomoże... :)[br]Dopisany: 25 Maj 2008, 18:03 _________________________________________________Nikt nie ma chociażby schematu elektrycznego.... :kox::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jednak to jest dosc trudne i nie wystarczy tylko podprowadzic +12, podgrzewanie foteli sterowane jest pradem o roznej mocy w zaleznosci do tego jak bardzo chcesz ze by ci grzalo w tylek, musisz do tego dokupic jeszcze panel sterujacy grzeniem foteli i najlepiej by bylo jak bys kupil ori wiazke, do podgrzewania jest wtyczka koloru zielonego pod siedzeniem, do airbagow zólta a do ustawiania ledzwi chyba fioletowa, a co do ustwienia ledzwi to nie pamietam ile bylo kabelko wroce do domu ci napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem sterowanie moca nie odbywa sie w pokretłach sterowania na pulpicie srodkowym ? ? Gdzie normalnie siedzy ten modul? Wtyczki mak z kablami tylko poucinane wiec spokojnie moge sie podlanczac musialbym miec tylko rozpiske pinow. El. siedzenia mogę dołożyc zalezało by mi najbardziej na tej el. foteli (air bagow nie ruszam ni hu hu) Bo reg. lędzwi nie mam na galce na plasticzku z boczku jest przycisk przod-tyl <== to sa lędzwie ?[br]Dopisany: 26 Maj 2008, 16:53 _________________________________________________ :hi: :hi:

Porobilem fotki

63c04aec2937fbde.jpg

6ec83964c5e0faa8.jpg

13c1d80db5f81221.jpg

Może teraz cos Komus to wiecej da i będzie mi mógł pomóc ?

ps. To fotele najprawdopodobniej z a4(bo chyba z a6 nie wejda)... rok prod. foteli to 99

i czy to takie mydelko smarujące ktore jest na na przodzie "płozy" srodkowej nazywane jest ślizgiem ? [br]Dopisany: 27 Maj 2008, 21:16 _________________________________________________hymmm nikt dalej nic nie wie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak fotele masz na bank z a4, i ten przycisk z boku jest do regulacji ledzwi... mam rozumiec ze kostki w siedzeniu masz wszystki tak? a poucinane masz od instalacji samochodu ?? tylko czy od podgrzewania czy ustawiania ledzwi ? powiedz jakie masz kolory tych kabelkow to ci pozniej napisze ktore idą do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fotele sa z a4 z 99`. Sa tam airbagi takze przypadkiem nie chcialbym czegos omylkowo podpiąc ( to priorytet).... Podgrzewania chyba nie ma ale uciac sobie glowy nie dam (narazie sobie to odpuszczam- chyba zbyt duzo roboty z tym...) Jest tak jak mówisz reg. lędzwi widzialem tam silniczek (po zdjeciu tej "oslony" z tylu siedzenia) Sa tylko te 2 kostki przy siedzeniu. Instalacja jest wyprowadzona kostkami z siedzenia i ucięta na wysokosci dolnej tapicerki (wykaldziny poprostu) takze kostki mam z dyni kabelkologia tez, pozostaje przeciagniecie kabli i podpięcie w odpowiednie miejsca (tak mi się wydaje...)

Już Ci mowie ktora kostka ma jakie kable (Kostek znalazlem tylko 2 - byly opcje z el. reg. lędzwi bez podgrzewania...? ):

- kostka żółto fioletowa => 3 kable : BRĄZOWY(JAK KTO WOLI SŁOMKOWY SRAKOWY), BIAŁO NIEBIESKI, BIAŁO BRĄZOWY (SRAKOWY/SŁOMKOWY)

- kostka czerwona => 2 kable(one są grubsze): COŚ ALA BRĄZ/SRAKA, CZERWONO NIEBIESKI.

Mam nadzieje ze teraz temat ładnie ruszy do przodu :):cool: :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz troszche zamieszales nie bardzo rozumiem dalej gdzie masz te kabelki uciete, ze zdjec wynika ze kostki od siedzenia i od instalacji samochodu masz kompletne. Na zdjeciu nr 1 sa kostki meskie i one sa od siedzenia, a na zdj nr 2 masz kostki zenskie i sa one od instalacji samochodu, wiec mam rozumiec ze kabelki do kostek zenskich masz uciete gdzeis przy podlodze autka tak ? dobrze by bylo jak bys fotke walnal w ktorym miejscu masz te kable uciete i jak to wyglada.

Kostka zolto- fioletowa = airbag

kostka czerwona = ustawianie ledzwi

Jesli chodzi o podgrzewanie to tego raczej napewno twoje siedzenia nie posiadaja, bo do podgrzewania musial bys miec jeszcze jedna kostke zielona z 4 kabelkami,

jesli chodzi ci o te "mydelko" to masz racje jest to slizg zakladasz go na mocowanie fotele i na to kladziesz dopiero prowadnice fotela, takie slizgi powinienes miec takze na tylnich prowadnicach, jesli tego nie masz to ci sie fotel napewno bedzie ruszal i napewno ciezko przesuwal. sprawdz sobie wszystkie slizgi czy nie masz powycieranych juz i w razie czego kup sobie komplecik koszt tego nie jest taki duzy ktos cos pisal wczesniej ze 70 zl w aso na dwa fotele, masz tutaj numery: 893 881 203

893 881 203 A

435 881 203 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Wielkie dzięki za te numerki częsci !! Potrzebuje tylko jeden przedni do fotela pasażera.

