Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompo wtryskiwacze - potrzebna pomoc - pilne


molderrr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za posty

Jutro postaram się podłączyć do komputera.

nie wiem jaki mam silnik, musiałem jakiś podać ponieważ nie zaktualizował by mi na forum.

Z oględzin silnika wiem że to jest AVF.

Pompowtryskiwacze mam CB. Czy mogę kupić inny rodzaj pomowtrysków czy muszę dokładnie szukać modeli z tym znakiem - przyznam że jest ciężko na allegro.

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

Może numer nadwozia pomoże:

WAUZZZ8E03A241988-Z DOWODU REJESTRACYJNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze mam CB.

Witaj

Z tego co ja sie orientuje, to nie ma takich pompowtryskiwaczy o symbolu CB

A napewno to nie sa PD do silnika AVF...

Ja znam z takimi oznaczeniami... 073 - AA,AL,AJ,AR,BX,BA,FX,EX...

Ale moze sie myle.

A poza tym zrob wkoncu logi.

PS. I skad wiesz ze to AVF...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowtryskiwacze mam CB.

Witaj

Z tego co ja sie orientuje, to nie ma takich pompowtryskiwaczy o symbolu CB

A napewno to nie sa PD do silnika AVF...

Ja znam z takimi oznaczeniami... 073 - AA,AL,AJ,AR,BX,BA,FX,EX...

Ale moze sie myle.

A poza tym zrob wkoncu logi.

PS. I skad wiesz ze to AVF...?

Z tego co ja sie orientuję to w silniku AVF występują tylko dea rodzaje pompowtryskiwaczy ,takie same jak w AWX

bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u Teśca w AVFie robiłem głowice miałem podobny a nawet gorszy problem z niemocą... takze mi w szlifierni zaproponowali "regeneracje"popowtrysków... sobie mysle co maja na mysli... ale dobra... zrobili. po złożeniu silnika i odkrycia problemu mega niemocy (nie miał siły d*py z miejsca ruszyc i do tego ledwo sie wkrecał do 2500rpm) i sprawdzeniu 50 x wszystkiego co moze byc problemem w niemocach- okazało sie ,ze którys z pracowników zajmujący sie "regeneracją" przejechał na szczocie (stołowej szlifierce) koncówki pompowtrysków...zapchał i zagarnał otwory koncówek. po załozeniu drugiego zestawu z AWX'a moce wróciły do łask... na szczescie zwórcili mi kase za drugi komplet pompek... a auto trzaska km bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało sie ,ze którys z pracowników zajmujący sie "regeneracją" przejechał na szczocie (stołowej szlifierce) koncówki pompowtrysków....

:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avf-ie są na 90% pompki z końcówką BA. Nowa sztuka kosztuje około 900 zł. Zamiast kupować nowe, lepiej pojechać do nadrzyna do Bogdana Podkowińskiego, lub skontaktować się z Kowboyem z golf forum. Kowboy proponuje usługę przełożenia końcówek i ogólnego serwisu pompki. Po takiej robocie możesz niewielkim kosztem zrobić wtryski o wydajności al-ki lub nawet mocniejsze- jeśli idziesz w moc silnika. Po takim zabiegu jednak niezbędna będzie korekta programu. Jeśli chcesz tylko zregenerować wtryskiwacz to u Bogdana możesz po prostu wymienić końcówkę i wszystko wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Powertowałem po necie troszkę podzwoniłem.

Ustaliłem że moje pompowtryski mają symbol:

038130079F

Na jakieś stronie znalazłem że mogą być też:

038139973BA

Wczoraj miałem dostęp do samochodu tylko na chwilę. Podłączyłem się (mam nie do końca dobre oprogramowanie). Tylko tyle udało mi się wyciągnąć.

Address 01: Engine

Controller: 038 906 019 JT

Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 1572

Coding: 00002

Shop #: WSC 63351

WAUZZZ8E03A241988 AUZ6Z0B0369238

1 Fault Found:

17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Open Circuit

P1588 - 35-10 - - - Intermittent

Readiness: N/A

Szukam pompowtrysków i mam nadzieje że dzięki temu uda mi się zamknąć sprawę.

Jeśli ktoś ma namiar na dobre oprogramowanie w pełnej wersji to proszę o wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten błąd dotyczy poduszki pod silnikiem. Sprawdź czy dobrze podlaczona i czy kable całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze, ale poduszka pod silniekiem nie powinna miec wplywu na błąd.

dzięki, to cenna informacja.

Są poduszki które maja elektrozawory których błąd vag wykrywa. Nie wiem tylko czy takie masz, no i czy Twoj vag ci właściwe błędy pokazuje.

---------- Post dopisany at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

Zawor w tej wlasnie poduszce redukuje wibracje silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałaś.

038130073BA

dzięki za czujność.

M.

Wiesz zapewne za koszt tej "bajki" jest niebotyczny

Nowe pompowtryskiwacze od 1000 zl w góre. Od sztuki oczywiscie. Ze nie wspomne juz o ASO. Ponad 3 tys.

POMPOWTRYSKIWACZ AUDI SKODA SEAT VW 038130073BA

Pompowtryskiwacz VW;Audi ( 038130073BA ); nowy!

BOSCH AUTO Sklep - Pompowtryskiwacz AUDI 3M219A543AA, 1253765, 038130073BA, 038130079F BOSCH 041472

Uzywane sa w grancach 400 zl

POMPOWTRYSKIWACZ 038130073BA AWX AVF VW 1.9 TDI (2359137240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jest gosc na forum golfa co to bardzo dobrze robi. Ale chyba tylko dla forumowiczow z Golfa

Cena za kpl... około 1000zl

wtryski 205/216/230/260, pompowtryski hybrydowe AL, RACE783 : Oferty specjalne - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -

Jak cos to spróbuj napisac do kolegi devastation... z naszego forum. On zna ten problem bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtryskach od kowboya jeździ masa osób - robi je nie tylko dla ludzi z forum golfa. Jedyny szkopuł w tym że jeśli chcesz mu oddać swoje padniete wtryski to tylko po to przełożyć końcówki na większą moc.Standardowy zabieg diagnostyki i regeneracji pompki robi sam zakład w Nadarzynie .Nowa pompka to 900 zł brutto za sztukę. Napisałem że 90% avf-ów to BA:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności co do pompowtrysków, jutro mechanicy jeszcze raz otworzą i spiszemy numer. Mipodali CB, ale to nie do końca to, dzowniłem dopytywałem i powinny być takie jak powyżej napisałem.

dzięki

Tak to wyglada, zebys i Ty mogł wiedziec....

ab5e4b14ae92d32af487fbac924317a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...