Co do kostek :

- Z siedzen wychodza 2 kostki tak jak na zdjęciu. Kable sa uciete na wysokosci 15cm (jedna jak i droga).

kostka czerwona = ustawianie ledzwi Tam sa 2 kable. Gdzie je podpiąć ? Trzeba dawac jakis bezpiecznik ? Jak to wyglada od strony techniczno manualnej. Jak to wykonac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec sprawa jest prosta jesli chodzi o el. ustwianie ledzwi, czerwony z niebieski to nic innego jak plus, brązowy to masa, plusa proponuje podciagnac ze skrzynki bezpiecznikow, kabelek mozesz puscic pod progiem kierowcy do miejsca gdzie sa bezpieczniki, przekazniki itd....musisz sciagnac oslony pod kolumna kierownicza (4 srubki)i szukaj plusa ktory bedzie podawal napiecie po przekreceniu kluczyka (bedzie to ktorys z czerwonych grubszych kabelkow) a minus to obojetnie gdzie, np jak bedziesz ciagnal plusa to musisz sciagnac oslony progowe i ta oslone na slupku przednim (tam gdzie sie maske otwiera) i pod ta oslona jest dobre miejsce ze by przykrecic kabelek z masa :) a airbag to tez nic trudnego o ile miales w aucie wczesniej poduszki boczne , jesli takowych nie bylo to ich nie podepniesz :)[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 17:28 _________________________________________________a co do bezpiecznika jesli wepniesz sie przed puszka bezpiecznikow to musisz go dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) :> :>

Możesz mi tylko zdradzic jeszcze jeden sekret... Jak dostac sie do tych progow? tzn jak sie zdejmuje te plastiki zeby przeciagnac tamtedy instalacje? Bo juz probowalem i trodno mi to idzie...

A będzie mi to i tak potrsebne przy ciagnieciu instalacji CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:

jako pierwsze sciagnij ta oslone na przednim slupku (tam gdzie otwieranie maski) jest na dwóch wkretach i schodzi elegancko i w tedy ukaże ci sie przedni koniec tej oslony progowej i ja trzeba po prostu z wyczuciem wyciagnac do gory ale mysle ze nawet nie musisz tego sciagac bo kabel mozesz latwo wciasnac pod ten prog od spodu . ja tak puszczalem przez caly bok kabel od anteny CB i wszedl elegancko wiec taki wejdzie tym bardziej. Tylko w tedy bedziesz mial problem jak puscic kabel z pod siedzenia do progu tak ze by go widac nie bylo ?? jesli ci taki kabelek nie przeszkadza bo w sumie i tak by go malo co bylo widac to nie masz problemu z progiem ale jesli chcesz zrobic tak jak jest to oryginalnie ze by go widac kompletnie nie bylo to musisz go puscic pod wykladzina a to sie wiaze niestety ze sciagnieciem osloby progowej i nie jestem pewien czy nie trzeba tez sciagnac oslony slupka srodkowego.

Jest jeszcze jeden myk - mozesz puscic kable pod tunelem srodkowym, tez bez problemu wcisniesz je od spodu pociagniesz do samego przodu a pozniej to i tak musisz sciagnac oslone pod kierownica tak ze tam go gdzies sobie juz podwisisz :) ale to juz lezy w twojej gesti ktora opcje wybierzesz :)[br]Dopisany: 29 Maj 2008, 18:56 _________________________________________________tylko pamietaj wszstko dobrze polutuj nie skrecaj kabli na krotko i pozniej dobrze zaizoluj , aha i zostaw sobie troche tego kabelka pod siedzeniem bo musisz wziasc pod uwage ze siedzenie bedziesz przesuwal i ze by ci sie nic nie pourywało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady super opis :):tongue4: W łikendzik sobie wpadne do auta i cos przyrezuje :kox:

Musi byc jak w orginale :] Mam siedzonka z s4 lub rs4 (tzn widzialem juz pare s i jednego rs-a ktore mialy identyczne fotele jak te ktore mam) także chcę to wykonać na tiptop. Juz sa nieco podprane musze jeszcze zerwac napisy air bag i zawiesc auto do tapicera ktory ladnie wszytsko wykonczy (mam pekniety szew + po zerwaniu napisow airbag z siedzen zostana 3 male otworki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

mam problem z tym samym zagadnieniem - poszukuje czerwonej wtyczki (od instalacji samochodu) jednakze nigdzie na allegro nie moge znalezc calej wiazki a w ASO Wroclaw nie moga namierzyc numeru tej kostki.

Poratuje ktos numerkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...